Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Influenszerség, mint munka?...

Influenszerség, mint munka? Szülőként hogy fogadnátok a gyereketeknek ezt az ötletét?

Figyelt kérdés

Tudom, "influenzások", nem dolgoznak semmit stb.


17 éves vagyok, jövőre érettségizem.

Volt már megkereséseim a instaprofilom miatt, de egyik együttműködéssel sem szerettem volna élni. Leginkább azért, mert bennem is az volt, mint sok más emberben, hogy aki influenszer, az kiárusítja magát, az életét, a mindennapjait és nekem ehhez nincs kedvem.

Viszont bármennyire is szeretem a szüleimet, lassan én is kezdenék önállósodni, nem tőlük pénzt kérni mindenért. Egyetem alatt is támogatni fognak, erről már beszéltünk, de jót tenne a lelkemnek, önbizalmamnak, ha lenne saját pénzem is, amit én keresek, nem annyi, hogy apa/anya átutalja nekem.


Nézegettem diákmunkákat, hát a felhozatal a szörnyűtől kezdve a borzalmasig volt... :D

Tudom, válság van, rengeteg helyen hiring freeze, a diákokat amúgy sem fizetik túl, de tényleg elkeserítő.

Innen jött az ötlet, hogy az egyetem mellett vállalhatnék együttműködéseket, nem ilyen Vasvári, Kulcsár szintet, hogy naponta új kedvencem van, hanem visszafogottan, de mégis üzleti célból működtetném a profilomat. Mint pl. @lilipataki, @vandakovacs_ , csak hogy itthoniakat mondjak. Beszélgettem pár influenszerrel (barátok által). Ők bíztattak, mondták, hogy lehet ezt okosan is csinálni, mondtak konkrét számadatokat is, konkrétan egyetlen poszt többet hoz nekik, mint nekem egyhavi diákmunka hozna.


Így arra gondoltam, hogy kicsit "felfuttatnám" a profilomat, aktívabb lennék más platformokon is, aztán egyetem mellett menne ez. Mert ettől még a továbbtanulásról nem mondok le, nem így szeretnék nyugdíjba menni, ez csak egy kis mellékes lenne, hogy érezzem, önállósodom. Egyelőre ügynökség nélkül gondoltam, de ha váltanék, tudnának abban is segíteni.


Szülőként így, ebben a formában mi lenne erről a véleményetek?

17 vagyok, szóval gondolom magamtól, egyedül nem is szerződhetnék senkivel, a szüleim tudta nélkül.


2023. aug. 8. 15:26
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
Ha van értelmes terve is, akkor el tudnám fogadni.
2023. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
82%

Ha érdekes contentet raknál az asztalra akkor nem lenne ezzel baj. De úgy látom csak beállnál a tizenkettő egy tucat influencer csaj köze akik a neten picsognak az életükről. Utána egy munkahely se venne komolyan szerintem.


Nem beszélve arról, hogy az emberek nagy többsége lenézi az influencereket. Ok, lenne pénzed, de ilyenkor felteszem a kérdést: milyen áron?


Csinálj érdekes tartalmat.

2023. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
87%

"Én sem tudom, miért követtek be sokan a covid alatt, de igen, kb. annyiból áll a feedem, hogy a mindennapjaimból 1-1 részletet megörökítek."

Ez esetben a cégek, amelyek megkerestek, annyit látnak a profilodból, hogy a külsőd eladható. Így nem támogatnám. Ha gyártasz érdekes tartalmat valamilyen témában, és úgy működne együtt veled a egy cég (nem akármilyen persze), akkor támogatnám.

2023. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
93%

Ezek alapján valószínűleg olyan megkeresésekről van szó, amit kB mindenkinek aki egy kicsit is potenciális jelölt elküldenek.


Én 17 évesen annak idején még iwiw-en kaptam hetente a mindenféle modellügynökségek megkereséseit. Barátnőim egy része is kapott, nem azért, mert annyira szuper modell alkatok voltunk, beetetés volt.


