Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi az oka egyre több tinilány...

Mi az oka egyre több tinilány hord műkörmöt?

Figyelt kérdés

Én 8-10 éve voltam gimis, akkoribban csak pár lány festette a körmét, de műkörmöt senkin nem láttam.

Ma meg szinte a tinilányok 30-40%ának műkörme van. Mi az oka?


Nem rosszindulatból kérdezem, csak kíváncsi vagyok mi történt az elmúlt években.



2022. szept. 30. 09:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Könnyű körmöst kapni, mert egyre több van. Nem horribilis összegért dolgoznak. Szép az eredmény.
2022. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
+ az, hogy festeni csak az tudja, akinek a saját körme szép, viszont a műköröm jó annak is, aki rágta/rágja.
2022. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg más körből kerültek ki a Te osztálytársaid, mint akiket Te most az utcán látsz.

Rengetegszer hallom a harmincas korosztálytól, hogy "a mai fiatalok... a mi időnkben ez nem volt...", amire csak visszakérdezek, hogy "Te most miről beszélsz?"


Én pár éve dolgoztam gimnáziumban, nem sok műkörmöt láttam.

2022. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

30 vagyok.

Amikor én középsulis voltam, a hajfestésért húztak a szajukat a tanárok. Olyan, hogy műköröm, azt sem tudtuk mi az...

Kb 12.végére lettünk nőiesek, lett mellünk.


Hugom most 9.es. na hat brutál. Egyik másik lany ugy néz ki, mint aki az éjjeli műszakról, a sarokról ment volna suliba. 2 gyerek után nincsenek akkora melleim (mondjuk én sem panadzkodhatok) mint 1-2 lanynak. És kiteszik. Nagyon durván. Műköröm, hajfestés... az a gáz, ha nincs.


Nagyot fordult a világ.


De ha megnéztük, 16évesen kb azt se tudtuk mi az a szex. Érettségire talán 3-4 lanynak vokt pasija.

Ma meg már az a gáz, ha szüzen kezded a középsulit, és nincs pasid.



Valtoznak az idők.

2022. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem így van. 41 éves vagyok és kb. 17 évesen volt elöször mükörmöm. Akkoriban is sok nőnek volt bizonyos körökben, ez most is így van. Vannak iskolák ahol senkin nem fogsz látni, vagy mert nem engedik, vagy nem olyanok járnak oda ahol menő a műköröm. Gel lakk az biztosan több van, mivel régen az nem volt, csak felragasztható tip-es műköröm. Amúgy egyre drágább, úgyhogy szerintem kevesebbet fogsz majd látni nemsokára.
2022. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Én most töltöm a 30-at és nálunk sok mindenkinek volt műkörme, a festett haj is csak akkor volt polgárpukkasztó, ha hupilila volt, de valakinél még azt is elnézték. Egy jó hírű gimnáziumban. Szóval annyira nem újkeletű dolog.

Engem jobban érdekel az, hogy miből. Mikor a pékségben a kasszásnak is 3 méteres neon színű körme, meg hajvonalig érő műszempillája van - na az inkább felvet kérdéseket, mint az, hogy vannak szülők, akik engednek egy ilyet a 16 éves lányuknak.

2022. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Mert azt hiszik, hogy szép...
2022. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

25 eve voltam tini, es bizony akkor is divott a ragasztos mukorom, minden lanynak volt az osztalyban. Bolti pillanatragasztoval ragasztottuk fel.

Es nem, ettol nem lettem "k", 26 evesen volt eloszor baratom.

Aztan azota se volt mukormom, nembirok elviselni meg koromlakkott sem.

2022. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Nincs több lánynak. 10 éve voltam gimis, és már akkor is volt sok lánynak épített műkörme, festett haja, műszempillája stb.

Ez inkább attól függ, hogy mennyire szigorú a suli ilyen téren.

2022. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
31 éves vagyok. Nálunk a középiskolában már szinte mindenkinek festett haja+ műkörme volt. Nekem a szalagavatón volt először.
2022. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!