Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd a kamasz/fiatal...

Megengednéd a kamasz/fiatal felnőtt gyerekeidnek, hogy az alkalmi partnereiket felvigyék a lakásba?

Figyelt kérdés

Nemrég volt erről egy érdekes beszélgetésünk a baráti társaságban. Két álláspont volt, én nem szeretném leírni, melyikkel értettem egyet, mert kíváncsi vagyok, ki mit gondol:

1. Ha a gyerek szexelni akar, úgyis fog. Ha minden héten mással akar, akkor azt is meg fogja oldani. Sokkal jobb, ha otthon intézi ezt, kényelmesen, a saját ágyában, mint ha egy park padján vagy egy kocsiban.

2. A gyerek semmilyen életkorban ne hordjon fel ismeretleneket a szülei lakásába, hogy dugjanak, mert ez tapintatlanság. A tartós kapcsolat más, de a szülő nem akar tudni a gyerek harmincadik alkalmi szexpartneréről, mert ez az ő magánügye. Az ő otthona is, és nem akar hetente más ismeretlent kerülgetni pizsamában.

Egyikünk gyerekei sincsenek még ebben az életkorban, szóval egyelőre tisztán elméleti volt a kérdés. És mindannyian viszonylag kicsi lakásban élünk, tehát nem lehet egymást csak úgy elkerülni.


2023. jan. 29. 12:32
A kérdező szavazást indított:
1-es válasz
2-es válasz
50 szavazat
1 2 3
 1/22 Derjaderja ***** válasza:
91%

Én az alkalmi kapcsolatot nem tartom pártolandó jelenségnek semmilyen korban.

Na fiatal felnőtt azt csinál amit akar, de én tényleg nem akarok mást kerülgetni, csak akit normálisan bemutat. Nyilván nem kell hogy atomkomoly legyen, de legalább egy párkapcsolat. Ha nem tudunk kiegyezni, akkor arra 18 év felett van egy megoldás

2023. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Nekem tesóm ezt csinálta. Rendkívül kellemetlen volt a családnak, tudtuk hogy van nála valaki, de kb gondolkozni kellett, hogy melyik csaj van fenn és mi a neve, nehogy más csaj nevén szólítsuk. Volt olyan, aki konkrétan beleszeretett, és teljesen úgy járt hozzánk, mintha a barátnője lenne, miközben tudtuk hogy másnap a másik lesz porondon. Végül anyámék megunták rövid idő alatt és jelezték felé, hogy ennek itt most vége, vigye máshová a luvnyákat, mert irtózatosan ciki bájologni velük, meg egyáltalán gusztustalan amit művel. Szerencsére ez egy pár hónapos időszak volt, azóta már stabil barátnő van. Nem is értjük a mai napig, hogy mi baja volt...


Szóval kettes válasz, ehhez nem asszisztálok. Az meg hogyan dug (ti. védekezik e), akkor sem derül ki ha otthon csinálja.

2023. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Egy-két alkalommal még valószínű elnézném, aztán elbeszélgetnénk az élet nagy dolgairól. Nem arra próbálnám kihegyezni, hogy ide többet ne hozzon senkit, hanem hogy gáz amit csinál...
2023. jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez az egesz csaladnak kinos. Egyreszt teljesen idegen, nem ismered, ki tudja honnan szedte ossze, nem akar-e lopni valamit, mittudomen...

Masreszt meg beszelgetni veluk ugy, hogy tudod, holnap mar a juliska/pisitke lesz helyette, ok meg nem tudnak egymasrol...na nem.

A sajat lakasaban/alberleteben persze azt csinal, amit akar a gyerek. De a sorozatos alkalmikat a csaladi otthonban nem tamogatom.

Es persze a tartos kapcsolat vagy szexkapcsolat, akarhogy is hivjak, de legalabb ugyanazzal a fiuval/lannyal megint mas.

2023. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván ha akar, fog tudni szexelni. A tartós barátnőjét felhozhatja, de minden héten másik idegent nem. Ahogy már írták előttem is, nekünk is alkalmazkodni kell hozzá. Nem tudhatod, kiféle-miféle, és ha lop? Meg én nem mindig öltözöm fel reggel, ha kimegyek a mosdóba, nem akarnék mindig valami vadidegennel szembe találkozni.

Egyébként amikor én voltam fiatal ez nem is volt kérdés. Én egyetlen fiút mutattam be a szüleimnek, vele végül szakítottunk. Anyám meg közölte velem, hogy ez nem kupleráj, több fiú ide be nem teheti a lábát.

Kicsit drasztikusnak éreztem, mivel nekem kellemetlen volt, hogy utána mindig én mentem a fiúkhoz, szóval ennél azért kicsit lazábban szeretném venni a gyerekeim szerelmi életét. Nyilván az lenne az ideális, ha egy bizonyos kor után már el tudna költözni, de a mostani lakásárak mellett fogalmam sincs, hogy ez mikor fog megtörténni. Majd 30 évesen. Addig meg nyilván nem várhatom el, hogy senkije ne legyen.

