Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valami vicces story a kiskorot...

Valami vicces story a kiskorotokkal kapcsolatosan eszetekbe jut? :-)

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy kinek - miket meséltek a szülei a kiskorával kapcsolatban (vicces "beszólások", tárgyak nevét máshogy montátok ki, stb. stb.)?

Nekem például voltak olyan szavak, amiket nem tudtam kiejteni, és egy kisit "átírtam":

Gyembi! - Gyere be!/Gyere ide!

Lengó fele! - Gugolj le!

toppa - krumpli

pa - papa


Aztán anyukám mesélte, hogy a bátyámnak (aki már 34 éves) mondta, hogy: "Gyere kisfiam! Megyünk az oviba!"

Erre a bátyám: "Anyaaa! Én nem az oviba akarok menni, én TÖNKRE akarok menniiiii!"


2010. okt. 17. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Még babakocsis voltam,amikor anyukám,nővérem(4 évvel idősebb nálam) és én elmentünk a közeli boltba vásárolni.Én aludtam a babakocsiba,anyukám kint hagyott a nővéremmel a bolt előtt,ő pedig bement,hogy gyorsan bevásárol.Közbe felébredtem és elezdtem sírni.Nővérem tologatta a babakocsit és véletlenül felborított,utána még jobban üvöltöttem!Nem is csoda,hogy felborított,hiszen 4 éves volt,alig érte fel a babakocsit.Úgy szólt egy néni anyumnak,hogy baj van és nagyon sírok.


Kiskorunkban még együtt fürödtünk nővéremmel.És én mindig elcsúsztam a kádba,ahogy ültem.Egyszer pedig fogtam és beleharaptam a nagylábujjába:)


Olyan is volt - ekkor már 4-5 éves lehettem - ,hogy nagyon összekaptunk és beleharaptam a lapockájába úgy hogy belilult neki rendesen:S


Amikor elkezdtem mászni szó szerint mindent feljebb kellett pakolni...A növényeket mindig fogdostam,meg el akartam a tépni.A földet megkóstoltam és az újságpapírt is.


Fürdésnél mindig én jöttem ki előbb,anyukám megtörölt,rám adta a köntöst és jött a hajszárítás.Felállított a mosógépre és úgy szárította a hajam (így voltunk kb. egymagasak).És ott volt előttem két polc,ahol anyumnak voltak sminkcuccai,tonik,arckrém meg ilyenek.És mindig ki akartam rúzsozni a számat.Szerencsére sosem sikerült,mert csak levettem a kupakot,de nem tekerte ki.Anyu pedig azt mondta,hogy nagyon szép lettem én pedig el is hittem:)


Sokáig nem tudtam kimondani az "r" betűt és mindig "j" mondtam helyette:)

A legjobb az volt,amikor mondtam,hogy:

"Jépa,jetek,mogyoró...."

2010. okt. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Velem is történt néhány vicces dolog:

A nővéremmel együtt fürödtünk és a kád széléről mindig Be "csúzdáztunk" a kádba.Mivel mindennap ezt csináltuk 2 év után kikopott. És mikor csúszni akartam jól kidörzsölte a fenekem :S

Nálunk nagyon magas a lépcső az emeletre és mindig úgy jöttem le, hogy leültem és egy-egy lépcsőfokok mentem csak,.Egyszer megcsúszott a lábam és végig csúsztam a lépcsőn tiszta horzsolás lett a hátam.

Mikor anya levágta a hajam én is ki akartam próbálni, hogy milyen hajat vágni ezért levágtam a barbie babám haját mert azt hittem visszanő.

Magamnak akartam levágni a hajam és nekiálltam a frufrumnak. olyan picire levágtam és annyira görbén, hogy mire anya ki tudta egyenesíteni addigra nem maradt frufrum :)

2010. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Egészen aprócska voltam még. Anyukámmal sétáltunk, elindultunk tesóm elé a buszmegállóba. Amikor meglátta anyum, hogy jön tesóm szembe, megállt, hogy megvárjuk. Én leguggoltam, a földön babráltam. Tesóm a haverjával jött, és mondta neki a srác, hogy "Gyere, siessünk, segítsünk anyukádnak hazavinni a szatyrot, biztos nehéz, mert letette." Erre tesóm közölte, hogy "Igaz, hogy két füle van, de az a húgom." :)
2010. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

megrúglak-berúglak

papagáj-kopogáj


Kb 6-7 éves voltam, mikor egy cetlit tettem a karácsonyfa alá. Ezt írtam rá: Kérlek, Jézuska, ne vidd el még a karácsonyfát!


