Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az unokahúgomnak olvasási...

Az unokahúgomnak olvasási nehézségei vannak, hogy tudok neki segíteni, rászoktatni az olvasásra?

Figyelt kérdés

2023. aug. 26. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Te sehogy. Bízd szakemberre, mert ha valóban problémája van, pl.diszlexiás, ronthatsz is rajta. Más a helyzet, ha simán csak nem szeret olvasni.
2023. aug. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mennyi idős? Miben nyilvánul meg?
2023. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy.

Ha olvasási nehézség, diszlexia, az szakember dolga. Ha csak simán nem szeret olvasni, ahhoz semmi közöd.

2023. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi idős?


Finom gyakorlásként háztartási gép használati utasítást, társasjátéknál a játékszabályt, kedvenc süti sütésénél a receptet olvastattam a gyerekekkel, kértem a segítségüket, hogy mondják a hozzávalókat. Ez a számoláshoz, mértékegységek ismétléséhez is jó volt.

2023. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem diszlexiás, csak simán nem szeret olvasni, de emiatt nehézségei vannak az iskolában, és nagyon szeretnék neki segíteni.

Októberben lesz tizenegy.

2023. aug. 26. 12:19
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Te sehogy.
2023. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha sokat lóg a neten, mint a kortársai, akkor fordítsd meg a dolgot. Kérj tőle segítséget, olyan kérés, aminek neki is utána kell járni, rá kell keresni, értelmezni stb. A mai fiatalok információ szerzés során olvasnak, szépirodalmat már kevésbé sajnos. Vagy érdeklődj afelől, miket szokott nézni, mi érdekli, S ajánlj neki olvasnivaló tartalmakat.
2023. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki képregényeket olyan témákban, amit szeret.
2023. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
mondjuk hagyd békén? nem muszáj mindenkinek olvasnia hobbiként, ezt úgy mondom, hogy nekem amúgy az a kedvenc hobbim. az iskolában meg nekem is nehézségeim voltak, mert azokat a baromságokat a tankönyvekben én sem szerettem olvasni. ha bszogatjátok azokkal a szrokkal, ne is csodálkozz hogy nem olvas.
2023. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andi80018 ***** válasza:
54%

Szerintem érdemes lenne fejlesztő pedagógushoz járatni.

Ha nem olvas folyékonyan ennyi idősen, az probléma. Milyen a szövegértése? Itt az a fontos, hogy felfogja-e egyáltalán, mert nehéz lesz majd a tanulás később. Persze, mindenkinek más a fontos, lehet a szülei ez másképp gondolják.

2023. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!