Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyák, ti mit éreznétek /...

Anyák, ti mit éreznétek / gondolnátok / tennétek, ha a 14 éves lányotokat rajtakapnátok egy másik lánnyal és egy fiúval?

Figyelt kérdés

Novellát írok. Annak lesz a kiindulási szituációja, és szeretném reálisan leírni egy átlagos, mindennapi anya karakter érzelmi reakcióit, gondolatait a történtek láttán, és az ebből kibontakozó, későbbi párbeszédeket.


Mindenféle válasz építő jellegű, csak őszintén!



2022. nov. 19. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez összetettem.


Az azonos nemre volt-e korábban jel stb.

Nyilván az átlag szülőt jobban megviseli ( nem feltéltlen

amiatt, mert elítéli, de mondjuk én aggódnék, így is nehéz a mai világban, nemhogy homoszexuálisként.. perzse egy azonos neművel való csókból nem következik automatikusan a homoszexualitás)


14 évesen szerintem általános a csókolózás màr.

Engem nem lepne meg.



Viszont a novella tekintetében mennyire fontos részlet?

Mert mondjuk pont az is lehet a mondanivalója, hogy egy nagyon szigorú, prüd szülő megnyilvánulása, érzelmei.. vagy a gyerek szempontból a lázadás?


Szerintem ezt saját magad kell elképzelned, úgy lesz hiteles

2022. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt még kiemelném, hogy a másik lány és a fiú egyszerre lenne jelen a nyitójelenetben.


Anyuka korábban nem észlelte, hogy a lányok is érdekelnék.


Az biztos, hogy a szülőn lesz a fókusz, de az a válaszok összetételétől függ, hogy egy szigorú, elutasító szülő megélése és annak a negatív következményei lesznek-e a lényeg, vagy pedig pont az ellenkezője; egy támogató szülő pozitív megnyilvánulásának az építő ereje. Tudom, hogy választhatnék én, de nem is egy idealizált valóságba akarom belegyömöszölni annak a körüljárását, hogy mennyit számít a szülői visszajelzés egy kamasz gyerek életében, és nem is egy kvázi disztópiába, ami egy ettől eltérő valóságban élő olvasó számára bizarr lenne. Nem ismerek olyan embereket, akiknek hasonló korú gyereke lenne, ezért kell egy kis valóságfelmérés, hogy azonosulható legyen és mai.

2022. nov. 19. 10:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Aktuális gondolkozásmódot tükröző.
2022. nov. 19. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Helyenként kicsit nyakatekerten fogalmazol. Szívesebben olvasok el egy olyan novellát, ami nem akarja magát többnek láttatni, mint ami.

Hogy az általad leírt szituációban mit éreznék, ahhoz azt is kéne tudnom, pontosan mi történt. Csak csók? Vagy egyéb? Egyébként ha a 14 éves lányomat egy gruppen közepén találnám, akkor eléggé kiakadnék, akármilyen neműekkel is kapom rajta. Akkor is, ha csak csókolózgatnak. Csalódott lennék, mert azt gondolom, hogy nem ilyen értékeket próbálok átadni neki.

2022. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne írj ilyet, hogy egy 14 éves hármasban szexel. Vagy egyáltalán.


Csók oké… Én, ha megtudnám a gyerekemről, hogy nem heteró, nem zavarna. Ugyanúgy kezelném, mintha az ellenkező nemmel “kaptam volna rajta”. Tehát próbálnám nem ciki helyzetbe hozni, de megkérdezném, hogy akkor most ők együtt vannak-e és mióta. Mégiscsak nagyon fiatal.

2022. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
O_______O
2022. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!