Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, lenne egy 16 éves átlagos tanulmányi eredményekkel rendelkező kamasz lányod. Mit szólnál, ha felvetné, hogy nyáron el mehetne nyaralni a barátaival a Balatonra? (100km kb.)

A lány iskola mellett dolgozik, magának állná. 3 osztálytársával menne, akiket bemutatott már neked / jól ismered őket. Lenne velük két 18 éves fiú, egyik a lány barátja, akivel fél éve vannak együtt, a másik fiú pedig egy másik lány párja, ők már 4 éve vannak kapcsolatban. Apartmant foglalnának 3 éjszakára és vonattal mennének.

Te elengednéd? Ha igen, milyen szabályok, kikötések lennének?

(Azért érdekel, mert a családban épp aktuális.)



jan. 3. 16:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
16%
Nem engedném el felnőtt felügyelet nélkül. Én, ha lenne időm elkísérném őket, és külön szobát foglalnék magamnak. Megbeszélnénk hogy hova mehetnek,hova nem mehetnek és mikor érjenek vissza a szállásra. Napközben mehet oda ahova akar, de legyen nála telefon, ha változik a program hívjon fel, és este 10-re érjen haza.
jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

Mindennap 1x írjon, hogy jól van. A többit tudja, felelőssegteljes embernek neveltük.

jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Igen.(igaz az én gyerekeim még kicsik)

Én is elmentem 16évesen, most 30 vagyok.

Húgom 16, a nyáron ő is nyaralt 3 osztálytársával.

jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
35%
1-es voltam. Miért pontoztatok le?
jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan már, 1, ott kuksolnál a külön szobában es kukkolnád, hogy mit csinalnak? 😅 mindenki rajtatok röhögne. Ennél kínosabbat elkepzelni se tudok.
jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
24%

Off


A 16 éves lanyod 16 éves osztalytarsa 4 éve van kapcsolatban??? 😶

jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Engem is elengedtek ennyi idősen, de egyébként én a gyerekem természetétől tenném függővé. Van, akit nem lehet elengedni ennyi idősen még, és nem is biztos, hogy ez a szülői nevelés kudarca. Csak egyszerűen még nagyon gyerek...
jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként kiadnak apartmant 5 fiatalnak, akik közül 3 még nincs 18?
jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

#8


Amikor én voltam ennyi idős (20 éve) akkor kiadták nekünk gond nélkül

jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%

Amennyiben ismerném a többieket igen.

Engem is elengedtek ennyi idősen megbízható barátokkal, "cserébe" legalább napi egyszer meg kellett ejtenem egy pár perces telefont, hogy minden oké-e, plusz ha mentünk valahova meg kellett írnom. Bár utóbbit akkor is megírtam mindig ha mondjuk otthon voltam és leugrottam 5 percre a kisboltba amíg anyum dolgozott.

jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!