Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom kezelhetetlen,...

13 éves lányom kezelhetetlen, folyamatosan hazudik. Hogyan hozzam helyre a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Egész nap csak a telefonját nyomogatja, a netes barátaival cseveg. Hiába próbálok vele beszélgetni, leráz pár mondattal. Itthon semmit sem csinál, képes órákig hisztériázni, ha heti egyszer ki kell porszívóznia.

Folyamatosan hazudozik, hogy mit csinál, kivel találkozik. Úgy érzem csődöt mondtam anyaként.

Elegem van ebből a helyzetből, szeretném visszakapni a lányom. Igyekszem jó életet biztosítani neki, türelmesnek lenni, cserébe csak őszinteséget várok el. A kapcsolatunk mégis napról-napra rosszabb. Nem tudom mit tegyek. Vegyem el a telefonját?


2016. dec. 28. 15:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%

A telefont nem muszáj, te is nyugodtabb vagy, ha eléred, de pl. a netet lelőheted róla. Ha kell neki a wifikód, akkor előbb elmosogat, és cserébe megkapja, utána megváltoztatod.


Nálunk is volt ilyen időszak, hogy ehhez sincs kedve, meg ahhoz se. (Ennyi idős fiam van.) Nekem meg nem volt kedvem kimosni... Mikor már egy tiszta nadrágja nem volt, akkor újratárgyaltuk, hogy akkor most mindketten megcsináljuk azt is, amihez nincs kedvünk, de muszáj.


Ha sokat csavarog, akkor suliba kísérni kell, és suli után ott várni. Legalább egy darabig, akár a nagyszülők bevonásával is.


Telefonra lehet appokat tölteni, amin tudod követni, hogy mikor merre jár, de szerencsére én már nem emlékszem, mi volt a neve. :)


Az a lényeg, hogy ne törj meg, és kőkeményen tartsd be a határokat. Ha látja, hogy nem jut vele semmire, akkor fel fogja adni.


Nálunk talán az is megtörte az ellenállást, hogy ilyenkor marha jókat tudtam röhögni a gyereken. Figyeld meg, ha röhögve kamerázod a mobiloddal, miközben hisztizik, elég hamar megtanul uralkodni magán. :D

2016. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Egyedül neveled?
2016. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem, a férjemmel.
2016. dec. 28. 15:46
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

Erre egyszerű a megoldás. Addig nem netezhet, TVézhet vagy lóghat a barátaival, amíg nem végzi el a neki szánt házimunkát, illetve a tanulmányi eredményei legyenek általatok elfogadhatóak. Lehet, hogy eleinte hisztizni fog emiatt és elkezd utálni benneteket, de az nem állapot, hogy egy kamaszodó tini p*csa miatt legyen rossz a hangulat. Ünnepekkor pedig pláne nem.

Akkor mondasz csődöt anyaként, ha a lányod 10 év múlva is így viselkedik.

2016. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Duenna ***** válasza:
58%

"Nem tudom mit tegyek. Vegyem el a telefonját?"


A kapcsolat újabb megrontását tervezed? És még csodálkozol, ha a lányod nincs veled jó viszonyban? Erőszakkal nem lesz a lányod sem őszintébb hozzád, sem kezelhetőbb. Szerintem egy ideig hagyd békén, míg visszatér köztetek egy normális hangvétel.

2016. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell kiengedni amig otthon vagy.
2016. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Apuka hun van?

13 évesen már eléggé értelmes ahhoz, hogy felfogja a dolgok rendjét. A dolgoknak van egy rendje, ha ezt elmagyarázod neki, meg fogja érteni. Rend nélkül nem lehet csinálni a dolgokat, mert abból rendetlenség lesz. Azt pedig egy 13 éves kamasz nem akarja. A rendetlenség nagyon tud ám fájni egy 13 éves kamasznak.

2016. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet h rossz tàrsasàgba keveredett?
2016. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Tudatosabban kellett volna nevelned. Ezen azt értem, hogy te magad szándékosan (tudatosan) úgy neveled, hogy ne legyen ilyen. Gondolok én arra, hogy szigorúbb vagy, többet elvársz tőle, stb. mert ő nem volt ilyen, csak ilyenné vált. Nem te nevelted bele, de ha ráhagyják a gyerekre, hogy csináljon amit akar, akkor magától kialakulhat ilyen személyiség. Most azt mondanám, hogy "legyen kevésbé társasági", de ez sem jó szó rá. Mert attól hogy társasági még lehet szorgalmas. Vedd el a telefonját, és beszéld meg vele a dolgot. Később visszaadhatod neki.
2016. dec. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A telefont nem vettem el tőle, viszont maximalizáltam a használatát, 1 óránál többet nem nyomkodhatja naponta. Többször is elmondtam neki, hogy mennyire fontos az őszinteség, kértem, hogy mindig legyen velem őszinte. A hétvégén nagyon kedves, segítőkész és tisztelettudó volt. Azt hittem, hogy megértette és tiszta lappal indulhatunk...

Ma reggel viszont újra hazugságon kaptam. Munkába készülődés közben észrevettem, hogy valaki használta a smink kellékeimet. Amikor felébredt a lányom, akkor láttam az arcán, hogy este nem mosta le rendesen a sminket, fekete foltos volt az arca. Rákérdeztem, hogy miért olyan az arca, de csak megrántotta a vállát és azt mondta nem tudja, majd lemossa... Mivel már késésben voltam ezért annyiban hagytam a dolgot, nem mondtam neki semmit. Nem az a gond, hogy kisminkelte magát, az fáj, hogy ismét hazudott. Ha egy ilyen apróságban hazudik, akkor a későbbiekben sem számíthatok őszinteségre. Ráadásul pár nappal ezelőtt beszéltük meg, hogy soha többet nem hazudik semmiben.

Teljesen tanácstalan vagyok.

2017. jan. 2. 08:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!