Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Influenszerség, mint munka?...

Influenszerség, mint munka? Szülőként hogy fogadnátok a gyereketeknek ezt az ötletét?

Figyelt kérdés

Tudom, "influenzások", nem dolgoznak semmit stb.


17 éves vagyok, jövőre érettségizem.

Volt már megkereséseim a instaprofilom miatt, de egyik együttműködéssel sem szerettem volna élni. Leginkább azért, mert bennem is az volt, mint sok más emberben, hogy aki influenszer, az kiárusítja magát, az életét, a mindennapjait és nekem ehhez nincs kedvem.

Viszont bármennyire is szeretem a szüleimet, lassan én is kezdenék önállósodni, nem tőlük pénzt kérni mindenért. Egyetem alatt is támogatni fognak, erről már beszéltünk, de jót tenne a lelkemnek, önbizalmamnak, ha lenne saját pénzem is, amit én keresek, nem annyi, hogy apa/anya átutalja nekem.


Nézegettem diákmunkákat, hát a felhozatal a szörnyűtől kezdve a borzalmasig volt... :D

Tudom, válság van, rengeteg helyen hiring freeze, a diákokat amúgy sem fizetik túl, de tényleg elkeserítő.

Innen jött az ötlet, hogy az egyetem mellett vállalhatnék együttműködéseket, nem ilyen Vasvári, Kulcsár szintet, hogy naponta új kedvencem van, hanem visszafogottan, de mégis üzleti célból működtetném a profilomat. Mint pl. @lilipataki, @vandakovacs_ , csak hogy itthoniakat mondjak. Beszélgettem pár influenszerrel (barátok által). Ők bíztattak, mondták, hogy lehet ezt okosan is csinálni, mondtak konkrét számadatokat is, konkrétan egyetlen poszt többet hoz nekik, mint nekem egyhavi diákmunka hozna.


Így arra gondoltam, hogy kicsit "felfuttatnám" a profilomat, aktívabb lennék más platformokon is, aztán egyetem mellett menne ez. Mert ettől még a továbbtanulásról nem mondok le, nem így szeretnék nyugdíjba menni, ez csak egy kis mellékes lenne, hogy érezzem, önállósodom. Egyelőre ügynökség nélkül gondoltam, de ha váltanék, tudnának abban is segíteni.


Szülőként így, ebben a formában mi lenne erről a véleményetek?

17 vagyok, szóval gondolom magamtól, egyedül nem is szerződhetnék senkivel, a szüleim tudta nélkül.


2023. aug. 8. 15:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Szülőként úgy gondolom, hogy amíg nem ez a "fő" célja, addig hajrá. Az mindig jó, ha az ember hobbija is hoz pénzt, de azt biztosan nem támogatnám, hogy erre tegye fel az életét. Ha emellett még komolyan tervez, tovább tanul, vannak egyéb- komolyan vehető- céljai, akkor simán támogatnám. De ha kijelentené, hogy max az érettségit megcsinálja, de azt is csak ímmel-ámmal, hogy elmondhassa magáról, hogy van, és onnantól kezdve a pincében kialakított "stúdióban" fog dolgozni, aztán vagy milliomos lesz, vagy én tartom el 60 évesen is, akkor azt nyilván nem tudnám pozitívan nézni. Ugyanez igaz bármilyen művészetre, ha bandát alapít vagy festő akar lenni vagy akármi- lehet, de azért mellette legyen egy B-terve (vagyis, igazából A-terv), amiből akkor is megél, ha a népszerűsége- már ha van, ugye- csak pár hónapig/évig tart. Egy egyetemi diploma örök, az influenszer profilja ki tudja, meddig él.
2023. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy sokkal többen kezdik el ezt csinálni, mint ahanynak bejön és pénzt lát belőle, meg lehet próbálni, aztán kiderül van-e értelme.
2023. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Értelme szerintem lenne, mert mikor csak "simán", bármi cél nélkül, nyilvános profillal használtam az IG-t, akkor is volt több cég, ami megkeresett. Meg van két nagyobb követőtáborral rendelkező barátnőm (100+ ezer), mondták, hogy segítenek szívesen, bármi van.
2023. aug. 8. 15:58
 4/45 anonim ***** válasza:
72%

#3

Szerintem csináld. Nagy veszteni valód nincs. Ha bejön, tök jó, ha nem, akkor még mindig tudsz mást csinálni.

2023. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a cégek kb bárkit megkeresnek nekem is heti szinten jön felkérés magyar és külföldi cégektől is...


Azt mondanám, míg tanul rendesen, utána dolgozik, mit veszthet?

2023. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Jaj, nem ilyen "bárkivel együttdolgozunk" cégekről van szó, azoknak nem dőlnék be. :D
2023. aug. 8. 16:25
 7/45 anonim ***** válasza:
97%
Mégis ki vagy te, akivel a “nem ilyen bárkivel együttdolgozunk” együttdolgoznának? Mit tudsz? Vagy csak szép vagy és cosmopolita life level 1000?
2023. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, semmi különleges tehetségem nincs, nem vagyok énekesnő/színésznő/sportoló sem.

Én sem tudom, miért követtek be sokan a covid alatt, de igen, kb. annyiból áll a feedem, hogy a mindennapjaimból 1-1 részletet megörökítek.

2023. aug. 8. 16:40
 9/45 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, de általánosságban nem örülnék. Ha nem teszel le igazi értéket, pl: zene, képzőművészet... hasonló alkotóművészet, ahol nem TE, hanem az általad létrehozott mű a termék, akkor nem repesnék az örömtől.

Ha ugyanis TE vagy a termék az instán, tiktokon..stb, az nagyon veszélyes. Kiárulod magad, a magánéleted, privátszférád, kiteszed magad támadásoknak és vele a családod is.

Nem beszélve arról, hogy ha nem szakmába vág, akkor munkakeresésnél is hátrány.

2023. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 babyboom567 ***** válasza:
96%

Rövid távon nem rossz ötlet.Hosszú távon nagy szívás lesz mindenképpen.Mindenképpen azzal fognak azonosítani, egy átlagos valós helyen, vagy egy munkahelyen sem fognak komolyan venni,Egy "infuancer" leszel mindig.

És a diákmunkát nem azért "kell"(ene) csinálnod,mert abból leszel milliomos, hanem, hogy megtanuld értékelni a munkát(mindet).Mert bizony az nem megy.Mert a mekiben güriző, 17 éves ,hamburgert sütő lány munkája is pont olyan fontos/értékes,meg a plázában dolgozó nyugdíjas wécésnénié is.Csak őnekik csak ennyi jutott.

2023. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!