Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a 16éves fiatoknak...

Engednétek a 16éves fiatoknak aki már teljesen rácvan függve a cigire,hogy otthon a szobája teraszán cigizzen?

Figyelt kérdés
Annyit hozzá ,hogy én (apja)is cigizek,bár nem vagyok nagy cigis.már tudjuk egy jó ideje hogy cigizik ,de neki nem mondtuk el.Persze amolyan megelőző jellegű fejtágítást kapott,de nyilván a kamaszkor hatására kipróbálta.....és hát rendszeresen cigizik.nyilván nem támogatjuk,de annyira gáz szerintem ,hogy bújkálva cigizik.ezért gondoltam arra hogy elmondom neki ,hogy tudok róla ,és a szobájához tartozó teraszon cigizhet

2023. máj. 1. 10:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

Kizárt. Legalább addig se szívja, amíg otthon van.

Tiniként dohányoztam és bár a szüleim tudták, örülök, hogy nem támogatták azzal, hogy nyilvánosan csináljam. Visszatartó ereje volt: elszívott mennyiségileg.

Az a barátnőm, aki otthon is szívhatta karöltve a szüleivel, nem is szokott le később se.

Én igen, 15+ éve. Messziről megértem, felfordul a gyomrom.

2023. máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek az utolsóval. Van visszatartó ereje, ha otthon nem megtűrt a dohányzás. Ahogy annak is van valamennyi visszatartó ereje, hogy sok helyen demonizálták (kocsma, éttermek, tömegközlekedés).
2023. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Én 20 éve cigizek ( kivéve 4 év terhesség és szoptatás alatt), a szüleim nem. Nem volt soha téma a csaladbanez, nem is gyújtanék rá előttük soha. A gyerekem sem látott soha cigizni, nem is tervezem.

Ha ő szeretne 16 évesen, akkor álljon elêm, és mondja el. Nem ajánlanám fel neki csak úgy a teraszt. Zsebpénz meg pluszban nem járna rá.

2023. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
Engedném.
2023. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

nekem engedték a szüleim 15 éves korom óta (ők is cigiztek), de bárcsak ne tették volna, akkor talán nem szívtam volna 20 éven át.

nem mondom, hogy ezen múlott, de lehet másképp alakul, ha fentről kicsit jobban nyomasztanak a dologgal.

2023. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Ne engedjétek meg neki. Én is olyan idős koromban kezdtem el cigizni,sokkal kevesebbet szívtam addig még a szüleim nem tudták “hivatalosan”. Olyankor csak suliban szünetekben cigiztem,viszont utána már otthon is kint a teraszon..
2023. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy engedném. Erősen függő vagyok, már vagy 25 éve. Leírni is szörnyű. Így is visszatart valamennyire, hogy télen fel kell öltöznöm, ahhoz, hogy kimenjek cigizni. Ha a lakásban is megengedném magamnak, még többet szívnék.

Az a gyerek még biztos nincs úgy rászokva, mint én. Azzal, hogy megengeded, csak azt éred el, hogy rá legyen, mert többet cigizhet.

Amúgy nem te vagy a gyerek véletlenül?

2023. máj. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%
Egyebkent en is erosen erzem hogy a fiu irta ki
2023. máj. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
33%
Nekem pont annak volt hatasa a mennyisegre, mikor mar nem kellett titkolni. Amig titkoltam meg jobban kivantam, amikor mar tudtak nem kellett annyiszor...
2023. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném itthon, ha akar fog az utcán, de neki kell magának megvennie, szóval tuti egy idő után leszokna.
2023. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!