Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Influenszerség, mint munka?...

Influenszerség, mint munka? Szülőként hogy fogadnátok a gyereketeknek ezt az ötletét?

Figyelt kérdés

Tudom, "influenzások", nem dolgoznak semmit stb.


17 éves vagyok, jövőre érettségizem.

Volt már megkereséseim a instaprofilom miatt, de egyik együttműködéssel sem szerettem volna élni. Leginkább azért, mert bennem is az volt, mint sok más emberben, hogy aki influenszer, az kiárusítja magát, az életét, a mindennapjait és nekem ehhez nincs kedvem.

Viszont bármennyire is szeretem a szüleimet, lassan én is kezdenék önállósodni, nem tőlük pénzt kérni mindenért. Egyetem alatt is támogatni fognak, erről már beszéltünk, de jót tenne a lelkemnek, önbizalmamnak, ha lenne saját pénzem is, amit én keresek, nem annyi, hogy apa/anya átutalja nekem.


Nézegettem diákmunkákat, hát a felhozatal a szörnyűtől kezdve a borzalmasig volt... :D

Tudom, válság van, rengeteg helyen hiring freeze, a diákokat amúgy sem fizetik túl, de tényleg elkeserítő.

Innen jött az ötlet, hogy az egyetem mellett vállalhatnék együttműködéseket, nem ilyen Vasvári, Kulcsár szintet, hogy naponta új kedvencem van, hanem visszafogottan, de mégis üzleti célból működtetném a profilomat. Mint pl. @lilipataki, @vandakovacs_ , csak hogy itthoniakat mondjak. Beszélgettem pár influenszerrel (barátok által). Ők bíztattak, mondták, hogy lehet ezt okosan is csinálni, mondtak konkrét számadatokat is, konkrétan egyetlen poszt többet hoz nekik, mint nekem egyhavi diákmunka hozna.


Így arra gondoltam, hogy kicsit "felfuttatnám" a profilomat, aktívabb lennék más platformokon is, aztán egyetem mellett menne ez. Mert ettől még a továbbtanulásról nem mondok le, nem így szeretnék nyugdíjba menni, ez csak egy kis mellékes lenne, hogy érezzem, önállósodom. Egyelőre ügynökség nélkül gondoltam, de ha váltanék, tudnának abban is segíteni.


Szülőként így, ebben a formában mi lenne erről a véleményetek?

17 vagyok, szóval gondolom magamtól, egyedül nem is szerződhetnék senkivel, a szüleim tudta nélkül.


2023. aug. 8. 15:26
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
89%

És én írtam konkrétat? Vagy most honnan jött ez? Hogy függ össze?

Amúgy leírod a komoly, normális cégeket, légyszi? Vagy csak rádír egy random emberke, aki belinkel valami külföldi cuccot, hogy küld neked ingyen terméket, ha megosztod?

Na, kik keresnek téged?

2023. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom, hogy milyen kaliberű "cégekről" írtál, mert azok még a 13 követős kamuprofilomat is megtalálják néhanapján.


Furlától kerestek idén (bár ott egy kis hátszél miatt szerintem), a Van Graaf, Lou, LRP márkáktól is. Mikor családi pihenésen voltunk itthon, tavasszal, azt követően az adott szálloda is megkeresett (posztoltam onnan képet, tagelve a helyszínt).


Igen, vannak tényleg a scam oldalak, megkeresések, akiknek tényleg az a céljuk, hogy bárkinél megjelenjen a termékük, akár illik az adott személy a céghez, márkához, akár nem.

Mint írtam, vannak ismerőseim, barátnőim influencer berkekben, így azért tudom valamennyire, mi lehet működőképes és mi nem.

2023. aug. 9. 10:35
 23/45 anonim ***** válasza:
85%
Hát, ha nálad ez a szint, akkor rendben. Anyukád biztosan büszke lesz rád.
2023. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 babyboom567 ***** válasza:
86%

Most elmondom, úgy hogy nem is ismerlek, hogy ezt te csak nem diákmelónak képzeled el.Ezzel a hozzáállással,benne fogsz ragadni,és nem adok 2 évet az egyetemet is abba fogod hagyni,és szó sincs értelmes,hasznos tartalomról.

Csak azt felejted el, hogy nem leszel mindig fiatal, akit ki lehet rakni a kirakatba.Kb 5 év és mész a süllyesztőbe,és ott leszel szaktudás és munka nélkül(munkatapasztalat),és az infuenszer pénzed tizedéért is ezerszer többet kell majd nyomulnod.

Lehet jól,hasznosan is influenszerkedni, de te nem olyat akarsz csinálni.

2023. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Hogy 18-19 évesen saját magam is szeretnék pénzt keresni, egyetem mellett?

Igen, szerintem is.

2023. aug. 9. 11:17
 26/45 A kérdező kommentje:

"Most elmondom, úgy hogy nem is ismerlek, hogy ezt te csak nem diákmelónak képzeled el."


Éppen ez az, hogy nem ismersz.

Nem ebben szeretnék megöregedni, nagyon szeretek tanulni és ezt a következő években sem adom fel. De őszinte leszek, az Instagram nekem csak egy kép, póz, ami illik a feedemhez, hozzám, azokat elfogadom, mint együttműködés, de ennyi. Nem szeretnék nagy értékteremtő lenni, a fő irány az utazás, öltözködés, szépségápolás, interior lenne nálam (is).

2023. aug. 9. 11:20
 27/45 anonim ***** válasza:
85%
Linkelj már egy profilt, hadd lássuk miért tolonganak a cégek, hogy 100ezres táskát adjanak neked egy postért cserébe 😏 (gyanítom ezt úgyse teszed meg)
2023. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
88%

"Nem szeretnék nagy értékteremtő lenni, ..."


Nem is fenyegetett ez a veszély.

2023. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
8%
#28 Inkább téged nem. :D
2023. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de nem fogom linkelni ide a profilomat. Anonim oldal, nem véletlenül kérdeztem pont itt, és nem az Instagramon, névvel.

Nem hiányzik, hogy ott felbukkanjanak az itteni felhasználók.

2023. aug. 9. 12:45
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!