Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tennem, ha terhes...

Mit kell tennem, ha terhes vagyok? Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit bugyuta a kérdésem, de elég tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Tegnap és ma is lett 2-2 pozitív tesztem, azt írják ki, hogy 2-3 hét.


Ugye az első, hogy orvoshoz megyek. Itt rögtön lenne is kérdésem hozzátok.

Sosem jártam még kórházi vizsgálatokon, amit lehet, magánúton intézünk. Nőgyógyászati problémám nem volt még, évente egy általános checkupra, szűrésre elmegyek az orvosomhoz, de ennyi. Olvastam, hogy változott az állami egészségügy, hozzáértőket kérdeznék, vagy akik ebben dolgoznak, hogy valahogy lehet kiskapuhoz jutni (ismerős vagy pénz útján)? Nem szeretnék olyan orvosnál szülni, akit éppen akkor látok először... Számomra ez nagy rizikó, egy amúgy is stresszes helyzetben. Vagy ezen még ráérek gondolkozni?

Szóval az első teendőm az, hogy orvoshoz menjek, utána védőnőhöz kell forduljak. Honnan tudom, kihez? Ezt az orvosom mondja meg, vagy nekem kell utánajárjak? Utána szólnom kell a háziorvosunknak is. Olvastam, hogy kell az első trimeszterben laborvizsgálat, erre ki ad beutalót? A háziorvos, vagy a nőgyógyászom? Vagy intézhetem magamnak is?


Olvastam, hogy bizonyos vizsgálatokat csak adott időpontokban lehet elvégezni, nem szeretnék kicsúszni az időből egyiknél sem.

De őszinte leszek, nagyon béna vagyok, ha bármiféle felelősségről van szó, mindent elfelejtek, nem tudom, minek mi a menete, kb. semmi nincs rám bízva általában. Ezt nem szeretném elrontani, vagy hogy kapkodni kelljen.


Köszönöm a segítséget, legyen szép napotok! :)


2023. jan. 23. 10:37
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

Magankorhaz és még van oldva a probléma.

A védőnő körzet szerint van, ehhez fel kell hívnod a terhes tanácsadást a varosodban és megkerdezni, x utca, ahol laksz, kihez tartozik és kérsz hozzá egy időpontot.n

2023. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
88%
Elmész a nőgyógyászhoz megvizsgál ha megállapítja a terhességet azthiszem a védőnő ad beutalót vérvételre. Kapsz majd terhes kiskönyvet abba lesznek vezetve a dolgok a védőnő és a nőgyógyász által. Minden mást a nőgyógyász végez. A védőnőt a háziorvostól kérdezd meg vagy nézd meg neten ki tartozik a területhez ahol laksz. Én magán nőgyógyászhoz jártam az utolsó vizsgálatig. Szülni bementem a korházba akkor úgy éreztem mindegy ki csak segítsenek. Nem lesz baj a háziorvos a védőnő na meg a nőgyógyász mindenben segít. A terhesség alatti vizsgálatokról tájékoztatást kapsz mindenképpen nem fogsz lemaradni semmiről ne izgulj
2023. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
79%

2#es vagyok meg annyit hozzatennek, hogy nem tudsz orvost fogadni mar megszunt es buntetik ne is probalkozz. Irta az elso a magankorhazat ha megteheted menj oda de en erre nem pazarolnek 1-1,5millio ft-ot.

Szerintem keress egy megbizhato magan nogyogyaszt jo kezekben leszel nala is es ha eljon majd a nagy nap ami meg messze van neked akkor lehet mar megint lehet fogadni szuleszt. Vagy valasztod az otthon szulest de mondjuk en azt nem ajanlom

2023. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Szóval akkor a legfontosabb, hogy menjek egy a nőgyógyászomhoz, ő majd irányít tovább, ugye?

Még egy kérdésem lenne, a vizsgálatokra egy kísérő jöhet velem majd mindig? Valószínűleg ez a "nemes és izgalmas feladat" a férjemé lesz, de ha pl. anyukám vagy barátnő jönne, azért sem szólnak sehol gondolom?

2023. jan. 23. 10:49
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
Maganrendelesen be,ehet bárhova. Allamin nem feltétlenül fogják engedni
2023. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Jaj nem, itthon nem szülnék semmi pénzért. Az összes létező fájdalomcsillapítási módot szeretném majd közben, úgyhogy ilyen szempontból tökéletes nekem a kórház is. Viszont a magánkórházzal is az a baj, hogy gondolom oda sem vihetem a saját orvosomat... Ő meg azt hiszem, állami helyen dolgozik a magánrendelése mellett. De ennek még utánajárok, meg lehet, miután megnéztem a kórházat, ahol szülnék, azt mondom, hogy ide nem jövünk és inkább magánkórház, ismeretlen orvossal.
2023. jan. 23. 10:52
 7/52 anonim ***** válasza:
91%
Velem nem lehetett bejonni magannal se de en kovid alatt szultem. Mivel nincs mar veszhelyzet biztos hogy be mehet a ferjed is. Es igen elos korbe nogyogyasz es o mindent elfog neked mondani mit hogy mikor csinalj.
2023. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
En is nagyon parazos vagyok/voltam megis ugy szuletem, hogy nem kertem semmilyen fajdalomcsillapitast gatmetszesem is volt es jo hosszu szules es hoztak be folyton fajdalomcsilapitot a 2napban de egyszer se vettem be. Nyugi nem lesz semmi baj.
2023. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Én múlt héten voltam államiban, de nem engedtek kísérőt, elvileg még mindig a covid miatt. :(
2023. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Hát, az tuti, hogy fájdalomcsillapítás nélkül nem mennék neki ennek a bulinak... Vérvételre is úgy megyek mindig, hogy előtte érzéstelenítő krémmel bekenem az egész karomat kb., fogkő leszedést is csak úgy vállalom, ha kapok Lidocaint előtte. Úgyhogy ha ezektől tartok, szerintem szülés alatt meghalnék fájdalomcsillapító nélkül. :D
2023. jan. 23. 11:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!