Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen balesetek történhetnek...

Milyen balesetek történhetnek meg, ha kisgyereket egyedül hagyunk odahaza a lakásban?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy hasonló kérdés, és onnan jutott eszembe a kérdés.

Ha valaki nem mer, még rövid időre sem gyereket, a lakásba bezárva felügyelet nélkül otthon hagyni (amíg elmegy valahova), milyen balesetektől, vagy káreseményektől fél?

Tehát mik jutnak eszetekbe ami miatt nem szabad a gyereket otthon hagyni?

Esetleg fordult már elő valakivel olyan, hogy otthon hagyta, és történt is valami?



2023. jan. 20. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, csak a fantáziád szabhat határt. Ha láttál már gyereket közelről, mindent el tudsz képzelni.
2023. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Bármi.. tényleg... még a lehetetlennnek tűnő dolgok is

Sosem hagyom magára, soha

Még akkor is viszem magammal ha a postáért szaladok ki a kapuhoz

2023. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ milyen korú. Egy tinit simán egyedűl lehet hagyni az önállóságát, érettségét, megbízhatóságát figyelembe véve. Egy babát viszont véletlen se kéne otthon hagyni mivel rögtön hiányolná a szüleit és ő még kicsit semtud gondoskódni magáról. lehetséges veszélyek: leesik valahonnan, odacsukja a kezét, megégeti magát, nem ehetőt eszik/iszik, nekimegy valaminek, konektorba nyúl, talál valami élest stb.
2023. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy neked mi jut eszedbe hanem, hogy egy gyereknek milyen kreatív fantáziája van.


Mi sokat voltunk egyedül úgy, hogy egymásra voltunk bízva ugyan meg volt az eszünk de, ha teljesen őszinte akarok lenni simán voltak olyan helyzetek amiből, ha valaki peches baleset is lehetett volna.

2023. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kiesik az ablakon

Leesik valahonnan

Magára gyujtja a lakást

Megnyitja a gázt

Ezek a legtipikusabb esetek.

2023. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem szeget dugott a konnektorba - 50% esélye volt, de túlélte :D Semmi nem lett belőle.. Mármint az esetből, nem a tesómból:D


Én télikertben a kaktuszgyűjteménybe estem bele.

2023. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Egyik régi osztálytársam 4 évesen pl nekiment a fürdőszoba ajtónak s eltörött a keze.

Bár ott az anyja pont otthon volt, wc-zett.

2023. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Még akkor is megvan a baj, ha van otthon felnőtt.

A bátyám pl. kinyomta a szobaajtó üvegét, ami így rámzuhant, aki az ajtót belülről eltorlaszoltam azzal, hogy odaültem. Csodával határos módon karcolás nélkül megúsztam, de szét is vagdalhatott volna az üveg.

Mi szerintem olyan 10 és 14 évesek voltunk ekkor.

2023. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Én mikor senki sem figyel rám oda, ollót dugtam a konnektorba pl.


De volt olyan is hogy 10 évesen egyedül voltam hagyva míg anya dolgozott, és direkt eltették a gyufákat, meg a gyújtókat, nehogy felgyúltsak valamit, én meg rántottát akartam, szóval fogtam egy kis műanyag valamit, és a fürdőben az őrlángot használva meggyújtottam, és a kezem alátettem, mert elkezdett csepegni a műanyag, ami persze megégetett, de kiszaladtam vele, és begyújtottam a tűzhelyet.


Ilyesmik megeshetnek.

Vagy mikor átjött a szomszéd gyerek és eltört a kezem.


Vagy pl mikor a másik szomszéd gyerek bejött a házunkba pucéran, és se szó se beszéd elvette az egyik videókazettát a polcról és hazavitte. Neki vajon mit csináltak a szülei?

2023. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Férjem pár évesen egyedül se lett hagyva. "Csak " a nagyira. A 3. emeleten.

Kívülről integetett a mamának az ablakból....

Igen,kimászott a párkányra.

2023. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!