Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok, eltúlzom?

Mit gondoltok, eltúlzom?

Figyelt kérdés

Lányom 12 éves. Hárman voltak jó barátnők, de az egyik lánnyal volt egy kis összezördülés tavaly év végén. Lányom ezt elmesélte, tényleg nem volt nagy dolog. Kicsit csúnyábban szólt a lányhoz, mert az évzárón folyamatosan lökdöste őt és zavarta a többieket. A barátnő 3 napig trágár üzeneteket küldött a lányomnak messengeren, szövegeset is és írottat is. Volt, hogy 5 percig alázta, hogy mennyire gáz, hogy eddig barátkoztak egyáltalán... A lányom 2-3 nap múlva letiltotta a "barátnőt", de láttam, nagyon bántja a dolog.

Erre írtam a lány anyukájának, hogy ez számomra fura, kértem, hogy a lánnyal beszéljen, mert nem szeretném az utálkozást majd a suliban. Anyuka annyit mondott, hogy hallotta az üzeneteket, semmi rossz nem volt bennük, a lánya nem tett semmit, nincs miért beszélnie vele. Mint kiderült, a ez "exbarátnő" a nyáron a lányom ellen fordított (messengeren) egy csomó másik osztálytársat, így pénteken még a korábbi barátok is elkerülték őt, nem is köszöntek neki. Utólag kiderült, hogy a kislány olyan ismerősnek is próbált üzenni lejárató üzenetet, aki neki nem is ismerőse, a lányom máshonnan ismeri. Facebookon látta a többi ismerőst, nekik üzengetett. Nem tudom, mi lesz, mondtam, hogy várjunk pár napot, hátha a többiekkel személyesen találkozva ismét jó lesz a kapcsolat. Lányom mondta, hogy már semmiképp ne szóljak senkinek, mert csak rosszabb lesz. Másik anyuka szerint majd megoldódik magától. Egyébként szerintem is, de szerintetek normális volt ez a viselkedés és normális volt, hogy a másik lány anyukája szerint teljesen rendben van, hogy alázzuk a másikat? (hozzáteszem, lányom kb. 2 nap múlva bocsánatot is kért tőle)


2023. szept. 2. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy is, az a kislány pszichopata. Ha az enyémmel bánnának így és hónapok alatt nem változna a dolog, bántanák verbálisan iskolát váltanék
2023. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Őszintén, nekem is eszembe jutott a suliváltás. Várok még egy kicsit, hátha most, hogy megint van suli ez a helyzet rendeződik. De ha nem, akkor bezsélek az osztályfőnökkel és elgondolkodunk a suliváltáson.
2023. szept. 2. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Amikor még én jártam iskolába szerencsére nem voltak ezek platformok, de így is volt egy osztálytársam, aki ovis korunktól 8. Osztályig mindent elkövetett, hogy utáljanak.

Semmi okot nem adtam rá, egyszerűen ő egy pénzesebb családba született én pedig egy szegényebbe

Anyukám sokszor beszélt az anyukájával, osztályfőnökünkkel, de soha nem javult a helyzet, mindig kértem, hogy ne tegye, de hiába

Mára van két gyermekem , a nagyobbik 3 éves, és amikor látom, hogy egy másik gyerek bántja szavakkal , vagy meglöki …egyszerűen alig tudom visszafogni magam, hogy ne mondjam meg annak a másik gyereknek a magamét.

De ha mindig megvédem, soha nem fogja megtanulni, hogy hogyan védje meg saját magát

Lehet ha hagyod, a lányod attól csak erősebb lesz, lehet a jövőben ettől lesz talpraesett, nem fog mindent feladni, mert nehézségekbe ütközött

2023. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon köszönöm a hasznos tanácso! <3
2023. szept. 2. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

7 évig jártam úgy iskolába, hogy az egyik lány utált és mindent megtett, hogy kiközösítsenek. Egy osztálytársam elmondta, hogy amúgy kedvel, de fél, hogy őt is kikezdik, ezért a többiek előtt gonoszkodni fog velem, ne vegyem komolyan. Én nem foglalkoztam velük, nem fájt, de nem is szerettem oda járni. Sok segítséget nem kaptam, pedig egy váltás valószínűleg teljesen más irányba fordított volna.

Vannak helyzetek, amiket a gyerekekre lehet hagyni, de ha figyelsz és azt látod, hogy csak romlik a helyzet, inkább avatkozz be.

2023. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
12 éves az én lányom is, van 1 kislány az osztályban, ha nem hódolnak be neki akkor zaklató lesz, az osztályból a lányom és még egy kislány akiket folyamatosan zaklat. Osztályfőnök próbál segíteni, de nem sokat tud, szülő nem partner, szerinte a gyereke egy szent, szerintem egy skrizofén, nevetni mosolyogni még soha nem láttuk. De nálunk a lányok a zaklatóval vannak, de a fiúk nem, így a lányomnak a másik kiszemelt, és az összes fiú a barátja, így szerencsére azért nem olyan rossz a helyzet. Iskolát, most 6 osztály után váltunk, 6 osztályos gimibe megy. De pénteken azzal jött haza, ezt az 1 évet kibírja, és tanul a felvételire, hogy tuti hogy felvegyék.
2023. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!