Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyibe kerül egy 13 éves...

Mennyibe kerül egy 13 éves kamasz fiú havi étkeztetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Én apukaként kérdezem, de a volt feleségem neveli a közös fiúnkat.

Mennyibe kerül szerintetek a havi étkezés egy ekkora gyermek számára?

Mennyi a reális gyermektartásdíj figyelembe véve a mostani magas árakat?


Köszi a válaszokat.



2023. febr. 21. 17:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha egészséges kamasz, akkor legalább annyit eszik, mint egy megtermett férfi, de simán ehet kétszer annyit is. Ez pont az a kor, amikor normál súly mellett is kizabálják már a hűtőt.
2023. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
Rengetegbe. 13 éves, többet eszik mint az apja. Emellett 170 centi, sportol. Tavaszra komplett ruhatár kell, mert csak póló-farmerja van. Havi nyelvoktatás, megtakarítás neki, egyesületi díjak, versenyek, hozni-vinni, sportfelszerelés, iszonyat pénz havonta.
2023. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
19%
A gyerektartással elvileg nem csak a gyerek változó költségeit kell fedezned, hanem ha a párod hitelt törleszt, albérletet fizet, ahhoz is illene hozzájárulnod.
2023. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12%

Mi négyünkre kb. 400.000-et költünk kajára egy héten, de szinte minden nap hús van, mert a gyerekek csak azt eszik. Gyümölcsöt is szoktam venni minden nap, meg őszintén, ha valamit megkívánunk, azért megveszem (persze reális keretek közt, nem veszek télen szőlőt meg ilyesmit.)

Viszont minden évszakban komplett új ruhatár kell, úgy nő, mintha húznák.

Tudom, hogyha ketten laknak egy házban, nem kétszer annyi a rezsi, de azért fűteni kell, fürdik is az a gyerek, szóval a mostani megemelkedett rezsiárak mellett, az összrezsi kb. harmadát, negyedét én a gyerek kontójára írnám.

Szóval szerintem minimum havi 150.000 vagy afelett lenne a reális gyerektartás, persze az apák ilyenkor mindig kiakadnak, mert az új háztartás rendesen megérzi ennek a pénznek a hiányát. De az anya is rendesen megérzi, ha ennél kevesebbet kap.

2023. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

Heti 400.000? Szoval 1.600.000 ft HAVONTA a kajatok? Es erre jon ra a lakas, ruhak, hobbi , szorakozas?

Maffiozok vagytok?!

2023. febr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%
Oké, elírtam, 400.000/hónap. Bocsi.
2023. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Változó. zsebpénz szükség szerint. ha magának veszi a kaját (tízórait) ahoz mérten
2023. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
20-25 ezer mindenestül reális gyerektarhának. Ha többet akar húzz el külföldre ott nem tudják behajtani.
2023. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%

Nekem anno a válásunkkor 20 éve, a bírónő azt mondta, annyi gyermektartásdíjat kérjek, hogy az mindent fedezzen, mert akinél a gyermeket elhelyezik, annak a szülőnek csak természetbeni támogatást kell nyújtania. Pl.Ennivalókat készít, amikor beteg ápolja, otthon marad vele (kiesik a munkából), óvodából, iskolából hozza viszi. A lakhatáshoz, nyaraláshoz, iskolakezdéshez, mindezt fedezte az expárom.

De egy anya mindig magának szüli gyermekét, én így gondolkodom, szóval ha nem kaptam volna semmit sem is eltartottam volna a gyerekem, hiszen az enyém :)

2023. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

19

Az a bírónő valszeg agyhalott volt. A gyerektartás lényege, hogy a gyerekkel kapcsolatban felmerülő költségeket felezik. Ez így fair. Az a szülő akivel a gyerek él kap plusz szabit igénybevehet adókedvezményt

2023. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!