Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasznak mennyi zsebpénzt...

Kiskamasznak mennyi zsebpénzt adtok? Heti vagy havi? Tesók ugyanannyit kapnak?

Figyelt kérdés

Hetedik osztályos lány, jó tanuló, de itthon pl. házimunkában lusti. Amire szüksége van megvesszük neki, ha programra megy arra külön költőpénzt kap.

Húga két évvel fiatalabb, szerintem úgy igazságos,ha egyformán kapnak. Vagy nem?



2022. szept. 17. 19:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
76%
Jó dagadt gyerek lehet ha ennyi pizzát zabál.
2022. szept. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk a nyolcadikos fiamnál, ahogy 11-es írta. Ehet a büfében, mert az nyilván buli és közös program ahhoz képest, hogy szendvics otthonról. És elköltheti keddre a hétre kapott 5000 ft-ját, akkor a többi napon visz otthonról. Pont hogy megtanulja, ha eldorbézolja 2 nap alatt, akkor utána 3 nap nem lesz pénze.


"Napi ezer is abszurd "

Aki ezt írta, nálatok mit lehet kapni ezer forintból? Felénk nem sokmindent. 500 Ft egy fél literes ice tea pl. Nyáron egy kétgombócos fagyi 600-tól indul. Ha odaadsz a gyereknek egy ötszázast, abból lassan kb semmit nem tud venni. Értem én, hogy a 1,5-es ásványvíz a coopban olcsóbb mint a fél literes üdítő a büfében, csak itt kamaszokról beszélünk, nem beosztással élő kisnyugdíjasokról.

2022. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem adnék havi 40-et,már csak azért sem,hogy ne ezt szokja meg. Később ha gyűjt a külön életére, majd elkezdi,luxus lesz havi 40.000ft csak szórakozásra. Valószínű a heti 5000ft lesz ha odajutunk korban. Most még 8 éves,heti 1000ft-ot kap,de ezt is megszoktam vonni ha a táska tolltartó nem úgy jön haza pénteken mint kéne. +övé a kirándulásokból megmaradt költőpénze. Nagyon az elején vagyunk,de egész jól alakul,nemrég egy 8000ft-os játékra spórolt össze magának,most megint gyűjtőget. Meggondolja mit vegyen 100x is 😊
2022. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon tanulságos volt.

A házimunkáért nem vezetem be a fizetséget.

Mondtam neki, hogy innentől havi 5000 a zsebpénz, és a programokra ezután is kap külön költőpénzt. Elégedett volt a döntéssel, megköszönte.

2022. szept. 20. 06:58
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

#24

Aftkakulva...

Igaz, én még tini vagyok, de soha nem kaptam rendszeres zsebpénzt, csak ünnepekkor, és egyszer-egyszer a sulibüfére egy ezrest, vagy ötszázast. Ha hetedikesként ezt mondták volna a szüleim, biztos padlót fogok. Sőt, hetedikesként, szerintem egyáltalán nem is kaptam pénzt. De tényleg, ha kap havi egy ötöst, minek neki külön a programokra? (Nyilván, kivéve, ha valami nagyobb program)

2022. szept. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!