Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elvárható az időnként, hogy a...

Elvárható az időnként, hogy a gyerek maga menjen el a különélő szülőhöz láthatásra?

Figyelt kérdés

Adott egy elvált apuka, és a 16 illetve 14 éves gyerekek. 100 km-re laknak. A láthatás hetente van, péntek délutántól szombat éjszaka. Apa így két nap alatt 400km-t autózik. A két település között van közvetlen busz és vonat járat is. Apa időnként nem tudja megoldani, hogy elmenjen a gyerekekért, viszont ők nem hajlandóak tömegközlekedni, olyankor elmarad a láthatás. (Legutóbb javítások volt az autó, szombat reggelre lett kész, tehát haza már tudta volna vinni őket) A két gyerek tömegközlekedéssel jár önállóan iskolába, igaz az csak 30 km.


Másoknál előfordul, hogy az ilyen korú gyerekek alkalmanként egyedül mennek el a láthatásra?



2022. nov. 21. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
14 éves a fiam. Kb 50 km-re lakunk az apukájától. Kb egy éve egyedül jár az apjához vonat+BKV-val. Ő maga akarta így. Illetve valóban nagy könnyebbség az apukájának is.
2022. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Egy 14 és 16 éves mehet nyugodtan tömegközlekedéssel is. Igazán megtehették volna hogy mikor rossz a kocsi elmennek így,főleg hogy hazahozták volna őket. Mit mondtak miért nem mennek?
2022. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy érdekes szitu. Nyilván eltudnának menni. Én azon gondolkodnék inkább hogy miért nem akarnak. Nyilván a tömegközlekedéssel menés csak kifogás h ne KELJEN menni. Mert ugye ha apuka megy értük akkor MUSZÁJ elmenniük vele.
2022. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a lényeg, hogy miért nem akarnak menni. Én 12-14 éves korom között kb. bármennyit utaztam volna apámhoz, mert szerettem és akartam vele lenni. Utána viszont nem, mert elhatalmasodott rajta az alkoholizmus, ha módomban állt volna, akkor sem néztem volna át hozzá, ha a szomszéd házban lakik.

Jó, nyilván nem kell ennyire szélsőséges okokra gondolni, mint az én esetemben, de ha egyik gyerek sem akar erőfeszítést tenni, hogy láthassák az apjukat, annak biztos van valami oka.

2022. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Mi anno egyedül jártunk a hugommal, bar jóval kisebb távra. Elvarni nem lehet, az apának van joga a lathatashoz, elvileg neki kell megoldani a gyerekek oda jutalmat és a hazaviteluket is.
2022. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
14 es 16 evesen, ha akarnanak, mennenek. Egyertelmu nem akarnak.
2022. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Én ilyen idősen már simán fel jártam apuhoz BP-re egyedül, 250-km-t mentem. Úgy hogy szerintem ez elvárható.
2022. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg a koruk miatt nem akarnak menni. Kamaszok, otthon vannak a barátaik, inkább velük szeretnének lenni.
2022. nov. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15%
Vagy csak lusta senkiháziak, mint a mostani fiatalok többsége. Ha meg kell mozdulni már obegatas van. Ha csavarogni kell, akkor egyből nem fáradtak.
2022. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!