Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Ajándékoztok a...

Kamaszok! Ajándékoztok a szüleiteknek Karácsonyra?

Figyelt kérdés

Sziasztok..tudom , még 2 hónap van karácsonyig , de hamar elrepül ez az idő...érdekelne , hogy ti adtok ajándékot a szüleiteknek? ha igen , készitetek vagy vesztek , és mit?

ha nem vesztek/készitetek , miért nem ?

lassan énis majd kezdek gondolkodni azon , hogy mit adok a szeretteimnek , habár , nem szoktunk nagy dolgokat adni..én se nekik , ők se nekem..nem pénz hiányában , csak a Karácsony nem erről szól..mindig kapok néhány aprógásot,amiknek nagyon örülök , és énis készitek általában valami kis csekéjséget a szüleimnek , rokonoknak...De nálunk inkább a hangulat , a szeretet a lények..együtt a család..gyertyák égnek , szép zene szól,mézasütit sütünk...stb. ... sajnos manapság a legtöbb családban , már csak az ajándék a lényeg...mi a véleményetek erről?(szerintem nem szép dolog)

13/L voltam


2010. okt. 20. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Én egy anya vagyok, de teljesen egyetértek veled!Nálunk sem divat a nagy ajándékozás,/pedig megtehetnénk szerencsére/sokkal jobban örülünk a pici személyes dolgoknak, és persze annak, hogy együtt lehetünk!Ég a kandalló, narancs+ fahéj illat van, A kertben szoktuk még szakadó hóban is megfőzni a halászlevet bográcsban, Sütiillat van az egész házban, béke nyugalom, ezek az értékek, nem a plazma tv.
2010. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jól teszitek , örülök hogy ilyen családok is vannak , mert az ünnep manapság már az ajándékokról szól , nem pedig arról..ami igazán fontos...hogy együtt a család..béke..szeretet (:

egyébként nálunk is narancs+fahéj illat van a lakásban (:

köszönöm a válaszodat (:

továbbiakat is várom..

2010. okt. 20. 11:21
 3/11 A kérdező kommentje:

Jajj , a fenti íráshibákért bocsi..

*lényeg

*mézes sütit

2010. okt. 20. 11:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Én szoktam ajándékot venni mindenkinek :) [anyu, apu, pár rokon, barátnők]

Nálunk a karácsony nem annyira hangulatos, családias. Annyi, hogy együtt vacsizunk [amit csak vasárnap ebédkor, és ünnepekkor szoktunk], karácsonyi zene szól, átadjuk egymásnak az ajándékokat, néha csinálunk együtt valamit...

Úgyhogy inkább az ajándékoké a szerep. Én ugye nem tudok nagyobb értékű ajándékot venni. Anyuékra fejenkét 2500-3000 forintot szánok, barátnőkre max 1000ret fejenként, rokonokra max 1000-1500...

...de anyuék nagyobb ajándékokat vesznek. 200-500 euró közt kb. teló, fényképezőgép, stb... na, azért az anyagi helyzetünk sem rossz. De én ezt nem várom el tőlük. Nem kötelező ennyiért venniük ajándékot :)


Szüleimnek parfümöt, könyvet, ilyesmiket szoktam venni =)


A véleményem az, hogy szép, ha legalább Karácsonykor együtt van a család, süti illat van, égnek a gyertyák, és együtt csinálnak dolgokat. De hát ez nem mindenkinél lehet így. Van, akik dolgoznak még karácsonykor is =(


13,5/L

2010. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Én nem szoktam venni a családtagjaimnak ajándékot. De ez nem azt jelenti, hogy (a szereteten kívül) nem adok nekik semmit. Rajzórán eddig mindig készítettünk több dolgot (idén lettem felsős, nem tudom, hogy az új tanár milyen) hogy odaadhassuk a szüleinknek, nagyszülőknek. (Tesóimnak nem szoktam adni. Ők sosem adnak nekem semmit, mégcsak nem is szeretnek..:( ) A Karácsony eddig (elváltak a szüleim hivatalosan februárban) nálunk is így volt, hogy gyertyákat gyújtottunk, sütit sütöttünk és persze az ünnepi vacsora (ananászos csirke) alatt valahogyan (na vajon hogyan?) az ajándékok a fa alá kerülnek. (Ha anya nem mondja el, én sosem jövök rá hogy hogyan kerülnek oda...) Én meg persze mindig miután befejeztem a vacsit (kisebb koromban még evés közben is) kimentem az előszobába menézni, hogy a nappaliban az ajándékok már ott vannak-e a fa alatt. Nálunk se az ajándékozás a fő, arra van a szülinap. Szülinapunkon kapjuk meg azokat a nagyobb dolgokat, amiket évközben anyáék nem vennének meg (pedig megtehetnék, de nekem jó ez így.) Kaácsonykor kisebb dolgokat szoktunk kapni, amikre nincs ANNYIRA nagy szükség, de mégis szeretnénk, ha lenne és évközben máskor elfelejtünk mindig venni. Tavaly pl. iPod Nanot kaptam meg az első cicanadrágomat. Tudom, hogy furcsán hangzik, de így van, előtte nem volt.
2010. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon szeretem a karácsonyt, a kedvenc időszakom, de nem az ajándékok miatt, bár szép dolgokat szoktam kapni, amiknek nagyon örülök. Egyszerűen a hangulatot imádom, meg a készülődést, a csomagolást, a fa díszítését. Szóval nálunk nem az ajándékozás a lényeg, és nem is kéne hogy az legyen. A karácsony a szeretet ünnepe.

Én készítek a szüleimnek ajándékot, volt már, hogy vettem valami vicces apróságot, de sokkal jobban örülnek, ha kézzel készítem, ha valamit venni akarnak, azt megveszik maguknak. Még nem tudom, hogy konkrétan mit fognak kapni, tavaly ilyesmiket adtam: képkeret, naptár, hímzett könyvjelző, fali dísz (mind saját készítésű).

15/L

2010. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat (:

várom a továbbiakat (:

háát , nagyon nem kell már "tervezgetnem" , m

mert ma mondta apum , hogy szakitottak a barátnőjével ( anyukám 6 éves koromban , orvosi műhiba miatt meghalt :'( )

9 hónapja voltam most együtt , és úgy volt hogy eggyüt karácsonyozunk , és ő is hozza a gyerekeit (egy lány , egy fiu)

ugyhogy apunak meg barátnőimnek kell kitalálni valamiit ...

2010. okt. 20. 16:18
 8/11 A kérdező kommentje:
jajj bocsi , nem voltam , hanem *voltak együtt.
2010. okt. 20. 16:18
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
igen. Anyának hajfestéket, apának szabadidő ruhát. Én meg kérek egy nintendo DS-t vagy egy DS I-t, vagy egy PSP-t. Kapok hozzá egy rohadtnagy csokit is.^^ kb ennyi.
2010. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát. hol mit.. xd általában én csinálok velemit nekik! :D amúgy ebben az évben azt hiszem horgolni fogok valamit!:D (keresztanyum meg fog tanítani horgolni ^^)
2010. okt. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!