2023. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5%

Nagyon más választ adnék kamasz és fiatal felnőtt esetében. Ha valaki olyan szerencsétlen, hogy a fiatal felnőtt (legyen mondjuk mondjuk 20-24 közötti) éveit a lakhatási válság kellős közepén éli meg, akkor ha nem tudtál neki segíteni a saját lakásban, legalább azt tedd meg szülőként, hogy tiszteled annyira a magánéletét, hogy nem korlátozod abban, hogy kivel mit csinál abban a pici kis saját élettérben, ami jutott neki. Épp elég szívás, hogy ebben a korban a szüleivel kell még élnie, ne nehezítsd neki tovább. Hiába költözik el majd 30 évesen, a 20-as éveit soha nem kapja vissza.


És úgy általánosságban azt gondolom, hogy ebben a korban már a szülőknek el kell fogadni, hogy az a kisgyerek, akinek tegnap még ő szabdta a határokat már egy önálló, felnőtt ember, aki nagyrészt egyenrangú vele. Káros és őszintén szólva gonosz az az autoriter hozzáállás, ha egy szülő azt mondja egy felnőtt embernek, akit állítólag szeret, hogy ez az "ő háza, ahol ő parancsol", miközben tudjuk jól, hogy mennyire nehéz (bizonyos élethelyzetekben lehetetlen) saját lakhatáshoz jutnia manapság.

2023. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj 6-os, de felnott gyerekkent mindig kompromisszumos egyutt elni a szulokkel. Ez egy teny. Es az is teny, hogy en, mint szulo, azert huzok hatarokat. Idegeneket nem akarok a hazamban latni, ennyi. Ez nem autoriter neveles, nem azt mondtam, hogy ne szexeljen, ne bulizzon, semmit ne csinaljon, de ne haragudj mar meg, engem is megillet a pihenes a sajat hazamban, nem csak a gyereket.

Lehet koltozni, ha nem tetszik valami 🤷‍♀️


Es nehogy mar a szulo legyen a hibas, mert nem tud a gyereknek venni egy 40 millios lakast 18 eves koraban.

Azert nezzuk mar meg az atlagot, ez nem egy olyan alap dolog, amire mindenki kepes.

En azzal tamogatom a gyereket, hogy itthon lakhat, ameddig csak akar, eltartom, amig tanul, egyetem alatt is. Ezen kivul majd kapni fog par milliot, amit gyujtogettunk neki. De lakast nem tudunk venni, mert inkabb elmegyunk nyaralni evi ketszer, inkabb sportolhat, inkabb jarhat kulonorara, programokra es inkabb normalis kajakat eszunk es elunk.

Es nem erzem magam szar embernek emiatt 😊

2023. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

"Idegeneket nem akarok a hazamban latni, ennyi. Ez nem autoriter neveles"


Nem, valóban, mert 20 évesen már nem neveled a gyereked, hanem csak együtt élsz egy többé-kevésbé egyenrangú felnőtt emberrel. Az együttélés szabályait meg lehet szabni, persze, senki nem mondta hogy az a normális ha a nappali kanapéján dugnak hármasban, de az hogy "idegeneket ide nem hozol és kész" az nagyon is autoriter hozzáállás. Az az ő otthona is, kell hogy legyen beleszólása, hogy kit vihet oda.


"Lehet koltozni, ha nem tetszik valami (...) nehogy mar a szulo legyen a hibas, mert nem tud a gyereknek venni egy 40 millios lakast 18 eves koraban."


Akkor a gyereked a hibás, hogy 18 évesen nem tudott még 40 milliót összerakni? Nem érzed az ellentmondást a fenti két mondatban? Te nem tudsz neki érdemben segíteni anyagilag, hogy elköltözzön, de közben tőle meg elvárod pl. az egyetemi évei alatt, hogy oldja meg? Elvárod, hogy ne kezdje meg a felnőtt életét addig, amíg a jelenlegi totálisan elcszeszett lakhatási helyzetben nem tud elköltözni saját lakásba? Azt mondod szexeljen, csak ne otthon. Akkor hol, ha az országos átlaghoz hasonlóan a partnere is pontosan ugyan ebben a helyzetben van?

2023. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

En leirtam, hogy tudok a sajat gyerekemnek segiteni. Leirtam, hogy eltartom, az egyetemi evei alatt is es kapni fog penzt is. De lakast nem tudok neki venni.

Es talan nem ebben a valaszomban, de valamelyik masikban irtam is, hogy az allando partnerrel semmi gond, de azt nem tamogatom, hogy hetente mas csajt hozzon fel, akit nem ismerek.


Tovabbra se erzem magam szar szulonek emiatt, puszi😊

2023. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Te nem érzed annak magad, én annak érezlek, ez ilyen. :)
2023. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!