Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a 14 éves lányodna...

Megengednéd a 14 éves lányodnak, hogy tetoválást csináltasson?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 22:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
77%
Semmiképp sem. Majd, ha elmúlt 18, azt csinál a testével, amit akar.
2012. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
78%
Nem
2012. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
75%
NEM! Nagyon remélem, hogy egy szalon sem csinál szülői engedély nélkül 14 évesnek tetkót. Ha a belegyezésem ellenére is csináltatna, be is perelném a tetováló szalont a tetoválóval együtt, majd vinném a gyereket egy lézeres műtétre hogy leszedjék a tetoválást.
2012. szept. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
72%
Jézusom, dehogy! 14 évesen? Épp elég durvának tartom, hogy a környezetemben kis 16-17 éves libák csináltatnak egymás után, nem is értem, miért engedik a szüleik, de 14 évesen? Jó, hogy nem ovisként csináltatnak...
2012. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
70%

Ha a szülő vagy: ennyi ezsed van, hogy ez megfordul a fejedben?

Ha a gyerek vagy: barbizz még inkább. 14 évesen tetkó, persze.

2012. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
1%
Csak ha én mondhatom meg mit tetováltasson...
2012. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
67%
Na,persze egyikünk se engedi meg,aztán a gyerek szépen hazajön egy tetoválással,eleinte dugdossa, de aztán csak lebukik.Egyszerűen nem kérdezik meg.Persze,hogy nem engedtem volna,ha megkérdezi.(15 évesen csináltatta)és ne kérdezzétek,hogy honnét volt pénze,mert részben összerakta a kaja-és zsebpénzét, részben nem kell arra gondolni,hogy 14 évesen majd méregdrága tetoválószalonba megy,dehogy.De vannak mindenféle barátoknak mindenféle ismerősei,könnyű a dolgokat megszervezni,csak mi nem tudjuk elképzelni.Egyébként természetesen megbánta azóta,ennek ugyanis 12 éve,de mindegy,ott van.Van rosszabb is ennél.Sajnos az én korosztályom a tetoválást még nem ebben a formában ismerte meg,aki az én fiatalkoromban tetoválást készíttetett,az szinte 100%,hogy börtönviselt volt,vagy az útja egyenesen oda vezetett.Meg azok a tetoválások egy fokkal undorítóbbak voltak ezeknél.Sajnálom,de nem tudom a legmívesebb tetoválást sem szépnek látni,mert lehet a rajz szép,akkor legyen a falon,de ne egy ember bőrében.
2012. szept. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
34%

Leghamarabb 16 évesen, illetve 1-2 év gondolkodásidő után. Komolytalan mintát semmiképpen nem engednék. Nekem is egy 3 éven át vágyott tetoválás került a bőrömre 16 évesen. Nem bántam meg, nem is fogom.

17/l

2012. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
44%

Nem engedném. Én anno a fülemet lyukasztgattam ezerrel. 14 éves koromban anyu nem engedte egyáltalán, szót fogadtam, egy évvel később megengedte, hogy lágy részbe lövessek egyet, de a porc hallatától is kiverte a víz. :) Aztán eltelt újabb két év és még mindig annyira vágytam rá, hogy végül rábólintott. Azóta már újabb jópár év eltelt (6) és a mai napig imádom, soha nem csinálnám vissza, bár ez a "kisebb probléma" úgy gondolom. Egy tetkót nehezebb visszacsinálni.

Én igyekeznék úgy megbeszélni a dolgokat a gyerekemmel, ahogy azt az én anyukám tette. Nem zárkóznék el, nem tiltanám, de húznám az időt amíg csak lehet. Elmondanám a hátrányait és sokat beszélgetnénk róla, aztán ha évekkel később is szeretné, akkor egy kisebb, takarható helyre végülis "befizetném" 17-8 éves korában, ha úgy látom tényleg eltökélt az ügyben már évek óta. Velem anno így beszélt az édesanyám és eszembe se jutott, hogy kijátsszam a háta mögött, pedig egy füllyuk igazán nem nagy dolog és még nem is drága.

2012. szept. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
79%
8-as: Egy év után még jó, hogy nem untál rá...
2012. szept. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!