Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek 14 éves lányotok...

Megengednétek 14 éves lányotoknak, hogy gyűjtsön egy iPad-re, majd idővel megvegye azt egy kis besegítéssel?

Figyelt kérdés

A "besegítés" kb. 20-30.000 Forint lenne. /Idővel visszafizetném, ha kéne/

Anyagilag jól állunk, csak tudni szeretném, hogy ti megengednétek-e.



2015. szept. 20. 15:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Persze. Ha amit kap pénzt erre arra összegyűjti, arra költi amire akarja. Persze mivel ez nagyon sok lóvé azért megbeszélném vele van e más alternatíva helyette, ill valóban kell e. De jah, nem tiltanám.

Ui.: Annyival kisegíteném. Nem kellene visszaadni, max kicsit segítsen be pl mosogatni meg ilyesmi.

2015. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%

Logic......


Gondolkozz!

2015. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Persze. A saját pénzét arra költi, amire akarja, a besegítés meg természetes, ha megtehetem.
2015. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%
Persze. De készülj fel hogy lesznek irigyeid, ha 14 évesen Ipad-el rohangálsz. Bár ez nem az emberek hibája hanem ennek a sz*ar országnak, hogy ennyire durva különbségek vannak ember és ember anyagi helyzete között.
2015. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk minden nagyobb dolgot így "kap" a gyerek (laptop, iphone). Egy bizonyos összeget össze kell gyűjtenie, és utána mi kipótoljuk általában valamilyen alkalomkor.

Sokak szerint felesleges ennyire drága dolog a gyereknek, de én úgy vagyok vele, hogy ha szeretné miért ne kaphatná meg, és jó ha megtanul spórolni, bánni a pénzzel.

2015. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig normalis telóra gyűjtöttem...az ár megvan csak anya azt mondta nem vehetem meg,pedig ő a legkevésbé ne szóljon bele mert a nagyszülőktől kapok zsabpénzt.Ugye én 13 vagyok így kéne egy felnőtt ha meg akarom venni.Szóval így jártam...
2015. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Elöre nem kell feltétlen bejelentened, hogy MIRE gyüjtesz.


De azt kimondottan pozitívnak tartom, hogy nem "kapni" akarsz, hanem te is teszel érte valamit, és lemondasz dolgokról a cél érdekében.


Nálunk minden gyerekemnél az volt a megállapodás, hogy ha valami nagyobb dolgot akartak, akkor összegyüktöttek rá, amennyit tudtak (és ami az ö helyzetükben reális volt), mi pedig kipótoltuk, amennyiben belefért a családi költségvetésbe. (Még jogosítványt is így szereztek, a felét összespórolták, a máik felét megkapták tölünk.


Ha a szüleidnek nincs elvi kifogása egy iPad ellen, illetve nem hiányzik nekik valami miatt a pénz, akkor szerintem jó eséllyel megengedik, esetleg a használatát kötik némi feltélelhez (pl idöben bekorlátozva - éjjel nem használhatod, stb)

2015. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%
Ha össze tudsz a közel 100 ezer forintból 80 ezret gyűjteni, akkor oldd meg a maradékot is már. A tablet az, amire igazából semmi szüksége egy 14 évesen azon kívül, hogy netezzen és játszon rajta. Ha erre akarod elszórni a pénzed, akkor hajrá.
2015. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Ha hajthatatlan lenne, és mindenáron ezt akarna venni, akkor persze..... De megpróbálnám rávezetni, hogy a tablet a legnagyobb marhaság a világon :D Ugyanazt tudja mint egy okostelefon, cserébe telefonálni nem lehet vele, és macerás hordozni. Megpróbálnám rávenni hogy inkább vagy egy drágább okostelefont vegyen, vagy laptopot.

Ha mindenáron ipadet akar, akkor vehet azt, és valami alkalomra megkapja tőlem a hiányzó összeget (bár, ha 80k-t össze tud szedni, akkor még 20-at miért nem? :D nem túl reális nekem.. ), de ha fél év múlva megbánja, akkor biztos hogy nem veszek neki helyette laptopot.

Szóval annyit várnék el, hogy alaposan fontolja meg, mire költi a pénzét.

2015. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy le fognak pontozni, de minek ilyen drágát venni? Kb. feleannyiért is van olyan, ami a kérdezőnek megfelelő lehet. Én pl. low budget Vodafone márkás telót vettem 20.000 forintért 2012-ben, most is tudom használni. Persze, nagyon nem minőségi, de ez van. (okosteló) Viszont gépre jelentősebb összegeket elköltöttem, mivel az kell, míg márkás okostelefon, és tablet nem annyira.
2015. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!