Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elvehetik az ex férjemtől a...

Elvehetik az ex férjemtől a gyerek felügyeleti jogot, mert a 16 éves gyereket sörrel itatta?

Figyelt kérdés
Minden második hétvége az exemé. Egy beszélgetésből kihallgattam, hogy amikor vele van, akkor sörrel kínálja a gyereket. Amikor meg kérdőre vontam, akkor annyi volt a válasz, hogy ezzel nincs semmi baj, nagyfiú már. Én egy csepp alkoholt nem adtam neki idáig nem is engedtem neki soha. Így most meg én vagyok a szigorú anya.

2023. márc. 13. 15:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Van bizonyítékod?
2023. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%
Nem fogják elvenni. És a 16 éves tényleg nagyfiú már. Inkább az apjával próbálja ki, mint egy buliban sokkal többet titokban.
2023. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan... Veszélyeztetés, meg felügyelet megvonás?! Ne viccelj, nem óvodásról van szó. Rövidesen saját jogon is vehet alkoholt, dohányt, megnősülhet, családot alapíthat, szavazhat.


Én emlékszem, hogy a nyolcadikos ballagásomon ittam likőrt, köszönöm szépen, lett néhány diplomám, pár nyelvvizsgám, jó munkám, férjem, gyerekeim...


Vagy szerinted a pokol melyik bugyrába vezető út első lépése egy sör? Nyugi, nem kell eltúlozni.

2023. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
3: Nekem az apàm meg a nagyapám alkoholista volt. Megfogadtam, hogy a gyerekem megfogom óvni ettől.
2023. márc. 13. 15:34
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve annak, hogy a gyerekre kötelező jelleggel alkoholt tukmáljanak a szülők, de ha egy anya válaszul megpróbálja jogi úton tiltani az apának, hogy a gyerekét lássa, akkor csak maga alatt vágja a fát, és csúnyán visszaüthet.
2023. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Értem és sejtettem is, hogy ilyesmi van mögötte. De ugye tudod, hogy teljeskörű, erőszakos tiltással pont ellentétes hatást lehet elérni?
2023. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, kérdező, de annyira hülyeség ez a nagy antialkoholizmus....


A mi családunkban is volt több alkoholista, apám is többek között és nálunk is tabu volt otthon az alkohol. Na, én meg jó sokszor berúgtam, amikor eljártam bulizni 18-22 éves korom között, én utáltam, hogy csak az én anyám is ilyen maradi.


Megjegyzem, nem lettem alkoholista, hiába rúgtam be folyton fiatalon.

2023. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
16 éves koráig kb mindenki megkóstolja a sört meg egyebeket. Nincs ezzel semmi baj.
2023. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Aki tiltassal nevel, hazudni tanit
2023. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

#4! Ezen előbb kellett volna gondolkodnod. Mondjuk még mielőtt nem egyedül csináltál gyereket. Az nem merült fel, hogy miközben felnő különböző helyeken különböző hatások érik, mert legkésőbb a GYES után az anyján kívül mással is tölt időt, sőt, többet, mint az anyjával?

Nyugodj meg, mással is próbálgatni fogja az alkoholt. Pl.osztálykirándulásra se engeded, vagy mész vele?

2023. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!