Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a gyerekednek antidepresszá...

Ha a gyerekednek antidepresszánst írna fel az orvos jó ötletnek tartanád? Kiváltanád egyeltalán? Megkérdreznéd a gyereket, hogy akarja-e szedni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 15:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
95%
Mekkora q gyerekem? Mennyire depressziós? Egyetlen orvos latta?
2023. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:
Most lesz 15. Régebb óta küdz enyhe depresszióval. Az utóbbi hónapokban romlott az állapota. Már előtte is járt pszichológushoz. Azt javasolta menjünk el egy pszichiáterhez. A pszichiáter úgy látja, hogy szüksége van gyógyszerre. Bizonytalan vagyok, hogy kiváltsam-e. Jó ötlet-e. A pszichiáter azt mondta csak egy kis ideig kellene szedni. Megkérdezzem őt?
2023. júl. 23. 15:49
 3/75 anonim ***** válasza:
23%
Nem adnék neki.
2023. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
77%
Minek viszed el orvoshoz ha úgyis felülbírálod? Egyébként igen, kiváltanám. Szerencsére az én anyám ezen nem gondolkodott, így amikor 14 évesen generalizalt szorongás miatt a pszichiáter gyógyszert írt, kiváltottuk. Egy évig szedtem pszichoterápia mellett. Már 30 elmúltam, még mindig van enyhe szorongásom, de megtanultam uralni. Semmilyen gyógyszerre nem volt szükségem azóta, de akkor és ott kellett.
2023. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
34%

Nincs ennyire nagy gyerekem, de szerintem nem biztos, hogy egy depressziós emberre jó ötlet rátenniegy olyan döntés súlyát, ahol te sem tudod a jó választ.


Esetleg másodvéleményt nem tudsz kérni? Vagy te is elmenni egy alkalomra, amikor a pszichiáter felvilágosít a gyógyszer szedés előnyeiről/hátrányairól?


Sajnos szerintem itt nem sokan értünk olyan mélységében a pszichológiához, hogy releváns választ tudjunk adni.


De nagyon sok kitartást kívánok nektek és remélem, hogy minden rendben lesz.

2023. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem ötletelés kérdése. Ha kell gyógyszer, nyilván szednie kell és ez nem lehet kérdés. Akár az állapota is romolhat. Az emberek nagy része azt gondolja, hogy aki pszichiátriai beteg, az hülye. Ezért van az ellenérzés.
2023. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk én krónikus depresszióban szenvedek, de bevallom a legszarabb mindig a gyógyszeres idoszakom volt. A gyógyszer mellekhatasakent öngyilkossági gondolataim lettek és a napok nagy részét alvással töltöttem. Ennek fényében én a gyerekemet elvinném egy másik szakemberhez is, mielőtt antidepresszánst adnék neki
2023. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz kérdés. Könnyen felírják felnőttnek, gyereknek nem tudom. Felnőtt elmondja a pszichiátrián, hogy rossz a kedve, máris felírnak erős nyugtatót, antidepit. Én egyébként elkezdtem szedni pár hónapja, de a mellékhatások miatt abbahagytam, felírtak újat. De gondolkodom, hogy inkább nem kellene szedni, csak nekem már olyan gondjaim voltak, hogy éreztem nem fog más segíteni. Ha a fiad mindent kipróbál, rendszeresen sportol, egészségesen eszik, van hobbija, amit szeret, akkor kezdje el szedni szerintem. Amiket felsiroltam az helyrehozhatja gyógyszer nélkül is.
2023. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
22%

Igen, de nem hagynám előtte, nehogy egy rosszabb pillanatában beszedje az egészet. Ezeknek a gyógyszereknek mellékhatása lehet átmeneti állapotromlás is!

De az biztos, hogy ebben nem bíznám rá a döntést.

2023. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:
Lehet a döntést nem ia kéne rábízni, de mindenképp megkérdezem a véleményét.
2023. júl. 23. 17:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!