Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha nem hajlandó...

Adelrockinga kérdése:

Mit csináljak, ha nem hajlandó olvasni?

Figyelt kérdés
A kisfiam most lett 5.-es és kötelező olvasmánynak a pál utcai fiúkat adták. Nem hajlandó sehogy sem elolvasni. Már a rövid verziót se.

2023. máj. 9. 17:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
98%
A hangoskönyvet játék közben is tudja hallgatni, és minimum a cselekmény meg fog neki maradni. De az 1969-es filmet is megnézheti, nagyon hű a könyvhöz, és szerintem mai szemmel is szórakoztató. Sajnos ha most rá van erőltetve az olvasás, azzal csak megutálja.
2023. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
94%

En az osszes kotelezot olvastam, mert streber voltam. Ja, kiveve az Egri csillagokat, amit megprobaltam, de 50 oldal utan feladtam. A Legy jo mindhalalig utan a Pal utcai fiuk volt a “kedvencem”. Miert kell ilyeneket olvastatni?


Utaltam olvasni a kitelezok miatt, nem ertettem, miert jo egeszen a Harry Potterig, amikor rakaptam az izere. Biztos, hogy nem fogom a gyerekeimre eroltetni azt a sok konyvet. Olvasson, de olyat, ami erdekli is. Ertem en, hogy a maguk idejeben nagy szam volt mind, vagy valakinek most is az, nagymamam kedvenc konyve volt a Legy jo mindhalalig, mert teljesen at tudta erezni a gyerek szenvedeset a sajat gyerekkora kapcsan. De egy mai nyolcadikos gyereknek (nekem anno) egy remalom volt.


Minden este olvasunk a gyerekeknek meset. A nagy most elsos, ket eve kezdtuk a Berg Judit konyveket, es mar alig varom, hogy a Harry Potterhez is eleg nagy legyen (o is varja). Persze, ha nem fog neki tetszeni, valasztunk mast.


Az elso jokat ir ugyan, de en, mint szulo, aki olvasta nax akkor lennek hajlando vegigszenvedni magam rajta ujra, ha ezen mulna, hogy megbukik-e vagy sem.

2023. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%

En az a gyerek voltam aki minden heten uj konyvet vett a libriben. De a kotelezo olvasmanyokat utaltam, elkezdtem es sose fejeztem be oket.

Nincs belole "korszerusitett" valtozat?

2023. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 D-Mano ***** válasza:
94%

Teljesen megértem. Szerencsére van belőle film. A neten is biztos van valami összefoglaló vagy olvasónapló róla. Ha a tanár nem túl vaskalapos / túl alaposan belekérdezős, akkor az bőven elég szerintem.


Megjegyezném: gyerekként az olvasást rém unalmasnak gondoltam. A kötelező olvasmányok meg is erősítettek ebben a hitemben. Mígnem belefutottam egy könyvbe, ami megtetszett...

2023. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Melyik konyv volt az, 14-es?
2023. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 D-Mano ***** válasza:
100%

Martha Taylor: Halálos mánia


Nem tipikus első olvasmány 🙃, és hát, igazából magától az a könyv nem hozott volna kedvet az elolvasásához, de mivel ágyhoz voltam kötve betegen és a TV-ben semmi értelmes nem volt, belekezdtem anyukám aktuálisan kiolvasott könyvébe, annyira unatkoztam, és az beszippantott...

2023. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem is csodálom. A kötelező olvasmányok, főleg a magyar íróktól, csak megutáltatják az emberek többségével az olvasást. Régies nyelvezet, sírás-rívás. Inkább adj neki olyan könyvet, amit lehet szeretni és akkor nem fogja a könyveket gyűlölni. Én elolvastam majdnem minden kötelezőt, de nem lettem több általuk. Már megbántam. Inkább olvastam volna olyat, ami érdekel, ehelyett időt pocsékoltam és a szememet rontottam.
2023. máj. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
88%
Én sem olvasnám el.
2023. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ezeket én se olvasnám el, ha megúszhatnám valami rövidebb alternatívával, vagy éppen nem érdekelne a jegy. Most ezt úgy mondom, hogy tanáris vagyok, és az egyik szakom az pont magyar.
2023. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy pont ezt a könyvet nem akarja, pedig talán ez az egyetlen értékelhető általános iskolás kötelező olvasmány:(
2023. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!