Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Heves reakció a kiskamasz...

Heves reakció a kiskamasz (fél)testvér részéről, a kistesó érkezése kapcsán? Hogyan reagálnátok le?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy 12 éves kamasz fia. Ő az előző házasságából született. A gyerek minden 2. héten velünk van. Azt tudni kell, hogy az anyja teljesen más, szinte határok nélküli “nevelési” elveket vall, míg a férjem próbálja a rendes életre terelni. Szigorúbb vele, de pont hogy a gyerekért csinálja. Az anyjánál mindent szabad neki, rondán beszélni, dühkitörései vannak, plusz otthon arra sem figyelnek, hogy mennyire önálló a gyerek.

Most várjuk a közös babánkat. Tegnap mondta neki el a férjem. A gyereknek az volt a válasza, hogy komolyan csináltál neki egy gyereket? Majd elkezdett őrjöngeni, hogy nem fog többet hozzánk jönni. De ugye jönni fog. Hétfőtől megint velünk lesz. Különben én nem a gyereket hibáztatom, inkább sajnálom a helyzete miatt. De mégis, ti hogyan reagálnátok le egy ilyen helyzetet? Otthon minden megvan neki engedve, plusz az anyja is adni fogja alá a lovat.


2022. okt. 4. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképp a szülővel, tehát az anyával kellene beszélni, szerintem ezek nem a gyermek szavai, hanem az anyukájé. A gyerek sajnos csak gyerek, nem tehet arról, milyen helyzet alakul ki körülötte. Nem lehet könnyű helyzete, teljesen érthető a frusztráltsága. Szerintem a gyermekkel szemben légy megértő és türelmes, ez hozhat neked a későbbiekben pozitív változást. Az apukának el kellene beszélgetni az anyukával.
2022. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

neked? sehogy.

a férjednek kellene a sarkára állni az első feleségével szemben, megbeszélni hogy ez így nem frankó, ne hangolja ellene/ellenetek + végre 12 év után elkezdeni nevelni a gyerekét…

2022. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom más hogy van vele, de én, de én már azon is sokszorosan kiakadtam volna 12 évesen, ha közölték volna, hogy tesóm lesz. Nemhogy féltesóm... Pedig ellégé csendes gyerek voltam.
2022. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Mindig a másik szülő a hibás xD
2022. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

"A gyereknek az volt a válasza, hogy komolyan csináltál neki egy gyereket? Majd elkezdett őrjöngeni, hogy nem fog többet hozzánk jönni."


Remélhetőleg erre a férjednek meg az volt a valasza, hogy fogd vissza magad Pistike és azonnal kérj bocsánatot, vagy különben tényleg nem kell ide többet betenni a lábadat

2022. okt. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem gondolnám, hogy az anyja szavai ezek, tekintve, hogy az anyja nyilván még nem tudott a babáról. Tehát ez teljes őszintén a gyerekből jött. Aki 12 éves, nem kisgyerek, tudja mit beszél. És hát a stílus is... nőként, egy tinédzser fiú anyjaként mondom, ezért a csináltál neki egy gyereket kifejezésért az apja helyében levertem volna egy pofont, csak a miheztartás végett.

Egyrészt nem ő fújja a passzátszelet és igazgat, hogy kinek lesz gyereke, kinek nem. Másrészt ezt a stílust nem engedheti meg magának az apjával és a nevelőanyjőával szemben.

És de, ha nem tetszik, otthon maradhat anyukánál. Egyáltalán nem kötelező jönni.

2022. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

"Tehát ez teljes őszintén a gyerekből jött."


