Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Influenszerség, mint munka?...

Influenszerség, mint munka? Szülőként hogy fogadnátok a gyereketeknek ezt az ötletét?

Figyelt kérdés

Tudom, "influenzások", nem dolgoznak semmit stb.


17 éves vagyok, jövőre érettségizem.

Volt már megkereséseim a instaprofilom miatt, de egyik együttműködéssel sem szerettem volna élni. Leginkább azért, mert bennem is az volt, mint sok más emberben, hogy aki influenszer, az kiárusítja magát, az életét, a mindennapjait és nekem ehhez nincs kedvem.

Viszont bármennyire is szeretem a szüleimet, lassan én is kezdenék önállósodni, nem tőlük pénzt kérni mindenért. Egyetem alatt is támogatni fognak, erről már beszéltünk, de jót tenne a lelkemnek, önbizalmamnak, ha lenne saját pénzem is, amit én keresek, nem annyi, hogy apa/anya átutalja nekem.


Nézegettem diákmunkákat, hát a felhozatal a szörnyűtől kezdve a borzalmasig volt... :D

Tudom, válság van, rengeteg helyen hiring freeze, a diákokat amúgy sem fizetik túl, de tényleg elkeserítő.

Innen jött az ötlet, hogy az egyetem mellett vállalhatnék együttműködéseket, nem ilyen Vasvári, Kulcsár szintet, hogy naponta új kedvencem van, hanem visszafogottan, de mégis üzleti célból működtetném a profilomat. Mint pl. @lilipataki, @vandakovacs_ , csak hogy itthoniakat mondjak. Beszélgettem pár influenszerrel (barátok által). Ők bíztattak, mondták, hogy lehet ezt okosan is csinálni, mondtak konkrét számadatokat is, konkrétan egyetlen poszt többet hoz nekik, mint nekem egyhavi diákmunka hozna.


Így arra gondoltam, hogy kicsit "felfuttatnám" a profilomat, aktívabb lennék más platformokon is, aztán egyetem mellett menne ez. Mert ettől még a továbbtanulásról nem mondok le, nem így szeretnék nyugdíjba menni, ez csak egy kis mellékes lenne, hogy érezzem, önállósodom. Egyelőre ügynökség nélkül gondoltam, de ha váltanék, tudnának abban is segíteni.


Szülőként így, ebben a formában mi lenne erről a véleményetek?

17 vagyok, szóval gondolom magamtól, egyedül nem is szerződhetnék senkivel, a szüleim tudta nélkül.


2023. aug. 8. 15:26
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
58%
Szégyelled?
2023. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Ne, de semmi közötök nincs hozzá. Nem szükséges, hogy az itteni felhasználók tudják, ki vagyok, esetleg elkezdjenek ott kommentelni, üzengetni.
2023. aug. 9. 12:58
 33/45 anonim ***** válasza:
88%

Addig nem is vagy igazi insta celeb, amíg nem jönnek negatív kommentek is. Nézd csak meg berkimazsit, vaaagy Kulcsár Edinát...

Ezek mellé készülsz beállni a sorba. Sok sikert!

2023. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Nem, leírtam ezt is, hogy nem ilyen szinten szeretnék lenni. Írtam példákat, hogy kik felé hajlok inkább. Nem a trash instások oldalát tervezem erősíteni.
2023. aug. 9. 13:33
 35/45 anonim ***** válasza:
84%
Szóval értékteremtő sem lennél, de nem is a trash vonal. Nem ellentmondásos, dehogy.
2023. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, gimis.

Nincs olyasmi az életemben, amivel bármi értéket tudnék teremteni.

Jó a stílusom, szeretem a szép holmikat, szeretek utazni.

2023. aug. 9. 13:53
 37/45 anonim ***** válasza:
82%
Na, azok is. Szóval trash vonal. Legalább ismernéd be.
2023. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
79%
Ránéztem mindkét csak rá, akikre hasonlítani szeretnél és elképzelésem sincs, hogy valaki miért követ ilyeneket… de hajrá
2023. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
82%
Túlzottan telített a piac. Hosszútávon nem fogsz belőlr megélni
2023. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:
92%

Rövidtávon ok. Nagyon rövidtávon.


Egyébként ennyi idősen, pláne ha a szüleid is támogatnak anyagilag, a diákmunkánál nem azon van a hangsúly, hogy mennyi a fizu, hanem a tapasztalatszerzésen.

Szerencsére nekem is nagyon jó volt a szülői hátterem, én sem lettem volna tiniként rászorulva, hogy dolgozzak, de nyáron vállaltam munkát, gyárban szalag mellett, gyorsétteremben, áruházban árufeltöltést, kasszázást.

Nem kerestem milliókat, de megismertem milyem dolgozni, megismertem a munka világát, értêkeltem a pénzt. Ezt a tapasztalatot pedig később, a munkapiacon, a diplomámmal a kezemben pedig kamatoztattam.


Ez neked egy insta poszttal nem lesz meg. Nyilván enélkül is lehet élni, de ezzel nem tanulod meg milyen, ha hirtelen kell egy problémát megoldanod, milyen ha tényleg önálló, felelősségteljes döntést kell hoznod.

2023. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!