Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túlzott/kóros izzadassal...

Túlzott/kóros izzadassal milyen orvoshoz fordulhatok?

Figyelt kérdés

12 éves a lányom

Már baba kora óta izzadós volt,de mostanra ez egyre durvább lett.

Tényleg brutálisan izzad a tenyere,talpa és a teste is annak ellenére ,hogy használ dezodort.(Sajnos nincs jó illata emiatt)

Nemcsak nyáron izzad,télen is...

Nem hiszem,hogy ez normális.

Gondoltam arra is,hogy lehet a pubertás vagy hormonok miatt durvult be ennyire.

Igazából jó lenne letisztázni,vagy megtudni,hogy mennyire normális ez a dolog és lehet-e tenni ellene valamit.

Milyen orvost keressek fel?

Nálatok esetleg fordult elő már ilyen?

Lehet erre megoldás?


2023. aug. 23. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is nagyon tenyér és talp izzadós vagyok. Semmit nem tudok tenni ellene. Szerencsére máshol nem izzadok, nem vagyok szagos. Megtanultam együtt élni vele de egyébként nagyon szégyellem. 😔 Úgy olvastam, hogy a botox csökkenti/megszünteti az izzadást de az nagyon radikális módszer. Én egyébként azt javaslom, hogy endokrinológust keressetek fel és csináltassatok egy hormonvizsgálatot...esetleg belgyógyászt. Hátha valami belső dolog miatt van ez a túlzott izzadás.
2023. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Rengeteg oka lehet a túlzott izzadásnak, azt biztosra mondanám, hogy a pubertáskor rátesz egy lapáttal.

Túlsúlya nincsen? Mert az is gyakori ok.

Természetesen a stressz is jár ilyen tünetekkel, mint a felnőtteknèl, ha esetleg tudsz valami iskolai vagy egyéb problémáról, annak is érdemes utánajárni.

Emellett pl. pajzsmirigybetegség is okozhatja, meg még jópár komoly és kevésbé komoly kór.

Ezért èn első körben a gyerekorvosnak jelezném, lehet először például vérvételt ajánl, és az eredmény alapján küld tovább titeket szakorvoshoz.

(Ha nagyon zavaró, akkor ne hagyd lerázni magatokat, mert lehet a doki próbálja majd elbagatellizálni, vagy az egészet a pubertásra fogni, de ha ez régóta fennàll, akkor nem valószínű, hogy csak ez a probléma.)

2023. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Bőrgyógyász. Felnőtteknél a kóros izzadást botox injekcióval kezelik.
2023. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Én 40 kilós tini voltam vaságyastól, mégis kegyetlenül izzadtam. Pár alkalom erejéig használtam Solutio Antisudoricát, és amíg használtam, addig egy csepp izzadság sem volt azon a részen, ahol ecseteltem. Utána se ugyanolyan erősen.


Szerintem durván erős szer lehet, de simán patikában kapható. Régebben még nem foglalkoztak annyira azzal, hogy minden bio legyen, így megengedték a szüleim. Egy megváltás volt, és ez itt nem a reklám helye.

2023. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem túlsúlyos egyáltalán..

De szinte folyik a víz a tenyeréből,talpából..

2023. aug. 23. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sovány voltam és ugyan ez. Tesi óra után hajszárító kellett volna. Nem nagyon tudsz ezzel mit kezdeni. Nekem szülés után múlt ez el. Napi többször fürdik dezodor aztán ennyi.
2023. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Még egy pont a Solutio Antisudoricára.
2023. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!