Vagy nem. Vagy hallotta otthon pár ezerszer, hogy remélem apád nem csinál gyereket annak a nőnek

2022. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Egy kamasz gyerek nagyon rosszul viseli az ilyen típusú változást. Baráti körünkben volt egy házaspár, az asszonynak volt egy 14 éves fia az első házasságából. Amikor terhes lett, az addig nyílt, vidám fiú szomorú lett, és magába fordult. Nem lázadozott, mint a kérdésben szereplő gyerek, csak éppen elszigetelődött mindenkitől. Nagyon sajnáltuk szegényt.
2022. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Különösebben erre nem lehet hogy reagálni. Egy rendes családban élő kamasz sem örülne a kistesónak, nemhogy egy ilyen poggyászként ide-oda passzolgatott srác. Nyilván azt nem hagynám, hogy bunkó legyen velem (amúgy jó a viszonyotok?), szóval a komolyan csináltál neki egy gyereket beszólás után mondtam volna neki, hogy itt így nem beszélünk egymással, legyen szíves normálisan kommunikálni. De ennyi. Joga van az érzéseihez. Ha belegondolok én milyen kamasz voltam, hát én is kilennék. Nem elég, hogy elváltak a szüleim, apámnak új párja van, nincs egy állandó helyem hanem hetente megyek ide-oda mint valami nyomorult bumeráng, de még egy ordító kistesó is lesz, akit nyilván apa jobban fog szeretni mint engem. Fú. Rengeteg teher ez neki. És valljuk be, amúgy is a legelviselhetetlenebb korban van.

Szerintem az apa részéről az egy nagyon rossz hozzáállás lenne, ha adná alá a lovat, hogy nem kell akkor ide jönni. Egyrészt ez nem így működik, ha jogilag osztott felügylet van, akkor igenis kell, mert az anyának is joga van a saját szabad hetéhez. Másrészt ezzel még inkább azt éreztetné a gyerekkel, hogy ő tulajdonképpen le van szarva, nem elég hogy kiszúrtok vele (mert lássuk be, az ő szempontjából ez nettó kiszúrás), de mikor emiatt kiakad, akkor még el is taszítja az apja, ahelyett, hogy próbálná nyugtatni.

Szóval én valahogy semlegesen állnék hozzá. A bunkóságot nem tűrném, de elfogadnám, hogy neki ez bizony semmilyen szinten nem egy örömteli hír. Nem erőltetném a témát, és csak remélném, hogy majd megszereti a kicsit. Ez egy szar helyzet most ebből a szempontból. De azért aki látott már életeben kamaszt, az számíthatott hasonló reakcióra.

Amúgy van egy nagyon jó kis regény a témában, az a címe, hogy a Kofferes kislány. Igaz, ifijúsági regény, de nagyon jól bemutatja mi jár egy ilyen gyerek fejében. Ott is születik az apukája részéről új kistesója, és ott is más a két szülő nevelési stílusa. Érdekes lehet elolvasni, felnőttként pár óra alatt simán megvan, és szórkoztató de tanulságos.

2022. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, az ő szemszögéből ez nettó kiszúrás, de reálisan nem az. Gyereket vállaltunk, amit nem azért fogunk halasztani, mert más, kettőnkön kívülálló személynek nem tetszik. És ezt szerintem teljes mértékben el lehet fogadni.

Különben a fiúval jó a viszonyom, inkább a fèrjemnek borús vele, mert már évek óta próbálja rendesen nevelni, csak nehéz ha közben a másik héten minden megvan engedve a gyereknek és hiába szólt az anyjának, mert szólt, nincs változás. Most nem feltétlen erre a kistestvér ügyre gondolok, hanem teljesen hétköznapi szituációkat(betenni a szennyest a szennyeskosárba, elmosogatni) nem csinál a gyerek, csak ha 1-2x rá van szólva. Csúnyán beszél. Velem nem, de az apjával igen. És amikor ezek nálunk nincsenek megengedve az természetesen nem tetszik neki, mert az anyjánál megteheti. Nem egyszerű helyzet. Nem a gyereket hibáztatom. Lehet azzal jönni, hogy az exben keresem a tüskét, de nem keresem, hanem tényleg ott a hiba, hogy egyik részről nincs kontroll a gyerek felett.

Én meg nem akarok csatározást, utálkozást ha megérkezik a pici.

Különben nem volt erőltetve a téma, csak el lett neki mondva, mert már ideje volt és lassan én sem tudom takargatni. Inkább így tudja meg, minthogy rájöjjön és akkor méginkább átverve érezze magát. Nem téma ez egyébként és nem is lesz téma vele ha nem akar róla beszélni.


Köszi, a könyvet megnézem.

2022. okt. 5. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!