Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Otthonhagyni a gyereket vagy...

Otthonhagyni a gyereket vagy iskolába küldeni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy kamasz 7-ik osztályos gyereked, akinek az évvégi osztályzata sorsdöntő, hisz beleszámít a felvételibe már. A gyereki most éli az egyáltlaán nem akar tanulni időszakot és sehogy nem lehet rávenni, hogy tanuljon, ha az ember a feje tetejére is áll akkor sem lehet gyakorolni rá hatást. Ma 2 dolgozatot is ír (matek és nyelvtan) és még verset is kell felelni, mindháromból borítékolható az 1-es osztályzat hisz egy szót nem tanult. Holnap pedig kémia dolgozata van, ugyancsak nem tanult semmit, nem is tud semmit.

A mi családunk itthonhagyta kamu betegséggel a gyereket, mert az osztályzat mindennél fontosabb számunkra. Ha te lennél a szülő te otthonhagynád vagy beküldenéd a gyereket?



2023. ápr. 20. 14:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%

Először a szüleid tanulják meg a gyereknevelés szó jelentését a szótárból.


Ha nem akar tanulni, ne akarjon telefont nyomkodni sem, meg haverokkal lógni sem. Amíg ki nem javítja a jegyét, addig nincs telefon, nincs bandázás, nincsen semmi. 1-2 napig duzzogni fog miatta, aztán szépen elkezd javítani.


Hihetetlen, jó hogy nem már a gyerek irányítja a szülőt.

2023. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
80%

20as vagyok:

amit 21 írt, azokon az én gyerekemnél már rég túlvagyunk. Vajmi keveset javított a tanulási kedvén bármilyen megvonás.

2023. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk nekem az is meredek, hogy a kamaszkor egyeseknek arról szól, hogy SEMMIT nem tanulnak.

Azért érdekes, hogy vannak, akik olyankor is hozzák az ötösöket, bekerülnek jó színvonalú gimnáziumba és ott is jól teljesítenek, majd még egyetemen is.

A tesód egyszerűen lusta, és a szüleid ehhez partnerek. Nem baj, szükség van szalag mellett 3 műszakban dolgozó biorobotokra is.

2023. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
94%

23. Ebben egyetértünk. A kamaszkor nem erről szól.


A kamaszkor arról hogy, hogy a gyerek azt hiszi, hogy ő aztán jobban tud mindent, és megy a saját feje után. Ez a kérdés a tökéletes példa rá. A szülő meg hülye, és ráhagyja.

2023. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
68%

20as, öcsém ugyan ilyen volt. Aztán anyáék közölték vele, hogy 16 éves koráig tanköteles, addig kell letartaniuk, utána mehet dolgozni.

Nem hitte el, meg is bukott.


Nyáron nem mehetett sehová(nem mert nem engedték, csak nem adtak neki pénzt)


Hisztizett hogy én miért mehetek fesztiválra, neki miért nem adnak. Kinevették.

Következő év végén(akkor töltötte a 16ot) elkezdték mondani neki hogy nyáron diákmunka, szeptembertől pedig mehet vagy gyárba vagy közmunkára, onnantól kezdve fizetnie kell otthon, havi 40 ezret az ételért és a rezsi rá eső részét.


Nyáron is gyárba került, nem kímélték, elkezdett másként gondolkodni(persze nem szállta meg a szentlélek) de rájött hogy ha nem akar megszakadni akkor tanulni kell.


Végül bekerült egy gyenge középiskolába, tavaly érettségizett hármas átlaggal. Nem a legjobb de legalább ez megvan.


Szerintem az engedékenység ebben az esetben nem sok jóra vezet

2023. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%
Én szülőként mondom, hogy egyszer előfordulhat, hogy mondjuk nem tudott tanulni egy nagydolgozatra, és ezért írok neki egy igazolást, de rendszeresen, vagy hetekig biztosan nem.
2023. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%

Beküldeném, ugyanis szimplán csak lusta, és ha most nem csípitek meg, minden nehezebb napon bejátssza majd.


Felejtős, menjen csak be, ha egyest kap, így járt.

2023. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
15%
Miért nem foglalkoznak vele a szülei?
2023. ápr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen otthon hagynám. Ezen múlik a jövője.
2023. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
89%

29. Várj, ezt foglaljuk most össze, mert agyf***t kaptam, és kell egy gyors reboot.


Szóval.. Adott egy 12 éves gyerek, aki lusta, szarik a tanulásra, és még neki áll feljebb, hogy bukásra áll szinte mindenből, ráadásul itt van jövőre neki a felvételi is, amit ha elront, akkor kb kukásként élheti le az életét.


A szülők meg ahelyett, hogy a gyereket szidnák le, inkább ráhagyják, és engedelmeskednek neki, mert hát 12 éves gyerek, vagyis felnőtt.. Hát nagyon nem.


12 éves gyereknek az iskolában a helye. Pont.

2023. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!