Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan oldjátok meg a folyton...

Hogyan oldjátok meg a folyton éhes de válogatós kamasz "etetését"? 😅

Figyelt kérdés

Mit főzzek? Munka után sietek, hogy meglegyen a főtt étel, mert a suliból éhen halva jönnek haza, konkrétan délután 4-5 körül esznek, utána kalamolnak a hűtőben még valamiért, de ha kérdezem mit keresel á semmit, majd hétkor vacsora és kb este nyolctól kezdődik a Canossa járás a konyhában. Még ennék valamit, hűtőnyitogatás, nincs is itthon semmi felkiáltás, bedurcizás a szobába, majd öt perc múlva kezdik elölről.

Esetére már rohadt fáradt vagyok, szeretnék pihenni. Ti hogyan oldjátok meg ezeket? Mit főztök mik a kedvencek? És főleg mit tartotok a hűtőben, hogy egy kamasz gyerek azt mondja,ez igen, ebből tudok válogatni?!😥😅


nov. 29. 06:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell neki azt mondania. A szülője vagy, nem a szolgája.
nov. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
"eszed, nem eszed, nem kapsz mást" - még nem kamaszok, de így. Nem vagyok a gyerekeim csicskája. Nyilván próbálok a kedvükben járni, nem főzök pl: borsófőzeléket, ha már senki se szereti, DE nem támogatom a túlzott válogatást.
nov. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy a 2-es írja. Mondjuk még csak kicsi gyerekem van, de már most arra van szokatva, hogy ha nem kell az étel, amit főztem, akkor nem eszik, nem főzök azért másik félét, van itthon kenyér meg gyümölcs, egye azt. Nyilván nem vagyok zsarnok, figyelembe veszem, hogy bizonyos ételeket nem szeret, mert ez rendben van, akkor készítek mást, ha mi olyat eszümk, de a válogatásnak is van mértéke. Nincs mindennap 2-3 fajta kaja.


Ja, és a kamasz legyen már annyira életképes, hogy összeüt magának egy tojásrántottát, makarónit vagy valamit, ha éhen akár halni.

nov. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a férjem csinálja ezt. :D Mi megbeszéljük, hogy mi lesz a héten a kaja, és jobban megeszi az egészséges kaját, ha tudja, hogy lesz a héten az is, amit ő kért. És van otthon nasi, pl. pisztácia, kesudió, muffin, pogácsa, fagyi, amit nem szeret annyira, hogy megegye az egészet kaja helyett (pl. csoki, chips), de befejezi a hűtő nyitogatást, ha kap belőle.
nov. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Válogatós kamaszom nem volt, de folyton éhes igen. Kb 1 éven keresztül 3x evett főtt ételt. Sőt, ha az iskolai menzát is számoljuk, akkor 4x. Suliban, suli után itthon, vacsorára és este 10-kor. Leves + főtt étel suli után és vacsorára, 10-kor “csak” főtt étel. Kb kondérban csináltam mindet. Magas, vékony gyerek lett. Most lassan 20 éves, már normál mennyiséget eszik. De a középiskolában végig kétszer ebédelt, a suliban és utána itthon.

Én úgy voltam vele, hogy ovis korában folyamatosan játszótéren voltunk, meg szabad levegőn, hogy lefáradjon. Ezt felváltotta a az állandó főzés. Ez is elmúlt, már nem is lakik itthon. Sokkal kevesebbet főzök és ezt nagyon élvezem. A testvére nem ilyen nagy étvágyú.

nov. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%
Lanyom is ilyen. Miatta főzök es mindig a kedvenceit de vegul en eszem meg mindenre fújol. Vegul margarinos kenyeren él. Nagyon aggódom érte, főleg h anorexias volt . Be szoktam neki vinni tálcán szőlőt ásványvizet finom falatokat azokat neha megeszi azert
nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Kommunikálni próbáltál vele? Írjatok együtt menütervet, vásároljatok együtt, vagy küldd el őt boltba.
nov. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

A kamasz gyerekeimnél sem volt soha szokás az egész napos folyamatos evés!

Ebédre nem volt fött étel, mert akkor dolgoztam, vacsorára (6-7 között) volt, ami éppen soron volt. Ebböl föztem eleget, hogy akár két-hároszor is tudjanak enni, ha éhesek.

A hütöben semmi extrát nem tartottam, ették, ami volt.

Ha valamelyik megéhezett, csinált magánaka zsíros/vajas kenyeret, tehetett rá egy-két szelet szalámit, ha akart, paprikát, paradicsomot, stb., ha meg nem tetszett neki, akkor úgy járt.

nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Minket nagyon hamar megtanítottak főzni. Kamasz korunkra ha válogattunk, mert nagyon válogatósak voltunk, főztünk magunknak külön valamelyik kedvencünkből. Pékáru mindig volt otthon, meg felvágott, csak ahhoz kevésbé volt kedvünk akkoriban. Meg én vettem magamnak mindig csokit és volt hogy egy egész táblát megettem vacsora helyett.
nov. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Én is egy kicsit ilyen vagyok. Alap dolgokra tanítsd meg (ha eddig nem). Rántotta, virsli, tejbegríz, puding stb.


Amúgy legtöbbször ilyenkor nem éhes az ember, csak legelteti a szemét, kíván valamit, de nincs olyan, amit enne. Ha meg van akkor nyissa ki a száját és kérjen meg, hogy legközelebb vegyél. Emiatt felesleges bőségkamrát építeni.

nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!