Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez normális, vagy van valami...

Ez normális, vagy van valami gond a lányommal?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom. a 162 cm-éhez 51 kg. Nagyon sportos, majd' minden délután eljár valamilyen edzésre, játékra. Versenyszerűen röplabdázik, és képes 30 km-t is lebiciklizni. A barátnői is ilyen beállítottságúak, és én nem bánom, ameddig a program mellett van ideje tanulni és aludni.

Csak újabban elkezdett nagyon sokat enni (az iskola kezdete óta). Persze nem sajnáljuk tőle, vagy ilyesmi, csak leírnám a mai étrendjét:

Reggeli: 2 szelet pirítós, egyik lekvárral, másik mézzel; egy tálka műzli tejjel; banán; alma

Tízórai: Májkrémes szendvics salátával; 2 lekváros kenyér összeborítva; francia sajtos pirítós.

Ebéd: Rántott csirkecomb krumplipürével, + repeta ugyanebből.

Uzsonna: 2db főtt tojás; vajas kenyér; túró rudi; rizs mézzel keverve.


A kenyerei ötmagvasak, azt szereti, meg a mézet. Tegnap jött haza ebédelni, épp a szomszéddal beszéltem, ős azt mondta, inkább örüljek a jó étvágyának, ő akármit főz, mindig rámarad.

Van egy bátyja, ő 19 éves. Ő is közeli kapcsolatban volt a hűtővel, de azért nem ennyire; igaz, ő inkább olvasni, zenét hallgatni szeretett ebben a korban.

Attól félek, hogy valami emésztési- vagy pajzsmirigyproblémája van, mert nem hízik egy dekát sem, akkor meg nem értem, mit tud csinálni a szervezete a tetemes mennyiségű étellel?

Egyébként mindenki szerint jókedvű és kiegyensúlyozott, úgyhogy a lelki problémákat kizárhatom.

Megkérdeztem a lányom is, azt mondta, szerinte ezzel nincs gond, egyszerűen ha nem eszik, akkor fáradt lesz. Lehet, hogy többet kellene aludnia? 10-től reggel 7-ig szokott.


Egy aggódó anyuka (39 évvel)


2010. okt. 6. 17:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Javítok:

Ő is azt mondta

2010. okt. 6. 17:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem normális
2010. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is 162 cm vagyok, és 50-51 kg. A sporttal sok kalóriát eléget szerintem, és ha a méz az egyetlen "nasi", akkor nem vészes.
2010. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen normális.

A fejlődő szervezetnek sok energia kell + a sporthoz is kell energia!

Amúgy gondolom nem kövér a lányod mert alapállapotban én is ekkora vagyok és mindenki szerint nagyon sovány...

36 hetes kismama

2010. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ne aggódj, nincs gond.

Én most 28 éves vagyok, de tisztán emlékszem, hogy 14-15 évesen iszonyat mennyiségeket megettem. Mindenki le volt döbbenve. Én is röplabdáztam, versenyszerűen, 15 évig. 13 évesen már 178 cm voltam, és mindössze 54 kg. Egyszerűen nem tudtam meghízni. 20 évesen lettem 58 kg. Aztán abbahagytam a versenysportot, és 5 év alatt 65-68 kg lettem. ezt a súlyt tartom most is. Helyesebben így 21 hetes terhesen, már 69 kg vagyok :)

2010. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem annyira vészesen sok ez (pláne rendszeres sport mellett), hogy aggódni kelljen. Az én napi étkezésem valahogy így nézett ki 15 évesen: Reggeli (mikor hogy: bundás kenyér, gabonapehely, melegszendvics, stb.), ebédre menzakaja (gimiben bőséges is volt, jó is volt), az iskolai büfében valami harapnivaló vagy rágcsa, otthon szintén ettem hazaérés után valamit (általában szendvicset), aztán vacsorára teljes tál főtt étel (általában húsétel + köret, néha tésztaféle). Aztán a világon semmi szervi bajom nem volt (hacsak a lustaságot nem vesszük ide, ami miatt jól fel is híztam ez idő alatt).
2010. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én is 15 vagyok,a magyar ifi szinkronúszó válogatott tagja.Minden nap van edzésem,rengeteg verseny,edzőtábor,és én jóval többet eszek mint a lányod...Tényleg rengeteget.Amúgy 170 cm vagyok,52 kg.Anyukám is elvitt engem orvoshoz,aki azt mondta hogy teljesen normális hogy egy fejlődő szervezet ennyi ételt kíván,főleg hogy ennyit sportolok.Szerintem örülj hogy ilyen sportos,boldog lányod van:)
2010. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a serdülők rengeteget esznek

ő meg még sportol is

nem fog elhízni ne aggódj

illtve majd később ha serdülőkor elmúlt, és már nem sportol, de ugyanannyit eszik

úgy 30-35 évesen

2010. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor jó. Csak eddig nem csinálta ezt, és aggódtam miatta.

2010. okt. 16. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 162 cm körül vagyok,és kb. olyan 43 kg. Énis kb. ennyit eszek,és egy kilót nem tudok hízni,mondjuk ez jó is,csak mindig mondják hogy: Vasággyal együtt vagy 20 kiló? -.-"

15L

2010. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!