Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Találkozott már a kis- vagy...

Találkozott már a kis- vagy kamasz gyereked az interneten olyan személlyel, akivel nem kellett volna?

Figyelt kérdés

Pl. facebookon, instán, egyéb közösségi oldalakon, csalóval, pedofillal, visszaélővel, zaklatóval, nem korának megfelelő személlyel, stb.

Ha igen, hogy derült ki? Hogyan tudtátok meg? Milyen következménye lett? Milyen intézkedéseket tettetek?



2023. aug. 22. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem gyerekem, hanem a húgom. 12 éves volt akkor, van Facebook profilja szülői felügyelettel, így egyből észre lett véve. Tettünk feljelentést, de nem csináltak semmit, mert nem történt semmi. Előtte sokat beszélgettek vele anyuék, én is (10 évvel idősebb vagyok), megbeszéltük mit szabad, mit nem, mikor szóljon egyből és néha hadd nézzük át. Szerencsére vele lehet így kommunikálni, együttműködő.
2023. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

*folyt első

Már idősebb és nem kutakodunk a magánéletében, beszélgetéseiben, csak mikor még kicsi volt, akkor felügyeltük jobban.

Amúgy nekem is volt hasonló, csak egy old school közösségi felületen, ami már nem létezik (hotdog).

2023. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

#1


Durva, hogy Magyarországon ebből nincs semmi. Van az az amerikai műsor az ID Discoveryn (Beépített kiskorúak), azokat simán lekapcsolják évekre a kísérletért is.

2023. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
#1 Ez egyébként tök gáz, hogy nem intézkednek, amíg nem történt bűncselekmény. Egyben valahol jogos is. Ez egy érdekes erkölcsi dilemma.
2023. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

#4

Semmilyen téren sem jogos. A szándék ilyennél bőven elég kéne legyen. Ugyanígy azt a pedofilt is komolyabban kéne büntetni, aki "csak" fotót/videókat néz/tárol, de ő maga aktívan nem követett el semmit.

2023. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem aki legfeljebb a 20-as évei végén jár már mindenki kapott kéretlen üzenetet.

Ez a legtöbbször addig tart, hogy random csávó ír "Szia, nagyon teccesz." A válasz meg a tiltás a nők/lányok részéről. Legalábbis ezek egy egészséges önbizalmú lánynál nem jutnak ennél a szintnél tovább.


Most ezen mégis mit lehetne bűntetni? A közösségi média erre lett kitalálva, hogy az emberek kapcsolatot teremtsenek egymással, az, hogy valaki ráír egy idegenre nem bűncselekmény.

2023. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Engem nagyon elborzaszt.

Tavaly kezdte a legidősebb lányom az első osztályt.

Kapásból úgy indított az iskola, hogy fb csoport. Morogtam, mert évek óta nem volt fb profilom, máshol se vagyok fent, csak itt.

Ma ott tartunk, hogy jó pár ismerősöm ilyen kiskorú gyerekének van profilja.. csak nem értem minek?


Az egyik ismerősöm egyedül neveli a 7 éves lányát, a párja meghalt. A kislánynak saját telefon, saját oldala van, amire rendszeresen tölt fel olyan videókat amin épphogy van rajta ruha..ahol táncol, ahol tornászik. Nem fogja fel micsoda céltáblának teszi ki, az amúgy is lelkileg instabil gyerekét..

Anyuka úgy kezeli a 7 éves kislányt, mintha kamasz lenne, sokszor ki van sminkelve a kislány, cuki kislány helyett pedig mint egy mini prosti.

Anyja helyett meg inkább barátnőként kezeli.

Nincs jogom beleszólni, mindenki úgy cseszi el a gyereke életét ahogyan akarja.

Csak rosszabb mikor a szülő így tálcán kínálja a gyerekét

2023. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekem még nagyon picike, de amikor én kiskamasz voltam, olyan 13-14 éves a teveclubbon talált be egy zaklató. Először korombeli lánynak hazudta magát és találkozni akart velem a Margit szigeten.

Szerencsére nagyon bizalmatlan gyerek voltam, illetve csak pár éve laktunk még az országban, így nem nagyon akaródzott bárhová is menni egyedül.


Végül bevallotta, hogy 30 akárhány éves, és továbbra is találkozni akart velem, meg kérdezte hol lakom, eljön értem autóval... akkor ezt nem éltem meg annyira durván, csak idegesített. De a mostani, 20 évvel későbbi fejemmel belegondolva gáz és félelmetes volt az a pár hét.

2023. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

#6

Én kiskamasz gyerekekre értettem. Egy 12 évesre pl., mint akiről az 1. hozzászóló írt.

2023. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!