Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Cigizik!

Mit tegyek? Cigizik!

Figyelt kérdés
A 13 éves lányom új társaságba került, ahol néhányan cigiznek. Kb 1 hete cigiszaga van mikor hazaéér. A kezének, hajának, mindenének! Ő magától bevallotta, hogy néha szokott cigizni. Közben kaptam egy fülest, hogy cigarettát vásárolt és látták cigizni többször egymás után. Pedig akkor nekem megigérte, hogy nem fog.. Tudja, hogy milyen káros. Mondtam neki már mindent, hogy milyen rossz stb. Én és a párom is cigarettázik. Mit tegyek? Hiába tiltanám, akkor is csinálná.
2010. okt. 10. 10:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogod tudni elérni, hogy ne cigizzen. Gyakorlatilag bort iszol, vizet prédikálsz. Mondani nem elég, hogy káros. Mutassatok példát a gyereknek, szokjatok le a pároddal! Vagy maximum még az a lehetőség marad, hogy egy árva fillért nem adsz a gyereked kezébe és akkor nem lesz miből cigit vegyen. De még így is rá fog gyújtani párszor, ha a haverok megkínálják.
2010. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam már de rájöttem h tiszta hülyeség.Sajnos rossz társaságba keveredtem. De ezt csak avval kerülheted el, ha másokkal barátkozna. És szólok előre, nem tilts semmit! A barátnőmet tiltották, a tulajdon apjától lopott cigit! Ne tiltsd! Legyél a barátnője és úgy próbálj hatni rá.
2010. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%

Azért ez nem igaz, hogy a te hibád lenne.

Létezik egy olyan iratlan szabály, hogy ameddig a gyerek betölti a 18-at addig igenis a szülő tanácsai szerint éljen és utána lesz csak a maga ura. És egy intelligens gyerek ezt fel is kéne fogja.

Nekem nem cigizik se anyum se apum, de ha tenné is én akkor sem cigarettáznék. Nem is értem miért lenne kapcsolat a kettő között. A felnőttek alkalmanként isznak is, ez azt jelenti, hogy a gyereknek is innia kéne ?


Szóval a lényeg: büntesd meg ! Tudom, hogy ez "nem megoldás", de én is gyerek vagyok és hidd el, hogy sokkal jobban örültem volna, ha a szüleim megbüntettek volna párszor, mert nem csináltam volna annyi hülyeséget, mint amennyit csináltam. Emellett ülj le vele felnőttesen és beszéld meg vele a dolgot. De a büntetés ne maradjon el, mert ha nem bünteted meg akkor a lányod csak egy olyan kutyát fog látni benned ami ugat, de nem harap.


Hidjél nekem, kamaszként mondom ezt !

2010. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Kezdetnek tényleg azt kéne csinálnotok, hogy Nektek is leszokni. Az egyik barátomnál az vált be anno, hogy a bátyja (akkor 24) aki még sosem szívott el egy cigit sem, az akkor 14 éves barátomnak felajánlotta, hogy ha nem cigizik 18 éves koráig, akkor a 18. szülinapján elszív vele egy cigit.

Lassan tinédzser a gyereked, ha Te cigizel, úgyis az fogja hajtani, h neki akkor miért nem szabad, mert ő érett már meg ilyenek. Megpróbálhatod rávenni, hogy csak 18 éves koráig várjon, amíg minden belső szerve kialakul, mesélhetsz róla, hogy akadályoz a növekedésben, sőt akár azzal is ráijeszthetsz, hogy a melle nem fog megnőni, habár nem biztos, hogy ez igaz, de nem is az számít. :P Ha meg menőség kérdése, nyugodtan mondja meg a barátainak, hogy szerinte sokkal menőbb és érettebb az, ha valaki meg tudja állni hogy mások kedvéért rágyújtson, és neki fontosabb most az egészsége, mint, hogy büdös legyen. Mivel Te is cigizel, nem feltétlen mennék el odáig, hogy a cigi egyéb káros hatásait elemezzen (büdös lesz tőle ami nem vonzó, besárgul a foga, a bőre is besárgulhat, C vitamin hiány...stb) mert azzal saját magad alatt ásnád a talajt. Tényleg nagyon szép példa lenne, ha Ti is leszoknátok, és ha már Ti is leszoktok, és nincs otthon cigi, akkor bevetheted a nincs zsebpénz trükköt, és akkor titeket sem tud titokban lenyúlni cigivel.

2010. okt. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Pfff...volt itt egy kamasz tanácsa, hogy büntetsd meg a gyereked. Hát én meg szintén kamaszként írom azt, hogy ez hülyeség. Ha megbünteted, akkor már csak azért is csinálni fogka, mert anyu megbüntette emiatt. Hogy megmutassa, evvel nála nem érsz el semmit sem.

Csak ne adjatok pénzt neki semmire, ha eddig a sulis uzsonnáját ő vette magának, mostantól csomagoljatok ti neki kaját, vásárolni [ruhákat NEKI pl] együtt menjetek, stb...és mindig tudjátok, hogy a ti cigisdobozotokban hány szál cigi van. A barátaival mrg ritkábban engedjétek el, és mindig nézzétek át, mikor hazajön, mert a haverjaitól közben kunyizhatott pár szál cigit.


13/L

2010. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

11:47- Igen igazad van, ez lenne egy BUTA kamasz reakciója


Egy okos kamasz pedig rájönne, hogy a szülő csak jót akar

2010. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Az én szüleim cigiztek, bent a lakásban egész gyerekkoromban. mikor elszívtam életem első cigijét még csak nem is köhögtem tőle! Ennyit az összefüggésekről. Nekem is tiltani akarták, így hazugságokba kényszerítettek. Aztán apum fogta magát és leszokott. Pár évre rá anyum is leszokott. Maradtam egyedül dohányos, új szabályok lettek, csak kint lehetett cigizni az erkélyen, utána kezet kellett mosni meg ilyenek. Na ettől nem szoktam le természetesen, de valahogy átalakult bennem sok minden,és mikor megtudtam, hogy babát várok, 10 év cigizés után egyik percről a másikra szoktam le, soha azóta nem gyújtottam rá, most vagyok 28 éves, már 5-6 éve nem dohányzom.

Remélem a gyerekem sem fog, mindenesetre itthon minket még koccintani sem fog látni, nem hogy dohányozni. max. alkoholmentes pezsgőt fogunk ünnepekkor használni. (több ismerősöm, akiknél otthon divat az iszogatás sokkal könnyebben rákaptak az alkoholra).

tiltani nem tudod, nincs értelme. Példát kell mutatni neki.

2010. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

11:49: Nem. Ez lenne egy NORMÁLIS kamasz reakciója.

Tudod, milyen az a kamaszkor? Basszus, hány éves vagy, 10?

A kamaszok minden ellen lázadoznak, stb szóval ez lenne a NORMÁLIS, nem az, hogy abból tanulna, ha megbüntetik.

Minél jobban tiltanak valamit, az annál édesebbnek tűnik.

2010. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
2010. okt. 10. 14:31
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
mutass neki egy gusztustalan képet a dohányosok tüdejéről, bőréről stb. attól talán leáll
2010. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!