Az egyik barátnőm belement a dologba, rábeszélték, hogy csináltasson egy komolyabb portfóliót, természetesen valami 100.000 Ft körüli összegért, majd menjen felkészítő táborba, aztán nevezési díjas szépségversenyekre.... Nyilván a 20-30 (vagy összesen kitudja mennyi) közül 1-2-nek lehet bejött és valóban lett valami belőle, a többiek meg csak buktak rajta. (Mondjuk élménynek lehet nem volt rossz.) Szerencsére nem adta fel mellette a tanulást sem, több diplomával kitűnő állása van.


Ez is hasonlónak tűnik, elhitetik, hogy te jó vagy szép vagy aztán valamilyen módon neked lesz ráfizetés. Ki lehet próbálni, de kell B terv, és érezni kell mikor kell azt mondani, hogy elég volt, ez már túl sok.

2023. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Nem ilyesmiről van szó.

Normális cégek, márkák kerestek meg, akik megbízhatók. Nem beetetés, meg itt rendes együttműködést szerettek volna, nem olyasmit, hogy fizessek X összeget, csináltassak portfóliót stb.

2023. aug. 8. 20:49
 16/45 anonim ***** válasza:
86%
Miért keresnének meg normális cégek valakit, akinek nincs több ezres kovetőtábora?
2023. aug. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

De, van.

Sokan követnek, évek óta, de eddig ez annyira nem foglalkoztatott. Nem százezrek, nyilván, de 8-9 között mozog a szám, bármiféle tervezés, tudatosság nélkül.

2023. aug. 9. 08:11
 18/45 anonim ***** válasza:
88%

Karácsonykor posztoltam utoljára. Azelőtt meg szintén kb fél évvel. Mégis napi szinten kapom a megkereséseket, hogy promózzam ezt, vagy azt. Pedig teljesen átlagos profil. El ne hidd már ezeket a fszságokat kérlek! Tudom, hogy a diákmeló szr. Az a lényege, mert végzettség nélkül nyilván nem ér az ember kb semennyit sem a munkaerőpiacon.

Szerintem, és ez egyéni vélemény, elég low level, lusta, megúszós jellem ez az influencer dolog. Ha egy komolyabb munkáltató mondjuk meglátja, lehet neki is negatív a véleménye esetleg. És ne hidd el a kamut. Utána néznek az embernek. Összességében nem éri meg.

2023. aug. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
34%

Én nem gondolom, hogy mindenképpen negatív lenne az influenszerkedés a munkáltatóknál, ha pl marketinges akar lenni a kérdező, akkor kifejezetten előnyére válhat ez a fajta tapasztalat. De a nagyobb cégeknél a PR vagy a HR már simán hirdet tiktokon is, szóval nem feltétlenül baj, ha már van egy nagyobb ismerettségi köre. Ha a titkosszolgálatnál akarna elhelyezkedni a kérdező, akkor egyértelműen lehet negatívum, egyébként nem biztos, hogy érdekli a munkáltatót ez a fajta előélet vagy kifejezetten negatívan tekintene rá. Ma már szerintem viszonylag gyakori, hogy valaki az online térben aktív, szerintem hacsak nem mond ellen teljes egészében a cég profiljának vagy a munkakörének ez a fajta jelenlét, akkor nem fogják emiatt negatívan megítélni.

Ennek ellenére tartom, hogy ne ebből akarj megélni, kérdező (#1 voltam). Tanulj tovább, legyenek egyéb terveid és céljaid, de attól még kipróbálhatod, milyen ez az influenszerkedés, aztán majd meglátod, hogy lehet-e belőle valamit komolyabban is kamatoztatni.

2023. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

"Mégis napi szinten kapom a megkereséseket, hogy promózzam ezt, vagy azt. Pedig teljesen átlagos profil. El ne hidd már ezeket a fszságokat kérlek!"


Írtam bárhol is konkrét márkát, céget? Szerintem nem.

2023. aug. 9. 09:43
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!