Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet csinálni egy totál...

Mit lehet csinálni egy totál kezelhetetlen 12 éves kiskamasszal?

Figyelt kérdés
Először is, tudom mi szülők vagyunk az oka az egésznek. El lett kényeztetve sajnos. Viszont már csak a gép, a telefon létezik. Napi 2-3 óra teló, hétvégén naponta 6-7 óra gépezés. Ha megvonjuk akkor kiabál velünk, bántja a kistestvérét, kifordul magából. Az iskolában 4-5-ös tanuló, matek volt csak 3-as. Viszont a magatartása ott is katasztrófa. Úgy gyűjti a szaktanárikat mint más a bélyeget. Mit tegyek???
jan. 30. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos mindent ráhagytatok eddig. Szerintem kérjetek tanácsot pszichológustól, mert itt a mi tanácsaink már kevesek.


Egyébként ha bántja a tesót, azt nem kéne hagyni. Ilyenkor talán még az egyszeri atyai pofon is belefér. Ennyitől baja nem lesz, viszont egy életre megjegyzi hogy átlépett egy határt.


De mivel már teljes mértékben irányít titeket a hisztijével, szakemberhez kéne fordulni, mert szerintem ti ezt saját kútfőből már nem tudjátok rendbehozni.

jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Nincs egy határozott apja,aki elautókázna vele egy elhagyatott helyre,és kicsit "rendbeszedné" uraságát?

És NEM arra gondolok,hogy verje agyon. Nem. De a vita hevében ha 1-2 elcsattan,nem fog belehalni.

jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó pillanatban vagytok. Nevelési tanácsadóban kérnék segítséget. Sok mindent lehet tenni, viszont abból, amit írsz, egyértelmű, hogy tartasz a saját gyerekedtől, ő irányít, nem hiszem, hogy ezt egyedül magatoktól meg tudjátok valtoztatni.
jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindent vegyetek el tőle. Gépet telefont, és mondjátok meg neki, hogy ha jó lesz a viselkedése otthon és nem lesz több beírás az iskolában, akkor kaphatja vissza. Hadd kiabáljon veletek, majd ha látja, hogy semmit nem ér el vele, akkor lenyugszik. Nehogy már mindent kiabálással érjen el!
jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Vedd el a telefont és a gépet. Csak nem féltek már tőle... nem ő osztja a lapokat.

Én anyuka vagyok és nagyon-nagyon pofozkodás ellenes. De biztos lekevernék neki egyet, ha a kistestvérét bántaná.

jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a pszichológus dolgot. Elméletben mindenki nagyon jól tudja, hogy hogyan kéne gyereket nevelni, ők is csak ugyanazt fogják mondani. Gyakorlatban kicsit másképp néz ki a dolog.

Az van, amit a 4-es mond, 100 % megvonás kell, csak az használ.

Az iskolai beírások miatt meg ne idegeskedj annyira. Mivel a tanároknak minden eszközt kivettek a kezéből, már mást sem tudnak, csak beírni mindenért. Hiszen ha rákiabál a gyerekre, már az is baj, így hárítanak a szülőkre. Az én fiam is legalább hetente kap egyet, én is sík ideg voltam miatta az elején. Persze semmi komoly, csak ilyenek, hogy nem megy ki szünetben, meg beszélget órán. Semmi olyan, amit a tanárnak ott a tanórán ne kellene tudni kezelni. Én persze mindig elbeszélgetek a gyerekkel ezekről, és egyébként meg is ijed, hogy jaj, már megint beírtak. Ezért csinálják, nem többért. Ha komoly gond lenne, már behívtak volna. Én pár hete voltam bent a suliban, azt mondta a diri, aki tanítja is, hogy jó gyerek, semmi gond nincs vele. Aha, értem, hát akkor megnyugodtam. Bár akkor nem értem minek üzengetnek nekem folyamatosan.

