Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednétek a 14 éves...

Megengednétek a 14 éves gyereketeknek, hogy drága cuccai legyenek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 15:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
"drága" megint egy kifejezés ami abszolút mindenkinek mást jelent.
2023. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
15%
Nem
2023. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
99%
Mi az a drága? Milyen drága? Milyen a család anyagi helyzete?
2023. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ilyen drágább dolog pl. cipobol a Jordan
2023. máj. 2. 15:59
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Mennyit keresnek a szülők?
2023. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
99%
Tök mindegy én mit engednék, ha a te családod anyagi helyzetébe ez nem fér bele (és nem, az nem abból áll anyuék mennyit keresnek hanem abból is, mennyi a kiadás.)
2023. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy megengedni? Egy 14 éves legtöbb holmiját a szülők veszik. Vagy az a kérdés, hogy az összekuporgatott kis zsebpénzéből, vagy ajándékba kapott pénzekből vehet-e magának valami drága dolgot, ami a szülők szerint felesleges? Persze, hogy vehet. Így tanul meg bánni a pénzel. Eleve ha volt olyan türelmes, hogy összespórolt egy nagyobb összeget, akkor pláne megérdemli a hőn áhított dolgot.
2023. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%
Hiába lepontoztok, egy 14 éves gyereknek semmi keresni valója egy 100-es Jordan vagy más cipő. Sőt egy iPhone sem. Így az életbe nem fogja megtanulni a kicsit értékelni és azt sem hogy ne nézze le a másikat ezért.
2023. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha tud rá vigyázni, és én megtudom fizetni, illetve ha nem ezzel akarja mások fölé helyzni magát, akkor nem látom akadályát. De szerintem ritka ennek a 3-nak a kombinációja.
2023. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szubjektív, hogy mi a drága.

Anyám szerint pl felesleges könyvekre költeni(kötelezők megvoltak otthon)(faluban pici könyvtár volt, ami érdekelt sosem volt ott meg), ha "letöltheted a pdf-et" (ami illegális, lehet nincs fent, de akkor meg ne olvassam el, ennyi), így 4-5 ezer forint egy könyvre már drága. Ő így soha nem vett nekem, de ha azt akartam venni, és volt zsebpénzem, pont akkor lehetett.

Szóval azt mondom, hogy ha olyasmi, ami szerintem nem indokolt, akkor lehet neki, ha összegyűjti magának, vagy ünnepre kérheti (és ha belefér, akkor megkaphatja)

2023. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!