Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha otthon és azviskolában is...

Ha otthon és azviskolában is jól teljesítö 16éves kamaszfiad cigizne(napi 5-6 cigi),engednéd hogy otthon az udvaron vagy a teraszon cigizzen?

Figyelt kérdés

2022. dec. 20. 10:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

"mert sose tiltottuk es mondtam, hogy kipróbàlhatja"


Nem azért nem cigizik. Annó számos osztálytársam a szülei "támogatásával" cigizett.

2022. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%

Van olyan ismerős, akinek a szülei engedik, engedték.

De azok jellemzően mind alacsony iskolázottságú, meglehetősen egyszerű emberek...

2022. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

"Szerencsére nem èrdekli a dohànyzàs, mert sose tiltottuk es mondtam, hogy kipróbàlhatja"


Ez hogy függ össze? Azok szívták a legjobban iskolás koromban, akinek nem tiltották a szülei.

2022. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Egyébként mi köze van ezeknek egymáshoz?

2022. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

Otthon sem, és máshol sem.

Nyilván, úgyis megoldja, ha nagyon akarja, de ne a támogatásommal tegye.

2022. dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

A jó jegyek a te érdekeidet szolgálja, nem a szüleidét.

Az, hogy otthon besegítessz, kiveszed a részed, nem vagy életképtelen ALAP. Nem jár érte dicséret, se jutalom.

Anyád nem cseléd.

2022. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%

Tiltottak es ugyanugy szivtam.

Nem tudom, hogy fogok a dohanyzas temahoz allni ha eljon az ido es akkora lesz, de az biztos hogy ez nem tanulmanyi eredmeny vagy viselkedes fuggvenye.


Ram az sem volt igaz, hogy akiknek tiltottak max 1 szalat szivtak egy nap. Mivel otthon nem lehetett , igy mashol duplan bepotoltam. Kaptam kaja penzt, inkabb nem ettem...

2022. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
58%

Otthon nem. Az a napi pár szál szépen megszaporodna ha bármikor kimehetne itthon rágyújtani. Segíteni nem fogok neki a rászokásban, akkor sem ha éltanuló.

Ha buliban van, vagy haverokkal oké, nem fogom leharapni a fejét ha rágyújt, de ne legyen belőle rendszer.

2022. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
33%
Hogyne. Nyugodtan. Zsebpénzt mondjuk nem kapna onnantól, hogy megtudom, hogy cigit vesz belőle, menjen dolgozni és vegye abból.
2022. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%

Persze rossz és káros szokás a dohányzás és senki nem akarja, hogy a gyereke cigizzen, de én személy szerint semmi értelmét nem látom ennek a már-már fafejű tiltásnak, hogy akkor ott próbálom “szivatni” a gyereket, ahol tudom, pl nem adok neki zsebpénzt vagy sokkal kevesebbet, mert nehogymá’ vagy befenyítem az apjával. Nem örülnék neki nyilván és próbálnám lebeszélni, de azzal hogy elszedem és megvonom az addigi zsebpénzét, hát az baromira nem szokott célravezető lenni, max megutál.

Volt olyan osztálytársam, aki kapott x ezer Ft zsebpénzt havonta, alapból is meg, mert jól teljesített az iskolában. Aztán, amikor kiderült, hogy 17 évesen cigizik, akkor ment otthon a balhé és onnantól a szülei egy forint zsebpénzt nem adtak neki, azt hitték ezzel majd jól megszívatják. Hát nem igazán jött be, így is megoldotta, sőt.. már csak azért is, a szüleit viszont jó időre megutálta, amiért ilyen szintekig nekitámadtak, ahelyett, hogy értelmesen leültek volna beszélni vele. Az ilyen szintű tiltás nem szokott jóra vezetni.

2022. dec. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!