Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Influenszerség, mint munka?...

Influenszerség, mint munka? Szülőként hogy fogadnátok a gyereketeknek ezt az ötletét?

Figyelt kérdés

Tudom, "influenzások", nem dolgoznak semmit stb.


17 éves vagyok, jövőre érettségizem.

Volt már megkereséseim a instaprofilom miatt, de egyik együttműködéssel sem szerettem volna élni. Leginkább azért, mert bennem is az volt, mint sok más emberben, hogy aki influenszer, az kiárusítja magát, az életét, a mindennapjait és nekem ehhez nincs kedvem.

Viszont bármennyire is szeretem a szüleimet, lassan én is kezdenék önállósodni, nem tőlük pénzt kérni mindenért. Egyetem alatt is támogatni fognak, erről már beszéltünk, de jót tenne a lelkemnek, önbizalmamnak, ha lenne saját pénzem is, amit én keresek, nem annyi, hogy apa/anya átutalja nekem.


Nézegettem diákmunkákat, hát a felhozatal a szörnyűtől kezdve a borzalmasig volt... :D

Tudom, válság van, rengeteg helyen hiring freeze, a diákokat amúgy sem fizetik túl, de tényleg elkeserítő.

Innen jött az ötlet, hogy az egyetem mellett vállalhatnék együttműködéseket, nem ilyen Vasvári, Kulcsár szintet, hogy naponta új kedvencem van, hanem visszafogottan, de mégis üzleti célból működtetném a profilomat. Mint pl. @lilipataki, @vandakovacs_ , csak hogy itthoniakat mondjak. Beszélgettem pár influenszerrel (barátok által). Ők bíztattak, mondták, hogy lehet ezt okosan is csinálni, mondtak konkrét számadatokat is, konkrétan egyetlen poszt többet hoz nekik, mint nekem egyhavi diákmunka hozna.


Így arra gondoltam, hogy kicsit "felfuttatnám" a profilomat, aktívabb lennék más platformokon is, aztán egyetem mellett menne ez. Mert ettől még a továbbtanulásról nem mondok le, nem így szeretnék nyugdíjba menni, ez csak egy kis mellékes lenne, hogy érezzem, önállósodom. Egyelőre ügynökség nélkül gondoltam, de ha váltanék, tudnának abban is segíteni.


Szülőként így, ebben a formában mi lenne erről a véleményetek?

17 vagyok, szóval gondolom magamtól, egyedül nem is szerződhetnék senkivel, a szüleim tudta nélkül.


2023. aug. 8. 15:26
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem tök felesleges itt bárkit győzködni. Persze, vágj bele, fogadd el a komolyabb cégek megkereséseit, közben pedig tanulj a suliban is. Mivel jelenleg is aktív vagy a social mediaban, kétlem, hogy a szüleidnek probléma lenne, hogy még pénzt is keresel vele.

Sok sikert!

2023. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
88%
Azért az, hogy posztolgat, meg az, hogy terméket csinál magából, az két külön dolog.
2023. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
68%
Kezdesnek pattints egy xixot!
2023. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen oké. Egy normális lakás manapság 50 milliónál kezdődik,van mire spórolni.
2023. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok féle influencer létezik és nem kötelező kiárulni az életedet. Vannak edukátorok, komedisták, gastro influencerek, nagyon sok minden ami felé esetleg indulhatsz.

De fontos: Csak mert megkerestek, nem jelenti hogy ez egy valós megkeresés. Mindenképpen kérd el a cég nevét és keress rá a cégre hogy valóban azok az emberek kontaktoltak veled akik ott vannak, esetleg írj a hivatalos címükre hogy megbizonyosodj róla, hogy nem valami perverz pali. Ha valós cég, akkor is érdemes utánanézni a véleményeknek róla.

Illetve, attól még dolgozni kell. Az influencerkedés keveseknek válik be, arra építeni éveket nem lehet. Dolgozz, mellette próbáld meg belendíteni, akár évek is telhetnek el mire valamit is keresel belőle. Utána gondolkozhatsz azon, hogy főállásban csinálod.

Nem árt valami olyan skillt, tudást szerezni amit meg tudsz osztani a közönséggel, social media marketing és egyéb kurzusokat csinálni hogy tudd milyen tartalmakat éri meg csinálni, hogyan is zajlik egy közönségkutatás és társai.

2023. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!