Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasznak mennyi zsebpénzt...

Kiskamasznak mennyi zsebpénzt adtok? Heti vagy havi? Tesók ugyanannyit kapnak?

Figyelt kérdés

Hetedik osztályos lány, jó tanuló, de itthon pl. házimunkában lusti. Amire szüksége van megvesszük neki, ha programra megy arra külön költőpénzt kap.

Húga két évvel fiatalabb, szerintem úgy igazságos,ha egyformán kapnak. Vagy nem?



2022. szept. 17. 19:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Egy 8.-os gyerekem van. Mindent megkap tőlünk és menzás. Heti öt ezer forintot kap és ebből neki kell eldöntenie, hogy mire költ. Felőlem elverheti az egészet a büfében, de akkor azon a héten nincs süti, vagy mozi a barátnőkkel. Ezekre neki kell spórolnia. Én ezt azért tartom fontosnak, hogy már most megtanulja, hogy a pénznek értéke van. El lehet szórni, de utána nem biztos, hogy marad másra. Pl. magától rájön már olyanokra, hogy megkér, vegyek neki hazafelé két péksütit, mert másnap hosszú napja lesz és nem a suli büfében akarja megvenni csillagászati áron. Szóval mivel nyilván szinte mindent mi állunk neki, ez inkább csak amolyan edukációs célú dolog nálunk. Egyelőre én úgy látom ügyesen bánik a pénzzel.
2022. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

"Jól bánnak a pénzzel"


Kizárt. Aki megveszi rendszeresen a 350 Ft-os kisüveges ásványvizet ahelyett, hogy iskolába menet vegyen egy 1,5 literest 100 Ft-ért, az nem bánik jól a pénzzel. Akkor se, ha "van miből".

A napi pénzpumpálás pedig soha nem nevel ésszerű költésre.

A heti egyszerinek sokkal több értelme van, feltéve, hogy nem túl nagy a keret.

2022. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Havi 40ezer nem sok. Abból gyűjtöget is.
2022. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

"16 éves kortól 4000."


És ezért kell heti 10000-et adni, hogy évente kifizessen belőle 4-et? 😂


"nácik változó arányban"

Upsz.

2022. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Hetedik osztály az nem gimnázium, hanem általános iskola, 13 éves. Ennivalót itthonról visz az iskolába.

Tulajdonképpen semmire nem kell költenie, azért kap zsebpénzt hogy legyen neki saját pénze, tudjon gyűjtögetni, vagy valami olyan holmit szeretne megvenni ami nem szükséges csak pont megtetszik neki.

Ámulok, hogy van aki heti 5-10ezer forintot ad, nem állunk rosszul, de gazdagok sem vagyunk, mégis sokallom.

2022. szept. 18. 13:48
 16/25 A kérdező kommentje:
Házimunkába besegítés az én felfogásom szerint alap, de nem nagyon működik. Hallottam, hogy van ahol ez lehetőség plusz pénzt szerezni, elgondolkoztam rajta én is
2022. szept. 18. 13:51
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

Én nem ajánlom, hogy pénzt adj a házimunkáért.

Neked sem fizet senki, hogy megcsinálod. Ez olyan, mint amikor pénzt kap a gyerek a jó jegyért.

Mondom ezt úgy, hogy hasonló korú gyerekem van. És bár nem segít a házimunkában, kicsit lusti, de eszembe nem jutna pénzt adni ezért, pedig nem állunk rosszul.

2022. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem túl jó ötlet.
2022. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
96%
Jesszusom, havi 40ezer? Mi a..
2022. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
12%
Havi 40 ma már semmi. Egy mozi+pizza alsóhangon egy 10es. Gyűjtrni is kell valamiből, akár ajándékokra akár magának valamire.
2022. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!