Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintem a mai 10-14 éves...

Szerintem a mai 10-14 éves tinik már csak félig gyermekek. A másik felük egyre felnőttesebb dolgok felé hajlik. Tiltani kell pl.egy 11 évest attól, ami már érdekli, de érzésünk szerint még nem Neki való?

Figyelt kérdés

#tini #10-14 évesek #Nem Neki való még
jan. 13. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem te egy 10-14 éves tini vagy, aki a 10-14 éves tinik általános szokása szerint érettebbnek hiszi magát a korosztálya többi tagjánál.

Nagyjából 100%-uk téved ebben.

jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ez a kérdés így túl általános. Konkretizáld, mire gondolsz. Ha a kérdésben szereplő 11 évest - teszem azt - a média érdekli, akkor beíratom valami ezzel foglalkozó szakkörbe, vagy mehet nyáron táborba, ahol ezzel foglalkoznak az ő szintjén.

Ha a fiúk kezdik érdekelni a 11 éves lányomat, akkor az ő szintjén szintén lehet erről beszélgetni, de nem fog "járni" senkivel ennyi idősen, ha érted, mire gondolok.

Szóval kicsit légy konkrétabb, légy szíves.

jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

1-es jól betalált. :-)))

Akik pirosat nyomnak nekik, azok kb. ez a korosztály lesznek.

jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Általános véleményem, hogy hazudni tanít, aki tiltással nevel. Leginkább példát kell mutatni, mert beszélhetek én bármit, ha közben tök másképp csinálom, akkor nem leszek hiteles.

Szülői véleményem, hogy egy 14 éves az gyermek. Teljesen mindegy milyen okos, fejlett stb.

jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy a fordítottja igaz a mai fiatalokra.
jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szerintem nagyon nem mindegy, hogy 10 vagy 14. Itt még elég nagy a szakadék. 13-14 evést már inkább kezelnék partnerként a maga szintjén bizonyos kérdésekben, mint a 10 évest. Ettől függetlenül persze vannak határok és vannak kérdések, amikben akkor sem tud kompetens döntést hozni, ha azt hiszi, hogy igen.
jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
,,Szerintem a mai 10-14 éves tinik már csak félig gyermekek." Nem. Teljesen gyerekek.
jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

10-12 éves még igazából kiskamasz. A 13-14 meg csak éppen kamaszodik. Dehogy felnőttek, csak azt hiszik.


Hogy mit kell tiltani azt most így nehéz megmondani, konkrétum nélkül

jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy 11-12 éves nem tudja felmérni, mi a jó neki, egy 14 éves, de sokszor még egy 18 éves SEM.


Ami szerintetek nem neki való, azt nem csinálhatja.

jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!