4-5 éves voltam mikor anyunak mondtam karácsonykor:

Gyorsan szedjük le a fáról a díszeket, mielőtt még a Jézuska elviszik másokhoz a karácsonyfánkat, és azok szedik le [a díszeket] ! [azt tudtam, hogy nem mindenhol akkor van a karácsony, mint nálunk, és ugye még hittem abban, hogy a Jézuska hozza az ajándékokat meg a fát, és azt hittem, később más családokhoz is elviszi a fánkat :D]


Többet nem nagyon tudok, de anyu tudna róla beszélni elég sokat :)


13,5/L

2010. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

nekem a papagájról jut eszembe hogy mikor kicsivoltam azt hittem hogy a "gáj" az vmi jelző ezért mindig odatettem hogy : papagáj, mamagáj, vincegáj, anyugáj

de senkise "világosított fel" 5 éves koromig, hogy te bolond az nem úgy van :P

2010. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

reklám- lekvár ( meg ugyanez fordítva)

Én nekem nem volt gondom a szavak kiejtésével, nem is sejpítettem de ez az egy nem ment! :D


2 nővérem van. Mikor picik voltunk én 4 ők 8 és 12, akkor hát "tetvesek" lettünk egyszerre, akkor volt ez a "szezon.." Egyszerre kaptuk el és egy szobába voltunk szatyros fejjel, és ott szenvedtünk a bűzben, anyáék meg alig mertek bejönni.


2 éves koromba téptem tesóm haját, mert nem teszett h milyen neki.


Akkor volt h úgy megkarmoltam h mentünk a sebészetre, azóta is ott a helye. (3 éves voltam)

2010. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor mentünk valahova villamossal és leültünk, mielőtt leszálltunk anya mindig előbb állt fel, h le tudjon venni az ülésről, mert még pici voltam. Mindig azt hittem h ott akar hagyni, és elkezdtem kaibálni, h Segítség, segítség, segítsen már vki!!!!
2010. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy karácsonyos jézuskás sztorim.

Olyan 7-8 éves lehettem, amikor apukám az egyik ajándékomat a konyhában felejtette, ahova eldugták. Kiment amíg én nem figyeltem, mikor visszajött azt mondta, hogy a Jézuska ezt először elfelejtette átadni.

Én egyből rohantam ki a teraszunkra, az ajándékkal nem is törődve, és ordítottam a sötétbe, hogy "Hol vagy Jézus?"


A másik unokahúgom egyik akciója, volt amikor bevásároltunk.

Akkoriban olvastuk neki a kiskacsás mesét, amiben a kiscsibe ordibálja, hogy segítség, segítség.

Amíg nővérem, és anyám ruhákat nézegettek, én elmentem a gyerekkel a játék osztályra, de úgy hogy lássam nővéreméket.

Mikor láttam, hogy már tovább mennek, és anyámék is integetnek, hogy most már menjünk, szóltam a kis lánynak, hogy "Gyere, mennek anyáék." Persze egy gyereket ez pont nem hat meg ha játékok közelében van, ezért felkaptam és a 4 éves unokahúgom elkezdte teljes tüdőből ordítani az ismert szavakat. Minden vásárló, úgy nézett rám mintha én lennék a felelős szeptember 11 ért, és még a biztonsági őrök is úgy követtek a tekintetükkel mintha tényleg gyereket rabolnék.

2010. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évesen karácsony előtt, beállítottam a nappaliba, és majdnem sírva megkérdeztem: Anyu, most mond meg őszintén, van télapó, vagy nincs? Szegény anyu nem tudott mit mondani.. :)

Kiskoromban, még külföldön laktunk, és a tesómat (4 évvel idősebb) anyu elvitte valami múzeumba, én meg otthon maradtam a nagyimmal, pedig én is nagyon el akartam menni. Ráültem a bilire, és elkezdtem sírni, a nagyim nem tudta mi a baj, és elkezdett vígasztalni, erre én megszólalok, én is el akarok menni a nyúlzeumbaa...brühühüüü.

Kicsit félrehallottam, és azt hittem nyulakat mennek nézni, és én nagyon megsértődtem akkor anyura. :D:D

2010. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

pár éves voltam,talán 2, és 1 öreg néninél voltunk vendégségben a szüleimmel..én meg köszöntem, hogy:

-SZIJA!

az öreg néni meg:

-SZIA ARANYOS!

én meg:

-NEM NEKED KÖSZÖNTEM, HANEM A KUTYÁNAK:)

anyámék tök zavarba jöttek, megse tudtak szólalni.. :D

2010. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!