Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Otthonhagyni a gyereket vagy...

Otthonhagyni a gyereket vagy iskolába küldeni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy kamasz 7-ik osztályos gyereked, akinek az évvégi osztályzata sorsdöntő, hisz beleszámít a felvételibe már. A gyereki most éli az egyáltlaán nem akar tanulni időszakot és sehogy nem lehet rávenni, hogy tanuljon, ha az ember a feje tetejére is áll akkor sem lehet gyakorolni rá hatást. Ma 2 dolgozatot is ír (matek és nyelvtan) és még verset is kell felelni, mindháromból borítékolható az 1-es osztályzat hisz egy szót nem tanult. Holnap pedig kémia dolgozata van, ugyancsak nem tanult semmit, nem is tud semmit.

A mi családunk itthonhagyta kamu betegséggel a gyereket, mert az osztályzat mindennél fontosabb számunkra. Ha te lennél a szülő te otthonhagynád vagy beküldenéd a gyereket?



2023. ápr. 20. 14:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem tanul akkor hiába tartják otthon, csak később kapja meg a rossz jegyet egy pár nappal. Így semmi értelme.

Ha csak arról lenne szó hogy most nem tudott/akart készülni akkor leigazolnám neki, de akkor tanulna is a következő időpontra.

2023. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%
Persze... Még "jutalmazzam" is meg azzal, hogy nem kell neki iskolába menni. Biztos, hogy elküldeném és viselje csak a következményeit, hogy nem csinál semmit.
2023. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
70%

Így csak azt tanulja meg, hogy a linkségének nincs következménye, mert a szülei csalás árán is elintézik neki ezt.

Innen egyenes út vezet a link, dologtalan életre, amiből bűnözői karrier és börtön lesz.

Gratulálok a szüleidnek!

2023. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
20%
Letojom a felvételit. Szerencsére anyagi biztonságba szültem gyereket. Ha elmegy fodrásznak vagy műkörmösnek,akkor is boldog élete lesz.
2023. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, hogy mennyire helyes döntés, de egyszer megpróbálható. Ha akkor is 1-est kap, amikor pótoltatják vele ezeket, akkor természetesen nincs több ilyen kedvezmény és ha jobb jegyet kap, akkor is más módszert kell találni a motiválására.
2023. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
21%
Most 8.-as a gyerekem. Ebben az őrült világban simán én fogtam itthon, ha a jegye múlott rajta, már 7-ben is. Nagyon nem mindegy milyen jegyet visz tovább! Persze Ő tanult rendszeresen, én mindig segítettem is. Magánba is jár, sőt nyáron már elkezdték a matek felvételire a készülést. Tehát Ő hajtott, de ha úgy jött ki a lépés, hogy valami miatt még 1-2 nap plusz tanulásra volt szüksége, akkor nem ment suliba! Amúgy pedagógus vagyok, s a kollégáim is simán kimentik ilyenkor a saját gyereküket, mert sajnos belelátunk ebbe a szar rendszerbe.
2023. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem tanul, rossz jegyet kap és emiatt nem veszik fel majd xy gimnáziumba akkor nem is odavaló.


Már annyira minden szülő azon van, hogy "tökéletes"(nek tűnő) gyereke legyen, hogy képes csalásra, sunyiságra nevelni, csak azért, hogy nehogy "rosszabb" legyen a többinél. Szörnyű.


Miért kell mindenkinek gimnáziumba járnia? Miért kell mindenkinek diplomát szereznie? Miért hiszik a szülők azt, hogy a hetedikes nyelvtandolgozat jegye a fokmérője annak, hogy valaki mennyire lesz sikeres az életben?


(BME-n végzett mérnök vagyok aki világéletében éltanuló volt, de merem állítani hogy kevesebbet keresek mint egyes fodrászok, de biztos hogy negyed annyit, mint egy asztalos vagy egy kőműves, aki még az érettségig sem jutott. Nem a matekdolgozaton múlik mi lesz a gyerekből.)

2023. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
80%

Valamiert rogton az ugrott be, hogy laura mar 7. Es? (😂🫣 regi gyakorisok ertik)

Egyebkent ennyi idosen "nem fogjak fel", hogy mit jelent a "beleszamit a felvetelibe" meg a "jovod forog kockan", de en alapjaiba se ertek egyet az oktatassal. En a fejlodest osztalyoznam nem azt amit bemagol. Elmenekulni a problema elol meg nem oke

2023. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
77%
Persze, maradjon otthon a szüleitek tanítsák meg hazudni és azt hogy a tetteinek nincsenek következményei. Így kell semmirekellőt nevelni gratulálok.
2023. ápr. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam most nyolcadikos, kb ugyanez a mentalitás, nulla tanulás. Volt büntetés, szankció, litánia, nulla eredménnyel. Épp tegnap jött üzenet, hogy nem tud viselkedni matek órán és ha nem változik a hozzáállása, meg fog bukni.

Már csak verni nem vertem meg - mondjuk már nagyobb nálam, de nem ezért nem - minden mást próbáltam. Tojik rá. Akkor megbuksz. Nem tudok vele mit tenni, nem menthetem meg saját magától.


Nem, a te testvérednek se fog megjönni az esze se a hétvégén, se a veszekedéstől.

2023. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!