Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el a 12 éves...

Hogy mondjam el a 12 éves lányomnak, hogy nem fukarságból nem vettem neki Iphone 15-öt,hanem egyszerűen nem tudok több havi költséget bevállalni a jelenlegi helyzet mellé?

Figyelt kérdés
A kislányom már ősszel nagyon akarta, azonban mondtam neki, hogy a lakáshitelünk és egy kisebb hitel miatt(szükséges dologra, kazáncsere miatt) már nem tudok havonta több költést bevállalni, így is éppen elég a pénz, a maradékot meg vésztartalékként félreteszem hasonló esetre. Azonban a lányom erre azt gondolta,a hogy fogamhoz verem a garast, mert nem vagyok hajlandó beáldozni a vésztartalékra félreteendő pénzt Iphonera. Egész ünnepek alatt duzzogott, nagyon csalódott volt. De még mindig mondja, hogy a következő karácsonyra nagyon örülne egynek. De én úgy gondolom, muszáj vésztartalékot félretenni, mert mi van ha például a mosógép, hűtő romlik el, vagy netán az autónk.
jan. 3. 18:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy már csak három évet kell várnia. Akkor elmehet dolgozni, és ha egész nyáron nyomja, vehet belőle egy Iphone-t.
jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha ennyire akar, akkor spóroljon rá, max kiegészítitek neki.

Apámnak milliós nagyságrendű fizetése volt amikor ennyi idős voltam, mégsem vett nekem telefont. Amiket szülinapra- karácsonyra kaptam pénzt rokonoktól (3-5000Ft-ok), abból sportoltam össze.

Egyébként egy ennyi idős gyereknek teljesen felesleges egy iPhone, azon kívül, hogy vagánykodhat vele a többi anyagias kis köcsög gyerek között semmivel sem jobb, mint valami olcsóbb androidos.

jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
99%
Ha nem érezném meg, akkor sem vennék 400-500 ezres telefont egy 12 évesnek.
jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Mi simán megengedhetnénk magunknak, mégse veszünk, mert egy 12 éves kisgyereknek felesleges
jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Én probléma nélkül tudnék venni, de magamnak se vettem, egy 12 évesnek meg főleg nem fogok.
jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Duzzogjon nyugodtan. Ha majd összegyűjti a pénzt rá, akkor megveheti. Addig ha szüksége van telefonra, kap egy egyszerűbbet, olcsóbbat.
jan. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez troll kérdés? Eszembe se jutna magyarázkodni neki. Elmondanám neki 1x, hogy az én értékrendembe nem fér bele, hogy csak azért vegyünk totál szükségtelen dolgokat, mert jó drágák. Ha az övébe belefér, majd vesz magának, amikor lesz rá pénze.
jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez igaz, nagyon szomorú, hogy olyan értékrendetek van (igen, neked is), hogy egyszerűen nem tudod minden faxni nélkül azt mondani a gyereknek, hogy "nem nem telik, hanem egyszerűen nem veszem meg. Mert nem akarom. Mert tudom másra is költeni a pénzt, ez meg nem tesz boldoggá és téged se fog." - kész, pasz.
jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
96%

Mert semmi szüksége rá

De ezt nem minősítem hogy duzzog a gyerek és alapból nem értem hogy szülőnek miért kell magyarázkodnia ezért.

jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
tudom hogy ilyenkor automatikusan a kislányt kell szidni, de abba belegondol bárki is, hogy egy értelmesen nevelt, korának megfelelően komolyan vett gyerek nem kap hónapos hisztirohamot, ha amit szeretne, nem fér bele a család költségvetésébe? gondolom amíg futott a szekér, ti is elhalmoztátok mindennel, ebbe nőtt bele és ezt szokta meg, most meg hogy beütött a gebasz, hétpecsétes titokként rejtegetitek a számlakivonatokat, és szidjátok a gyereket, akinek se tapasztalata se segítsége nincs a helyzet feldolgozásához.
jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!