Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hová tűnnek a "szuper" anyukák...

Hová tűnnek a "szuper" anyukák amikor a gyerekeik elérik a tini kort?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom senkit nem akarok bántani. Csupán a sok ellent mondást szeretném megérteni.

Tehát vannak ugye a mai "szuper" anyukák (nem szeretem az ősanya szót), akik ugye bizonyos elvek mellett nevelik a gyerekeiket. A fő szabály náluk, ahogy az itteni kérdésekből és válaszokból lejön, hogy a gyereket nem bántjuk sem fizikailag sem lelkileg, hanem beszélgetve nevelünk. A gyereknek gyakorlatilag mindent lehet, hogy a lelke nehogy sérüljön. Ez eddig rendben is van, de ezek a "szuper" anyukák hová tünnek akkor, amikor a gyerek eléri a kamaszkort? Itt a gyakori kérdéseken alig lehet normális kamasszal találkozni. Tisztelet a kivételnek. Mindenki utálja az anyját, és alpári stílusban beszél azokról akik felnevelték.


2010. okt. 21. 19:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%

bocsi h. ezt mondom de aki a gyakorikérdéseken fenn van legtöbbször...(kinek nem inge)hülye....lehet h.én is az vagyok de sohasem beszélnék így a szüleimről......és úgy neveltek beszélgetve:)

13L

2010. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Kamaszkori lázadásról hallottál-e már? Lehetsz te bármilyen szuper anya, a kamaszkölyöknek akkor sem biztos, hogy meg fogsz felelni. Ez életkori sajátosság náluk.
2010. okt. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Baromi jó kérdés. Mindenki jó anyának vallja pedig hajjaj, ugyan a fórum nem, de a való élet azért bőven igazolja, hogy nem mindenki mintaszülő, szuperanya pedig nem létezik szerintem. Elég szánalmas, ha valaki pusztán mert ő is szült különbnek érzi magát másnál. Attól jogosan érzi magát annak, aki mondjuk súlyos dolgot követ el a gyereke ellen, de egy szülő sem lesz jobb attól, hogy csak a gyereknek él, vagy van más dolga is ezen kívül.
2010. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Az,hogy valaki nem pofozkodik a gyerekével,vagy csapkodja a seggét ,és nem hrodja el minden szarnak még nem jelenti azt egyébként,hogy a gyereknek mindent szabad.Engem pl édesanyám sosem bántott ,se fizikai se lelki terrorban nem tartott mégis normális ember lettem,nem volt szabad mindent.. és én sem fogok pofozkodni egy kisgyerekkel.

Kicsit lesarkitottad. Én pl ettől még nem tartom magam szuperanyukának,felőlem mindenki csapkodja a sajátját,de azért azt hagyjuk már hogy én vagyok AZÉRT SZAR mert én nem csinálom.....

2010. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
én 18 éves vagyok.. azért nem írok ide ilyen kérdéseket, mert nyilván az ír ide akinek van valami problémája, és igen is nekem szuper anyukám van :)
2010. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Mint írtam tisztelet a kivételnek, légy büszke magadra és szüleidre, hogy ilyen vagy!


Kamaszkori lázadás? Hát nem tudom, voltam én is kamasz, lehet velem is nehéz volt ebben a korban (ezt igazándiból szüleim tudnák elmondani), nem gondolom, hogy mindent erre kellene fogni.


Valahogy olyan ez, mintha a kamaszkor mentség lenne egy szülőnek arra, hogy elfajul a gyereke!

2010. okt. 21. 19:48
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok szülő, de anyám is úgy nevel/t, ahogy leírtad (nem ver, stb). Beszélgettünk satöbbi, satöbbi, de valahol anyám 'elcsúszott' (talán akkor, amikor elkezdett nagyon félteni mindentől), és nem mondtam el neki semmit magamról. Se pasikról nem beszélgettünk (mai napig sem), se semmiről. Sulinál kifogyott a téma.

Egyik tanévben eléggé rosszul sikerült a félévim, pont amikor gimibe felvételiztem, és nem mertem elmondani neki, pedig nem tartott terrorban sosem, emiatt begyógyszereztem magam (közrejátszott anyám féltése, a tanulmányi eredményem + az osztályom). Ezt sem mondtam el neki, csak feltűnt neki, hogy folyamatosan alszom. Aztán a naplómért felkutatta a szobámat, és elolvasta, aztán kitálalt a családnak (ezelőtt apám olvasta el a bizalmasan kinyomtatott leveleimet). Azóta félek ha suliban vagyok, hogy anyám bemegy a szobámba, és talál olyan dolgot, amit nem kellene (pedig csak 'legális' dolgok vannak nálam). Emellett anyám a gépemet is 'kitakarította', és követelte a naplózott beszélgetésem jelszavát.

Nah és akkor lehet mondani, hogy kivel van a baj. Bár... Biztos bennem keresendő a hiba.

16L

2010. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
7%
Lehet hogy az ideg osztályon vannak :P !
2010. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Persze ennek így kell lennie, mindenkinek a saját anyukájának apukájának kell lennie a legszuperebbnek. Pont ezt mondom én is! De ha beleolvastok a tinik kérdéseiben TISZTELET A KIVÉTELNEK nem így van mégse.
2010. okt. 21. 19:50
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
Ez hülyeség én 15 éves vagyok még is jóba vagyok anyukámmal :D ! És nem szidom . Persze mindenkinek vannak nézet eltérései de ezek úgy is megoldodnak ! A másik a gyerek lelke úgy is fog sérülni bárhogy nevelik is valami úgy is lesz !
2010. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!