Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire hatékony módszer a tanulás ösztönzésére?

Figyelt kérdés

Fejlesztő vagyok és arra gondoltam, hogy készítek egy kvíz alapú webes alkalmazást, ahol a gyerekeim az éppen aktuális tananyagból tudnának vizsgázni, illetve gyakorolni.

Úgy lenne kitalálva, hogy eleve le kell tudni vizsgázni az adott témakörből, amiért mondjuk járna fél óra Playstation, majd további feladatok megoldása esetén, járna még jutalom, mondjuk egy kérdés helyes megválaszolása esetén további 1 perc.

30 helyes válasz esetén 30 perc plusz játék.

Természetesen az ilyen random kattingatok hátha összejön büntetőpontot eredményezne.


Köszönöm.


nov. 14. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem te találtad fel, létezik ilyen alkalmazás, minden tantárgyból, minden temakörben. Lányom sokat használja, sőt van mikor dogát is írnak rajta. A neve az istenért sem jut eszembe.

A másik része (óvodapedagógusként mondom) nem valami jó ötlet. A gyerek ne azt szokja meg, hogy azért kell teljesítenie mert jutalmat kap. Azért kell tanulnia mert az a dolga. Ennek belülről kell fakadnia, nem külső kényszerre.

nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
1-es, ez mind szép és jó, de általában olyan gyerekek járnak fejlesztésre, akiknek gondjuk van a tanulással. Náluk nagyon nehezen alakul ki a belső késztetés a tanulásra. Képzeld, vannak olyan emberek, akiknek felnőtt korukra sem. Sajnos ebben az esetben muszáj vagy valami külső motivációt alkalmazni.
nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem olyan fejlesztő, hanem szoftverfejlesztő...
nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó ötlet, mivel van ilyen, több is, nem kell más belőle, plusz a gyerekek nagyrésze jobban igényli a személyes jelenlétet tanulásban, a sulis témazárók meg épp elég vizsgák, ha normális, nem gyenge általánosba jár.


Mi az okosdobozon szoktunk a legtöbbet játszani a gyerekkel, de wordwallon is sokminden van, illetve csinálunk még versenyfeladatokat(pl bendegúz), meg bemehetsz az kelloba, tele van jó foglalkoztatókkal. Most komolyan megérne x óra munkát neked egy 1500ftos füzet?


Ha csinálni szeretnél ilyet, akkor nagyszabásút érné meg társasjáték formában, ami nem kvíz jellegű, annakidején a raymannek volt ilyen verziója, azt szerettem gyerekként, meg az én időmben volt a “manó matek” program, és a “varázslatos emberi test” csontváza. Azok tök jók voltak, de volt még a varázsvalami, varázsbetű, ami diszmegelőző volt, az is játékos.. de a rayman, az volt a legjobb, mert mászkálós volt:)

nov. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem nem sokból tartana összedobni, akár munkahelyen is összedobom, de kössz a tippeket.

Egyébként nem tudom honnan jön, hogy nem én találtam fel, nem is állítottam ilyet meg nem kereskedni akarok vele.

Saját felhasználásra készül.

nov. 14. 19:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként az, hogy ki mit talál fel, az csak egy dolog.

Jobbat kell fejleszteni és onnantól kezdve teljesen mindegy kié volt az első, ha egyszer az újabb jobb is egyben.

Vagy olcsóbb vagy bla bla bla.

nov. 14. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy egyfajta automata kikérdezésre adsz lehetőséget, nagyon jó. A másik részt beszéld meg a gyerekekkel. Sokszor ők is jól tudják, hogy tanulni kéne, és jó lenne valami eszköz a saját akaratuk megsegítésére (tehát szerintem gyakran ők éreznek így). Simán lehet, hogy leokézzák, akkor meg sokkal jobb, ha egy szoftver kényszeríti ki a megbeszélt szabályokat, mintha veled veszekednének.
nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

... még azért sem jó, mert az ismeretanyag nem így rögzül. Hallania kell, olvasnia, látnia kell, le kell írnia/rajzolnia ÉS el kell magyaráznia. Amit már elmagyarázott másnak nehezen felejti el. Sokkal jobb, ha a tesójuknak mondatod fel velük és meghallgatod.


Még az is segít, ha mozgás is társul hozzá, pl ugrál a trambulinon. Szerintem nagyon személytelen és felesleges, eleget tesztezik a suliban, az a pár másik lefedi a piacot, nem beszélve a könyvekről, ami elég nagy konkurencia és millió ilyen van belőlük, de ha raymanszerűt csinálnál, de normális tanári háttérrel felépítve az ismeretanyagot évenként minden tárgyból alaposan.. én 30 ezerért is megvenném a gyereknek:D

nov. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!