Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik az az antidepresszáns,...

Melyik az az antidepresszáns, ami a legkevésbé okoz durva mellékhatásokat? (szorongásra) + a mg is érdekel.

Figyelt kérdés

Több éve tartó pánikbetegségre és szorongásra kell majd szednem, de lehet ,,beleszólásom".Előtte tájékozódni szeretnék saját tapasztalatokat olvasva. Bár igen tudom, hogy mindenkinél máshogyan hathat, de azért nagyjából.

És mennyi idő múlva fejti ki a hatását?

Az elején tényleg erősödni fognak a már meglévő tünetek?

Köszönöm!



2022. ápr. 27. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Coaxil.
2022. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megtévesztő válaszokat fogsz kapni, mert mindenkire másképp hatnak ezek a gyógyszerek. Az ami nekem nem jó azt más agyondicséri. Sajnos próbálkozni kell. Amúgy 2-4 hét alatt kifejtik a hatásukat és igen, nekem felerősítette a szorongást, ami aztán némi segítséggel 2-3 hét alatt eltünt.
2022. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szertralinnak nem volt nálam mellékhatása és depresszió mellett szorongásra is hat. Nem hízlal. Ha nem tudsz aludni, mirtazapin lehet jó. Ez hízlal is. Ha fogyni szeretnél Cymbalta.

Coaxil, Trittico is kevés mellékhatást okoz.

2022. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben erősödnek.
2022. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok...itt a példa, a Mirtazapintól nyugtalanláb szindrómám volt, valamint izomfájdalmam és sajnos a Tritticoval ugyanez. És egyiktől se tudok aludni.
2022. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A hízás jól is jönne egy +8 kiló, mert 50 alatt vagyok a szenvedéstől. inkább ilyen izom problémák, szívritmus zavar, rosszabb mentális dolgok amitől félek.
2022. ápr. 27. 15:57
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Ilyentől ne félj. Mirtazapin vagy Szertralin lehet jó neked.
2022. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Fluoxetinet szedtem, nem lettem tőle függő. Nekem a szorongásomat sem erősítette fel az elején, viszont nagyon aktivizált, reggel 6-tól tovább nem tudtam miatta aludni. Ez elég zavaró volt, de rosszabb is lehetett volna.
2022. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elontrilt szedek 1 hete. Nincs mellékhatása.
2022. ápr. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem Elontril, Coaxil, Sertralin nem okozott semmilyen mellékhatást.


Mirtazapintól híztam

Cymbaltától fogytam

Brintellixtől hanytam

Trittico vitte le a vérnyomásom.

2022. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!