Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha a 17 éves...

Mit tegyek, ha a 17 éves lányom szobájában füves cigit találtam?

Figyelt kérdés
Elvettem tőle, teljesen kiborult, állt a bál. Olyanokat vágott hozzám, hogy ő már régen nem kötődik hozzám, szálljak már le róla, utál, miattam fog rászokni, amint 18 lesz elköltözik. Nem szól hozzám, be van zárkózva a szobájába. Nem vagyok egy jégcsap szülő, én is voltam tinédzser, mi is próbálgattuk anno a füvet, de ha anyám rajta kapott volna, én elbújtam volna a föld alá, nem mertem volna szájat nyitni. Nem tudom, manapság mennyire kell komolyan venni az ilyesmit, de eléggé aggaszt az, hogy a családunkban az egyik gyerek azért lett totális fű függő, mert a szülők igazi liberális módon kezelték (ezt is), amikor 14 évesen elkezdte szívni. Túl megértőek, elfogadóak voltak vele, viccesen fogták, fel mitöbb ráhagyták. Akkor kaptak észbe, amikor rászokott és elkezdett kisiklani az élete. Most 29 éves, teljesen függő, szinte cselekvés képtelen. Munkanélküli, ha talál is magának munkát, kirúgják onnan, mert nem tud felkelni, hogy bejárjon. Próbálták leszoktatni különféle módszerekkel, speciális táborba küldték stb, eredménytelenül. Így telt el sok sok év, míg a szülők feladták. Most anyuci tartja el, fizeti a számláit, barátnője nincs, a szociális és probléma megoldó képességei pedig nem fejlődtek ki, miután 14 éves kora óta szívja. Nagyon nem szeretném, hogy a lányom így járjon, ugyanakkor nem hiszem, hogy ez a megfelelő módszer, amit tettem, hogy elvettem tőle és jól össze is vesztünk. Mi ilyenkor a teendő? A beszélgetés úgy hiszem, itt már nem segít, falra hányt borsó, amit mondok neki:( Valakinek van esetleg tapasztalata ebben?
2023. márc. 21. 18:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%

#20! Nyugi, szerintem a lepontozók is kis taknyos kamaszok. Érthető, hogy nem tetszik nekik.

#9

2023. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
69%

Nem tartom jó ötletnek, hogy kedj el most a tekintélyedre apellálni meg keménykedni meg előrántani a szülő kártyát így pár hónappal a nagykorúság előtt. Semmivel nem fogja előrébb mozdítani az állóháborút, inkább bezárja a kapukat.


Szerintem adj neki időt, hogy lehiggadjon, utána ragadj meg egy megfelelő pillanatot, amikor el tudod neki mondani még egyszer, ezúttal nyugodt körülmények között, hogy miért félted a füvezéstől, mik lehetnek ennek a következményei.


Ha nem hajlandó például pszichológushoz vagy családterapeutához menni (vagy ki miben hisz), nem pont a fű miatt, hanem az egész állapot miatt, vagy ha nincs is rá keret, akkor érdekelhetik olyan könyvek, amik nem kizárólag a drogozás szempontjából, de segítenek megértenie azokat a lelki változásokat, amiken most keresztülmegy.


Ha van a környezetében olyan felnőtt, akitől nyitottabban fogadná ezeket az üzeneteket (rokon vagy tanár), nem szégyen segítséget kérni.


És még egy, valószínűleg semmi okod rá, hogy hibáztasd magad. Biztos nem voltál minden szempontból tökéletes szülő, de Isten őrizz a tökéletes szülőktől. Mindannyian ilyen középszar szülők vagyunk, de ha ez elég jó, az pont elég. Remélem, hogy mindketten meg tudtok nyugodni és utat találtok egymáshoz.


Ő még kamasz, és annak vannak nagyon nehéz részei. Az, hogy nem beszél, részben alkati adottság sajnos. Ne hibáztasd magad, szereted őt és megteszed, ami telik tőled.

2023. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
63%

22. Szerintem adj neki időt, hogy lehiggadjon, utána ragadj meg egy megfelelő pillanatot, amikor el tudod neki mondani még egyszer, ezúttal nyugodt körülmények között, hogy miért félted a füvezéstől, mik lehetnek ennek a következményei.


Igen, barátom, csak itt nincs idő, a kislány meg olyan beképzelt, hogy nem is értem, hogy van ehhez pofája.


Egyrészt rohadt drága a fű, sajnos van egy volt osztálytársam, aki ezzel él, és szinte semmi pénze nincs, másrészt miután elfogy a pénz, jönni fognak a bio anyagok, amik pillanatok alatt tönkre tudják tenni a szervezetét.


Harmadrészt meg szerintem nem a kislánynak kellene igazat adni, ha már a házban illegális szert tart, amiért simán lecsukhatják, és az egész életét tönkreteheti.

2023. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
45%

Nem mondtam, hogy ne vegye el tőle a füvet vagy hogy bátorítsa a fűhasználatra.