Persze az a kérdés, hogy neki miért írnak be, mert ha ott is bántja a többi gyereket, az baj.

febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a gyerek miatt kell a pszichológus, hanem a szülőknek maguknak, hogyha 12 évig rosszul nevelték a gyereket, akkor a szakember megerősítse őket az új módszerekkel kapcsolatban. Pl hogy reagáljanak a gyerek tombolására, hiszen nagyon sok új szituációval és konfliktussal fognak szembenézni a szülők, mivel eddig teljesen más módszerben hittek, és biztosan meginognak majd párszor.
febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Kötözd meg a srácot.
febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont a napokban olvasgattam egy másik fórumon, hogy valaki felvetette minek a gyerekeknek tablet, mert rengeteg kütyü. Nekem az jött le, hogy a kérdező szerette volna tudni nem kicsik-e még hozzá (10 év alatti gyerekek) és egyáltalán szükséges-e. Jól le lett húzva, mindenki váltig állította, hogy az ő gyereke teljesen jól van, semmi negatív hatás és csak tanul vele/játszik rajta de nem lesz rosszabb.


A valóságban szerintem kevés az a szülő aki ezt VALÓBAN kontrollálná és VALÓBAN működne a dolog. Nagyon sok olyat hallok sajnos, hogy ha rászólnak, hogy elég/tedd le ideges, agresszív lesz a gyerek. És nem, nem arról van szó, mert 10-15 éve is játszottak gyerekek számítógépen és nem lett bajuk. De mégse volt ált. jelenség, hogy ha le kellett tenni, kifordult magából a gyerek. Most meg elég durván sok ilyet hallok.


Arról nem beszélve, hogy az elmúlt kb. 10 évben jelentősen megnőtt a figyelemzavaros, Adhd-s, ilyen-olyan nehézséggel, hiperaktivitással stb. rendelkező gyerek (pedagógusoktól hallom). Érdekes lenne tudni, miért.


A kérdésre válaszolva: ha látja/tudja/érzi, hogy féltek tőle, ki is fogja használni. El kell venni, full letiltás. Ha a helyzet megköveteli egy-egy anyai/apai pofon nem árt, ha nagyon muszáj (!) És nem. Nem vagyok a gyerekverés híve. De ennyitől senkinek nem lesz baja. Le kell fektetni határokat és shhoz tartania magát és persze nektek is magatokat.

febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Arról nem beszélve, hogy az elmúlt kb. 10 évben jelentősen megnőtt a figyelemzavaros, Adhd-s, ilyen-olyan nehézséggel, hiperaktivitással stb. rendelkező gyerek (pedagógusoktól hallom). Érdekes lenne tudni, miért."

Van két adhd-s gyerekem. Elmondom neked, hogy miért.

Mert diagnosztizálnak.

A lányom elsőben eléggé rosszul teljesített. Szerintem simán rossz volt a tanítónő. Elvittük kivizsgáltatni, hát adhd-s. Nem kapott tabletet, telefont, tévét sem nézett, viszont sokat voltunk kint a levegőn, játszótéren stb. Kb. mindenkitől azt hallgattam, hogy rosszul nevelem.

Fiamnak már 5 évesen volt kódja, na, amúgy neki a magatartásával is volt gond.

Most 14 és 16 évesek. Mindkettőről levették a kódot, érdekes módon semmi eltérést nem találtak az átlaghoz képest. A lányom gimibe jár, 4-es felett van az átlaga. Ellenben bent voltam mindegyik vizsgálaton. Szó szerint vedd, az 5 éves gyereknek ugyanaz a teszt volt, mint a 14 évesnek.

Az 5 éves vizsgálaton meg is kérdeztem, hogy ez most teljesen komoly, hogy egy 5 éves gyereknek ezt tudni kell?

Pl. ilyeneket kérdeztek, hogy miért fontos az egészségügyi vizsgálat egy húsboltban vagy mit gondol a szerzői jogokról. Esküszöm megkérdezték.

Aztán a gyerek elég hamar rájött arra, hogyha azt mondja, hogy nem tudom, akkor békén hagyják. Szóval az 5 évesem a kérdések nagy részét passzolta.

14 évesen meg végigcsinálta ugyanazt a tesztet. Jé, már nem sni-s!

Ugyan már, hagyjuk. Az iskolai követelmények nem életkorra szabottak, és ha a gyerekek nem tudják teljesíteni, akkor mindenféle kódokat aggatnak rájuk, és persze hibáztatják a szülőket.

Ezzel persze nem mondom, hogy a kütyük nem ártanak, de azért ne fogjuk már a gyerekek összes problémáját rájuk.

febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!