Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Heves reakció a kiskamasz...

Heves reakció a kiskamasz (fél)testvér részéről, a kistesó érkezése kapcsán? Hogyan reagálnátok le?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy 12 éves kamasz fia. Ő az előző házasságából született. A gyerek minden 2. héten velünk van. Azt tudni kell, hogy az anyja teljesen más, szinte határok nélküli “nevelési” elveket vall, míg a férjem próbálja a rendes életre terelni. Szigorúbb vele, de pont hogy a gyerekért csinálja. Az anyjánál mindent szabad neki, rondán beszélni, dühkitörései vannak, plusz otthon arra sem figyelnek, hogy mennyire önálló a gyerek.

Most várjuk a közös babánkat. Tegnap mondta neki el a férjem. A gyereknek az volt a válasza, hogy komolyan csináltál neki egy gyereket? Majd elkezdett őrjöngeni, hogy nem fog többet hozzánk jönni. De ugye jönni fog. Hétfőtől megint velünk lesz. Különben én nem a gyereket hibáztatom, inkább sajnálom a helyzete miatt. De mégis, ti hogyan reagálnátok le egy ilyen helyzetet? Otthon minden megvan neki engedve, plusz az anyja is adni fogja alá a lovat.


2022. okt. 4. 19:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én anyuka és mostohaanya is vagyok.

A fiamnak nem meg van engedve ez-az, hanem egyszerűen azért, mert nő vagyok, pláne míg nem volt a férjem és csak ketten voltunk, kamasz fiúként ő akart lenni a kiskakas anyukával szemben és megengedte magának. Kb nem kapott maflásokat, mert a versében nem hiszek, de próbált is ledominálni. Szóval ezt az "ott meg van engedve" lehet annyit takar, hogy esetleg egyedülálló anyaként nem bír a fiúgyerekkel. Sok ilyet láttam amúgy. Ahogy még a fiad se bír el vele, pedig férfi és ott vagy te is. Nemhogy az anyjával kettesben.

2022. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat - ahogy még a férjed sem bír el vele, pedig férfit akartam írni.
2022. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Az utolsó válaszod alapján akkor sok mindent nem tudsz tenni. Elmondtátok, nyilván el kellett. És persze megy tovább az élet, nem egy kamasz igényeihez fogjátok alakítani a saját gyerekvállalásotokat, ez természetes. Innentől nincs dolgod szerintem az üggyel, tud róla, előbb-utóbb majd lehiggad, aztán a többi majd alakul.

Az tök jó, ha neked jó a viszonyod vele, az apjának meg sajnos meg kell vívnia a saját csatáit. A 12 tényleg egy nagyon-nagyon nehéz kor, mindentől függetlenül is. Sok szülő megy ilyenkor a túlélésre, és hogy csak ne üsse agyon a gyereket.

2022. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

11-ott is van férfi a háznál, van párja az anyjának, bár igaz, nem az ő tisztje lenne nevelni. Nálunk is az van, hogy a férjem által felállított szabályokat várom el én is a gyerektől és nem kezdem el a saját kényem-kedvem szerint nevelgetni. De nem ez a helyzet, ott tényleg több dolog meg van neki engedve. A férjemtől tudom, meg azért átlátható a helyzet. Mindegy. Erről ennyit.


Tudom, hogy ez egy rém kellemetlen kor, én is átéltem. Megértem az ő érzéseit is, csak nem szeretnénk csúnya viselkedést látni.

2022. okt. 5. 15:18
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

nem az ő tisztje lenne nevelni.

Nem, de együtt élnek, nyilván nem nézi-hallgatja csendben, hogy a gyerek uralkodik az anyján. Te se nevelgeted más szabályok mentén a férjed fiát, nekik is egyfelé kéne menni - ha így van, mert lehet így van, akkor ok. Ha együtt sem tesznek ezek ellen, az más kérdés.

2022. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!

Nem tudom, hogy jól gondolom-e, de nekem az jött le, hogy nálad ez a baba lesz az első gyermeked...

2022. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen, az első.
2022. okt. 6. 20:53
 18/19 anonim ***** válasza:
97%

Megértem a gyereket, én is kiakadtam, amikor SAJÁT tesóm lett (14 voltam). Tök jó, szuper volt, főleg az éjszakázások (mert a csmő sír! - nem az ő hibája, de mind a hárman hallgattuk), a random "te úgyis itthon vagy hétvégén, te vigyázol rá" lepasszolások.

Az, hogy tanulni nem tudtam mellette, mert szokása volt rám nyitni (ez már ovis kor és után), stb.


Ő pedig "csak" a féltestvére.

2022. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg van neki engedve? Szerintem nincs, csak egyszerűen nem bír vele. A kamaszkor eleve nagyon nehéz, pláne ha még válás is van. Sok ilyet láttam, amikor a gyerek kifordult magából, és a szülő nem tudta kezelni.

Amúgy nekem 12 éves a fiam, és tényleg minden áldott nap elmondom neki, hogy evés után pakoljon el maga után. Szerinted hányszor csinálta meg?! Egyszer sem. Ha még itt van, visszahívom, de reggel pl. rendszeresen én pakolok el utána.

A lányom 14. Újabban szokott rá arra, hogy leveti a ruháit, és ledobja a sarokba. Minden áldott nap elmondom neki, hogy találja már meg a szennyeskosarat. Aztán elnézést kér, és elpakol, de másnap megint ugyanazt csinálja. Megbuktam anyaként? Én nem érzem úgy. Van a gyereknek is egy személyisége, amire vagy tudsz hatni, vagy nem.

Majd megnézem a tied ennyi idősen hogy viselkedik.

A kérdésre visszatérve, én megértem azt, hogy ez a reakció rosszul esett neked. De képzeld magad a helyébe. Ahogy írod, az anyjánál nem igazán rózsás a helyzet, nálatok legalább jól érezte magát eddig. Ha jön a baba majd másképp lesz, mert nyilván tudja, hogy ezek után ő már csak a második helyet foglalja el az életetekben. Szóval én megmondanám neki, hogy megértem, hogy neki most ez kellemetlen, de nem illik ilyeneket mondani. Kérd meg, hogy próbálja meg átérezni, hogy te hogy érzed magad, hiszen neked még nincs gyereked. Ha józanul végiggondolja, tudni fogja, hogy ennek be kellett következnie. Remélhetőleg ha majd itt lesz a baba másképp viszonyul hozzá. Nekem is elváltak a szüleim, és amikor anyám terhes lett, én sem örültem. Persze nem ért váratlanul, mert tudtam, hogy a második férjével akarnak gyereket. Én ilyet ugyan nem mondtam, de kijelentettem, hogy soha a büdös életben ne számítsanak rá, hogy én majd vigyázok rá vagy pelenkázom stb. Anyám még 30 éves koromban is felemlegette, pedig egy felnőtt embernek meg kellett volna érteni ezt a reakciót egy kamasz részéről. Utána, hogy megszületett már imádtam, kis cuki gyerek volt, most is nagyon jó a viszonyunk.

2022. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!