Szerintem ezt nem kukiméregetés, meg ovis civakodás szinten kellene megközelíteni. Nem az a lényeg, hogy kinek van igaza, egyébként is, rendszerint minden félnek van valamennyi igaza. A lényeg az, hogy szülő is, gyerek is jól legyen. Tökmindegy, hogy neked van igazad, ki is törölheted vele, ha a gyerekedet látod tönkremenni egy függőségben.

Izomból nem lehet gyereket nevelni.

Mióta vagyok a barátod? Hány éves vagy te egyébként?

2023. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
61%

24. Gondoltam, ha úgy beszélünk, mint barátok, többre jutunk, és közvetlenebbek leszünk egymáshoz, de ha nem, hát nem. 18 éves vagyok egyébként:)


rendszerint minden félnek van valamennyi igaza.


Nem. A 17 éves lánynak, aki füvet rejteget a szobájában, és lebukás után még ő kezd el üvölteni, meg pattogni, annak nincs igaza, és nem állhat neki feljebb. És ha normális nevelést kapott volna, akkor most hetekig könyörögne bocsánatért a szüleitől, nemhogy még őket vádolni vele.


Barátom helyett akkor mondjuk: ,, Vitapartnerem!"

2023. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%

Köszönöm, így már jobban megértelek, én is sarkosabban láttam mindent, főleg a gyereknevelést, 18 éves koromban.

Teljesen mindegy, hogy kinek van igaza, nem az a feladat, hogy igazságot tegyünk (nem is lenne ehhez elég infónk, hisz csak az egyik fél álláspontját ismerjük), hanem hogy segítsünk kitalálni egy megoldást.

A "barátom" kicsit lekezelő megszólítás egyébként egy idegennel szemben, csak ezért tettem szóvá.

2023. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:

Szerintem az a baj, hogy kamaszkorában érhette valami baj, akár otthon, akárhol, rossz társaságba keveredhetett, akik elmesélték, hogy "nem leszel ettől függő", stb. aztán mint unokatestvére példája - még is az lehet lenni.

Nyilván a kontextusból nem esik le, hogy függő-e vagy sem, mert nem olyan szagú mindene. Emellett egyáltalán nem jó a hozzáállása a szülőhöz. Egyáltalán semmi tisztelet, hogy eddig fel lett nevelve, el lett látva, foglalkozva volt vele egy ideig (bár kérdező írása szerint kamaszkorában nem volt vele foglalkozva, és ez lehetett a baj részben).

Az, hogy el akar költözni, "már nem kötődik hozzá" teljesen őrült kijelentések egy 17 évestől. Szerintem szülőként sem kínos pszichológustól esetleg tanácsot kérni, mert gyakorikérdéseken nem biztos, hogy jó választ kap az ember, mert ez, hogy már nem is hajlandó beszélgetni, nem tűnik normálisnak egy 17 éves lányt nézve. Semmi jövőképe nincs innen hangozva (bár tanulmányairól nem volt szó), és szintén hasonló útra térhet, mint az unokatesója. Nem tudom, hogy hogyan lehetne egy ilyen társaságból "kibeszélni", hogy már ne járjon oda, mert nagy eséllyel nem magától kezdi el valaki utálni a szüleit, ha csak nem adnak rá okot. Nem ciki a szakember segítsége.

2023. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
52%

gyakorikérdéseken nem biztos, hogy jó választ kap az ember


Hát ilyenek mellett, akik azt ajánlgatják, hogy ,, jaaaaaj beszélj vele higgadtan, meg mondja el őszintén,, olynaok mellett biztos, hogy nem kap.


Hihetetlen, hogy ilyen hülyék vannak. Egy normális 17 éves már ha egy szál cigivel lebukik, már akkor hetekig bocsánatkérésért kéne könyörögnie, nem hogy még elhordja minden szarnak a szüleit, meg elköltözéssel fenyegetőzik.


És nem hiszem el, hogy valaki elolvassa, hogy miket vág a fejéhez a 17 éves hülyegyerek a szüleihez, és képes azt mondani, hogy ez csak kamaszkor, hagyjad, beszélj vele nyugodtan. Ja, majd biztos hagyom, hogy 17 évesen drogozzon. Ez aztán a gyereknevelés!

2023. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Erősen kétlem, hogy azért mert mondod neki majd leteszi...

17 ... mit varsz?

Az egyetlen kiút az lenne, ha magától találna ra valami másra ami érdekli/ amit szeret...

Viszont az is igaz, hogy vannak akik teljesen begolyóznak tole.Van ismerősöm, aki total paranoias, hangokat hall mar húszas évei eleje óta.Nem tud dolgozni stb, most 40.Nem volt soha raktáros melónál komolyabb munkája. A fivezesnek tudjak be.

Aztán ott van a másik, aki teljesen funkcionális annak ellenére, hogy minden nap fuvezik.Menedzser, csaladapa, sportolo...

2023. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Na látod kérdező te is füveztél fiatal korodban. Akkor miért tiltod a gyerekednek?
2023. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!