Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszéljek erről anyukám...

Hogyan beszéljek erről anyukámmal?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogyha pl rossz jegyet hozok(3,4 legszélsőségesebb esetekben 2,)akkor elkezd ordibálni meg meg nem üt meg de eltilt a géptől meg nem szól hozzám(max néha beszól valami bunkót) és ez ötször rosszabb mintha megütne:( mert akkor megüt,de utána lenyugszik és megnyugtat picit..szeretném megebszélni vele hogy a büntetés nem megoldás...szerintem:S
2010. okt. 4. 18:56
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
23%
mond neki ha mégeccer megüt, akk bizony rendörség, és jogodban áll tulozni.
2010. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

anyai szemmel szerintem ez jo modszer, hiszen elszegyelled magad, atgondolod a buntetes ideje alatt, hogy mit csinaltal rosszul

orulj neki, hogy nem kapsz pofonokat

(en azert 4-esert meg nem buntetnek)

2010. okt. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

jó....de egyáltalán nem motivál vagy értitek...ha hozk jót akkor meg sem dícsér...v ha hozok rosszat akkor meg sem nyugtat v satöbbi:S:Spersze nem rögtön várnám el de..ez így nem jó szerintem.

12/L

2010. okt. 4. 19:12
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Na de 12 évesen miért dicsérjen?alap h tanulsz hisz csak ez a dolgod.de ha nem érted meg akkor hiába magyaráz bárki.Gondolom anyukádnak is elfogyott már a türelme.
2010. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
akkor én vagyok a "hibás"?:Sjó akkor ez van,megbecsülöm anyukámat mert msáhol tényleg ezerszer rosszabb ilyen téren a helyzet.De ne mhiszem hogy egyből le kellene szidnotok hogy "hiába beszélek ":/ nem beszéltél hiába!!
2010. okt. 4. 19:46
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Első: Persze, b*zdmeg jelentse fel a saját anyját néhány anyai pofon miatt? Csak ámulok...

Amúgy meg ezt "ki kell nőnötök". Ahogy édesanyáddal egyre jobb lesz a kapcsolatod, akkor mindent könnyebb elmondani. Nekem nem volt valami fényes 10-13 koromban Vele a kapcsolatom, de most így majdnem 15 évesen anya az egyik legjobb barátnőm. Ez a megoldás.

14,5/L.

2010. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ti meghülyültetek, mi az hogy ez jó módszer? oké nem kell megdícsérni de kiabálni és dühöngeni? Lehet, hogy csak nem érti rossz napja volt, vagy csak elszúrt valamit, mind emberek vagyunk (tisztelet a kivételnek) meglehet érteni ha nem megy minden tökéletesen , inkább segítenie kéne az anyukádnak :S Am ötletem nagyon nincs , próbáld nagyon nyugodtan megbeszélni vele a dolgot
2010. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Veszekedésbe kiabáld oda neki hátha később átgondolja.
2010. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem könnyű a helyzeted. Sajnos a legtöbb szülő nem érti meg, hogy ha pofonokkal, kiabálással, tiltásokkal próbálja jobb teljesítményre ösztönözni a gyerekét, azzal többet árt, mint használ.

Ha nehezen megy egy tantárgy, beszélj az illetékes tanároddal, kérd meg, hogy segítsen, magyarázza el akár ötször is, hiszen azért tanár, hogy segítsen!


26/L

2010. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát, én mint szülő írok. Fiam 10 éves. 3 évig osztályelső volt, mert a suliban nem volt követelmény. Én is mindig ordítok, kiabálok, és fenyegetőzök. Tudom, hogy nem jó neki, de amikor 100x elmondom, hogy ha hazajön a suliból, akkor tanuljon és írja meg a leckét. De ő még este 11-kor is csak próbálkozik elmondani a történelmet, ne ordítsak 4 óra alatt nem lehet megtanulni? Bezzeg az udvarra lenne ideje kimenni!!! Tegnap megírta a leckét is kijött velem az istállóba. Azt mondta, nincs tanulnivalója. Este mikor hazaértünk az úszásról, kérdeztem lesz-e angol. Azt mondta nem tudja. Akkor hogy tanult holnapra ha azt sem tudja van-e angol. Persze a 20 új szót nem tanulta meg, de fél órát tudott fürdeni...Fél 11-kor még a szavakat kérdeztem ki tőle és 100 %-ra nem tudta. Idén már tele van négyesekkel. Azt mondja, nincs tanulnivalója a könyvből, mert ki se nyitották.Hát könyörgöm, ha az őskort tanulják a füzet szerint, akkor a könyvben is azt kell megtanulni! Tele volt hibával a nyelvtan dolgozata j-ly-s szavak miatt. Diktáltam neki gyakorlásképp, és vagy 15 hiba volt benne. Mondtam neki, hogy írja le őkett többször helyesen. Egyik fülén be, a másikon ki. 5. osztályos, és van egy két éves húga, így nincs mindig időm arra, hogy a nap 8 óráját vele tanuljam. Már ő sem gépezhet, már tv-t sem nézhet, de nem tanul ebből sem. A verés se használ. Már ott tartottam, hogy azt mondtam, beadom egy nevelőintézetbe!! Ti gyerekek, akik ez ellen lázadoztok, ti mit csinálnátok a helyemben?
2010. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!