Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor világosítottak fel a...

Mikor világosítottak fel a szüleitek?

Figyelt kérdés
Szexuálisan gondoltam. Mikor kezdték, és hogyan csinálták?

2022. nov. 30. 08:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

Soha, abszolút tabu volt. Amikor először megjött, akkor is csak annyi volt, hogy rámutatott a szekrényre, hogy ott van "ami kell", még csak meg se nevezte. Talán 13-14 éves voltam, amikor egyszer benyitott a szobámba miközben masztiztam, pár napra rá mágikusan megjelent egy felvilágosító könyv az asztalomon, amúgy tetszett és érdekes volt, de addigra már igazából mindent tudtam. Újságokból, barátnőktől, valahogy összeszedtem az infókat.


A saját lányaimmal nem így csinálom. Csak a szerencsén múlott, hogy ki tudtam szűrni a normális infókat, és nem lettek tévképzeteim a témával kapcsolatban.

2022. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Soha. Popcorn magazinból meg tinilányoknak írt ismeretterjesztő könyvből világosítottam fel magam.

Anyámnak még jóformán a menstruáció is tabu volt, de legalábbis nagyon hiányos ismeretekkel rendelkezett. Elég ciki volt magazinból megtudni, hogy anyám ostobaságokat beszélt felnőtt, háromgyerekes nő létére (pl. a tampon elveszi a szűzességet). Apám meg poénkodott az egész vérzés témakörrel, lealacsonyító módon, szóval lényegében egy szégyelleni való dolognak éltem azt is meg.

2022. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Hát részben 3 éves koromban amikor öcsém született. Olyan kis "értelmes" kislány voltam, engem nem lehetett lelőni, én tudni akartam hogy hogy ment be oda az öcsém, miért van ott, én hogy mentem be anno... anyám akkor vette meg a Sehány éves kislányt ami nagyjából lenyugtatta háborgó lelkem. Aztán valahogy negyedikes korom körül kezdett komolyabban felvilágosítani a menstruációs folyamattal együtt
2022. nov. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan.

Nem volt semmi sem tabu, amit kérdeztem, arra választ kaptam, illetve én is kaptak könyveket, de én szerettem is őket. Meg nem csak hozzám vágták őket, megkérdezték, szeretném-e, engem meg érdekelt. Kisgyerekként véletlenül rányitottam anyára, amikor betétet cserélt, ebből se csinált nagy ügyet, röviden elmondta, miért kell, és ennyi. 12-13 éves voltam, amikor moziban megnéztük a Kavarást, de amúgy meg a Nicsak, ki beszél filmeken nőttem fel:D

Szóval ez ilyen mindennapos, természetes dolog volt számomra. Mint az, hogy eszünk, meg hogy alszunk. És valójában épp ennyire természetes is. Felesleges túlmisztifikálni.

2022. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sose.
2022. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem könyvet adtak, imádtam, rongyosra olvastam. Mindenféle tini téma volt benne, nem csak szex, hanem testi változások, lelki problémák, szerelem, iskola stb.

Nem féltem/ek velük bármiről beszélni, nem volt tabu semmi kifejezetten, de nem volt olyan szoros a viszonyunk se, és szégyelltem hogy ilyenek érdekelnek ilyen fiatalon. Például nem akartam a szexről kérdezni mert nem akartam hogy azt higgyék hogy már csinálni akarom, mikor csak értelmezni próbálom. Nekem a könyv szuper volt, hiteles infókat kaptamolyan tempóban, ami nekem megfelelt, nem kellett szégyenkeznem (tiniknek minden ciki, kellemetlen hogy már nem kicsik mégse tudnak mindent).

Én is fogok venni ilyen felvilágosító könyvet majd a gyerekemnek, de átnézem előtte persze.

2022. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt inkább folyamatosan tettük a lányunkkal. Először meseszerűen, amikor nem volt elég már neki akkor kicsit konkrétabban, és 13 évesen kertelés nélkül.


Egy volt a fontos, ne legyen ciki kérdeznie, ne legyen tabu, tőlem informálódjon és ne az internetről.

2022. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Egészen kicsi koromban olvastak már fel a Peti, Ida, Picuri könyvből, szerintem még iskolás korom legelején. Mai szemmel amúgy elég nyers sokszor, de gyerekként totál nem a szexuális része fogott meg a dolognak, csak maga a sztori, hogy kisbaba születik, meg az életképek a család mindennapjaiból. De mellesleg így megvoltak az olyan témák is, mint szex, megtermékenyítés, szülés, nemiszervek, menstruáció.

Így kifejezetten ilyen nagy beszélgetés soha nem volt. Anyám kérdezte egyszer, hogy vegyen-e nekem Bravo felvilágosító magazint, de kínosnak éreztem a kérdést is tiniként, úgyhogy nem kértem. Néha gumit is ajánlotta hogy vesz, de azt sem kértem. Aztán mikor 18 évesen lett az első komoly barátom, megkérdezte, hogy eljöjjön-e velem tablettát felírtani.

2022. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem 8.-os lehettem (de minimum 7.-es), amikor anyám először felhozta a témát. Nem tudom már hogy volt, de mondta hogy bármit kérdezhetek meg adott egy könyvet is, amit 11 évesen már egy barátnőmmel megnézegettünk, amikor átjött. :D Nem mondanám, hogy tabu volt, de nem nagyon került szóba. Szó volt valamilyen szinten a védekezésről, teherbeesésről, kapcsolatokról, de részletekről nem. Menstruációról mindig is tudtunk beszélni, nekem 11 évesen jött meg, azelőtt anyám már adott betétet, hogy legyen a táskámban.

Kérdezni nem kérdeztem, vagy nem volt kérdésem vagy cikinek éreztem volna.

2022. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Az életkoromnak megfelelően folyamatosan kaptam valamilyen szintű felvilágosítást.

Olyan 8 éves koromban volt az hogy felvilágosítottak a menstruációról, leegyszerűsített formában. Illetve arról hogy miért kell fokozottan figyelni ilyebkor a személyes higiéniára, említették a betétet és a tampont is. Jól is jött, mert 9 évesen jött meg előszőr, szóval legalább nem voltam halálra rémülve és tudtam mi történik.

Később, 10-11 évesen volt egy szexuális felvilágosítás, nagyon leegyszerűsített formában, de akkoriban nem is igazán érdekelt a dolog. Mentem vissza játszani inkább. Egy pár évre rá volt egy normális, teljeskörű felvilágosítás, ha jól emlékszem valami könyvet is kaptam hozzá.

Szóval nekem folyamatosan adagolták az információkat, kornak megfelelően. Internetről vagy osztálytársaktól meg nem tudtam érdeklődni, mert kicsivel hamarabb kezdtem el érni mint a többi gyerek, így nem volt szóban ilyen téma az osztálytársak közt, én meg nem hoztam fel. Interneten meg nem jutott eszembe utánakeresni, azt tudtam hogy hogy kell elindítani a Worms játékot, meg Google-ba beírni hogy "Állatos játékok" meg hasonlók, de másra nem használtam az otthoni gépet.

2022. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!