Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen világosítottad...

Hány évesen világosítottad fel lányodat a havi vérzésről, vagy ha kamasz vagy, téged mikor világosítottak fel? Beoltatod lányodat a HPV ellen?

Figyelt kérdés
2018. szept. 6. 14:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Nincsen gyerekem, de engem körülbelül 8-9 éves korban világosított fel anyukám a menstruációról. A szexről néhány évvel később. Én nem kaptam HPV elleni oltást, de beadatnám a lányomnak, ha lenne/lesz. 21/L
2018. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. szept. 6. 14:38
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Folyamatosan világositott fel anyukám aki védőnő. Nem tudom pontosan mikor, de negyedikesen már mindent tudtam a menstruaciorol.


HPV oltást én is kaptam, ha lesz lányom biztos be adatok neki. Mivel fiúkra is veszélyes a hpv egyes típusa, elképzelhetőnek tartom, hogy belotatom majd a a fiam (ő most 1 éves) is, de szeretnek további kutatásokat olvasni a témában.

2018. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Negyedikben világosított fel anyukám a menzeszről. Elég érett típus voltam, a tanító is javasolta, hogy beszélgessünk róla. Végül 6. év elején jött meg először.

HPV oltást nem kaptam.

2018. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit idősebb vagyok, mint kamasz 😁

2 jós a lányok


3-adikos koromban már tuti mindent tudtam, mert nem lepett meg amikor az egIk osztálytársamnak megjött.

4.-ben még 4 lánynak..



Hpv-t nem kaptam

A lányomat sem fogom oltatni, a magas arányú komoly mellékhatások miatt.

2018. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos a lányom


( kijavított a telefon)

2018. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan beszéltünk ezekről a dolgokról az én szintemen, 7-8 évesen mindent tudtam. 11 éves voltam, mikor megjött, teljesen természetesnek vettem. 2 lányom van, még picik, de ugyanígy szeretném, nem leültetni őket és zúdítani, hanem fokozatosan mindenre válaszolni, amit kérdeznek.
2018. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
A lányom 7 éves, már beszélgettünk a menstruációról. HPV oltást be szeretném neki adatni, de még tájékozódom.
2018. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%

Mindenre nem emlékszem, de én már kiskoromban vittem anyukámnak a betéteket.:D Például ha wc-n volt, megkért, hogy vigyek be neki egy virágos vagy kék betétet (a virágos volt a tisztasági, a kék az egészségügyi). Nem tudom, hogy tudtam-e, mi az a menstruáció vagy miért kell anyukámnak, de alsós koromban már tudtam a menstruációról, nem részletesen, csak annyit, hogy a nőknek havonta vérzésük van és olyankor betétet használnak. Amikor abban a korban voltam, már tudtam, hogy nekem is megjöhet. Ötödikes voltam, amikor anyukám mondta, hogy már tartsak betétet a táskámban. Azt hiszem pont ötödikben kezdett el megjönni a lányoknak, nekem 11 évesen, ötödik osztály után nyáron jött meg. Mivel fel voltam rá készülve, nem ijedtem meg. Miután megjött, fokozatosan többet tudtam meg a menstruációról, ha jól emlékszem, az internet segítségével, de biztos anyukám is mondott valamit. Például megtudtam, hogy vannak PMS tünetek, később megtudtam, mi az az ovuláció, hány napos lehet egy ciklus, mi van a ciklus különböző szakaszaiban, mikor kell orvoshoz menni stb.

Szerintem a menstruációról már jó, ha egy 8 éves kislány is tud, mert akár 9-10 évesen is megjöhet neki, ne érje meglepetés.

HPV ellen nem lettem beoltva.

2018. szept. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem lettem beoltva HPV ellen.

Sajnos anyukám sosem beszélgetett velem ilyen dolgokról.

19/L

2018. szept. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!