Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha nem hajlandó...

Adelrockinga kérdése:

Mit csináljak, ha nem hajlandó olvasni?

Figyelt kérdés
A kisfiam most lett 5.-es és kötelező olvasmánynak a pál utcai fiúkat adták. Nem hajlandó sehogy sem elolvasni. Már a rövid verziót se.

2023. máj. 9. 17:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Olvasd fel neki az első fejezet kezdő részeit. Aztán ő jön. Minden fejezet után néhány mondatban mondja el a lényeget.

Mindig egy izgalmas pillanatnál hagyd félbe a fölolvasást, s add át neki, mert érdekelni fogja, hogy mi fog törtenni.

2023. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Hallgassa meg hangoskönyvben vagy nézze meg filmen.
2023. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Segíts neki. Nézzétek meg a filmet, vedd meg neki a rövidített olvasmányt, vagy olvassátok együtt.

Régies a nyelvezete, nem egy mai gyereknek való olvasmány.

Teljesen érthető, hogy nem érdekli.

2023. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Hol laktok? Vidd el a Múzeumkertbe, mutasd meg neki, hol golyóztak a fiúk, hol történt az einstand.

Ott építettek egy játszóteret is a Pál utcai fiúk alapján ( nagyjából).


Nincs messze onnan a Pál utca. Oda is elsétálnék vele. Sőt, a Füvészkert részhez is. Legyen neki élményszeű.

2023. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Nézzetek meg filmben.. sose értettem amúgy ezeket a kötelező olvasmányokat.. a legtöbb főleg egy ilyen korú gyereknek kínhalál. Persze amit írtál példának az szerintem pont az elviselhetőbbek között volt, de némelyik tényleg gyötrelem.
2023. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
15%

Elküldte már az osztályfönöke kivizsgálásra a gyermekedet? Amit első és második osztályban kellett volna tennie az akkori pedagógusának lett volna a feladata az olyan gyermekekkel akik az átlagnál nehezebben olvasnak?


A diszlexes gyermekek azok akik útálnak olvasni. azért útálják, mert nehéz nekik és rosszul, nem a problémájuknak megfelelően lettek megtanítva az olvasásra.


Beszélj az osztályfönökével, és kérjetek egy teljes kivizsgálást nevtanba szokták végezni. Igy is az utolsó pillanatban vagytok már.

2023. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Kezdje kevés oldallal: egy nap 5 oldal, másnap már 10 oldal, stb. olvasása. Fontos a fokozatosság megtanulása, közben megérti a tartalmát, és remélhetőleg kedvet kap a folytatásra. Érdemes tőle kikérdezni, hogy mit olvasott abban az 5-10 oldalban, ezzel kontrollálod is.
2023. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Kitana. ***** válasza:
74%

Soha életemben nem olvastam el egy darab kötelező olvasmányt sem az iskolás éveim alatt, viszont sok másik könyvet olvastam, ami érdekelt, de a kötelezők olyan krva unalmasak voltak, hogy általában 1-2 oldal után inkább otthagytam őket. (Van 1-2, amit felnőttként pótoltam, amikor már tudtam értékelni a történetet, mondanivalót és érdekesnek tűnt.)

Manapság ott az internet, vegyétek át a sztorit, nézzétek meg az adott könyből készült filmet, a Yotube is tele van szerintem 10 perces összesítő videókkal. A lényeg, hogy meg tudja írni belőle a dolgozatot.

2023. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%

Világ életemben gyűlöltem a kötelező olvasmányokat. Egy darabot sem olvastam el mégis 4-es dolgozatokat írtam belőlük, a magyar érettségim is 4-es lett.

Nézzétek meg filmen és mindenki boldog lesz.

2023. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Rising Phoenix ***** válasza:
92%
Minél jobban erőlteted, annál jobban fogja utálni az olvasás gondolatát is. Legyen esti összebújós program és olvassátok együtt, vagy nézzétek meg filmen. Azt, hogy szeressen olvasni nem egy kötelező olvasmánnyal fogod elérni, válasszatok valami gyerekbarátabbat. Harry Potter pl. Talán azzal megjön a kedve.
2023. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!