Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Otthonhagyni a gyereket vagy...

Otthonhagyni a gyereket vagy iskolába küldeni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy kamasz 7-ik osztályos gyereked, akinek az évvégi osztályzata sorsdöntő, hisz beleszámít a felvételibe már. A gyereki most éli az egyáltlaán nem akar tanulni időszakot és sehogy nem lehet rávenni, hogy tanuljon, ha az ember a feje tetejére is áll akkor sem lehet gyakorolni rá hatást. Ma 2 dolgozatot is ír (matek és nyelvtan) és még verset is kell felelni, mindháromból borítékolható az 1-es osztályzat hisz egy szót nem tanult. Holnap pedig kémia dolgozata van, ugyancsak nem tanult semmit, nem is tud semmit.

A mi családunk itthonhagyta kamu betegséggel a gyereket, mert az osztályzat mindennél fontosabb számunkra. Ha te lennél a szülő te otthonhagynád vagy beküldenéd a gyereket?



2023. ápr. 20. 14:07
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
86%
Nem hagynám. Sőt, ha a saját lustasága miatt kapna rossz jegyet még meg is büntetném.
2023. máj. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
78%

1x rémlik, hogy ilyen indokkal otthon maradtam. Csak nekem akkor nem a "nem akar tanulni időszak"-om volt, hanem gimiben kegyetlen énektanárunk volt, többször előfordult, hogy buktak év végén énekből. Úgy éreztem, hogy aznap felelnék és nem akartam lehúzni az átlagom. Ha írásban kellett volna felelni az még ment volna, de ha énekelni kellett volna és szerinte nem jól énekelsz, egyes.

Nekem jólesett, hogy anyum megértette a problémám és engedte, hogy ne menjek aznap.

Attól függ, hogy csapódik le ez tesódon. Ha utána felkészül a pót alkalomra, akkor jól járt, megérte. Ha akkor is egyes lesz, akkor nem kellett volna engedni.

Ha én lennék a szülő, akkor a gyerek tanulására is figyelnék. Mit csinált míg a dolgozatra kellett volna készülni? Ha játszott, mást csinált, a szülei miért nem zavarták el tanulni?

2023. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!