Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan magyarázhatnám el...

Hogyan magyarázhatnám el nekik, hogy a sok hülyeség, amit állítanak a világról, a tanulásról és ahogy az élethez hozzáállnak a fő probléma?

Figyelt kérdés

A szüleim és rokonaim, tehát összességében a családi ágazatom alacsony színvonalú és kevésbé értelmes. Nem nézem le őket, és valószínűleg én is az vagyok, csak némileg sikerült művelődnöm, de az a probléma ütötte fel a fejét, hogy a 13 éves öcsém nem tanul soha, évek óta épphogy 2-es érdemjeggyel biceg a következő osztályba.


Hogyan magyarázhatnám el nekik, hogy a sok hülyeség, amit állítanak a világról, a tanulásról és ahogy az élethez hozzáállnak a fő probléma?


Mit állítanak a világról? Mindent, ami nem értelmes magyarázat, pl. a vakcinák károsak, csakhogy egyet említsek.

Mit állítanak a tanulásról? Hogy hülyébb lesz az ember tőle.

Hogyan állnak az élethez? Sehogyan. Semmit nem csinálnak egész nap, csak a szükséges dolgokat elvégzik, utána tévé és cigizés kussban.



2023. ápr. 24. 19:36
 1/6 babyboom567 ***** válasza:
100%
Az egészben a legjobb,hogy neked nem kell őket meggyőzni,arról hogy sz@r az életük.Neked kizárólag a saját életeddel kell foglalkozni,és úgy élni ahogy neked szerinted jó.A tesód élete sem a te felelősséged, vannak szülei.És ha nagyon lelki terrorba lennél, vagy hasonlók, esetleg veled akarnák eltartatni magukat,a kapcsolat is megszakítható 18 éves korod után.Senki sem kötelez rá,hogy olyanokkal legyél kapcsolatba, akiket utálsz.
2023. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak buta emberek.

Egy ismerősöm már a gyerekei óvodás korától kezdve szidta az iskolát, a nyelvet amit tanulnak, a tanárokat mert mind hülye. A két gyerek ezt hallgatta évekig. Mind a kettőnek van esze, tanulni egyáltalán nem tanulnak otthon, mégis simán hozzák a hármas szintet. Kivéve a nyelvből, mert azt a nyelvet mindketten utálják, a tanár is hülye.

Hiába szajkóztam nekik, hogy ne csinálják ezt.. Most meg siránkoznak, hogy a gyerekek nem akarnak tanulni és mi lesz így belőlük.


Szóval hiába mondod nekik, nem fognak megvilágosodni.

2023. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Maximum példát tudsz mutatni az öcsédnek a saját életeddel, hozzáállásoddal és ha szerencséje van akkor pozitív példaképnek tekint és inspirálódik általad, de lehet hogy nem.

Nem a te felelősséged és ne is vedd magadra a terhét ennek.

2023. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hármassal telejsen egyetértek.

Innen úgy tűnik, hogy te elég értelmes lettél, pedig előtted is ugyanez a példa volt mint az öcséd előtt. Te is lehetnél hülye, de nem vagy mert máshogy döntöttél. Az öcsédnek is van választása, a szüleidet pedig már nem fogod tudni meggyőzni semmiről.

2023. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem őket már nem tudod meggyőzni, a testvéredet viszont igen!


Kezdd el a tanulás felé irányítani, hogy mindenkinek jobb legyen.

2023. ápr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pipa.:)

Nem sok ideje vagyok az oldalon, de sosem láttam olyan kérdést, ahol mindenki válasza 100% lett volna. Itt úgy látszik sikerült elérni. :D


Ha eszembe jutna valami, írni fogok még ide kérdést. :)

2023. ápr. 24. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!